Automatická klimatiyace

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
hkubala
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 22, 2004 19:16
Bydliště: Praha=Teplice

Automatická klimatiyace

Příspěvek od hkubala »

Zdravím,
mám následující problém. Při startu motoru se občas nezapne ovládací panel klimz a proudění vzduchu. Nakonec se stalo, že to už nenaskočilo vúbec. V servisu - značkovém si nevědí rady, panel je Ok a pod napětím, ale nesvítí a ovládání nejede.
Nemáte někdo typ ???
Díky
Henri
Daewoo Leganza 2.2
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No tak asi nebude ten panel ok jestli je napájení dobrý tak to bude v panelu
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Mne se zase uz parkrat stalo, ze se mi klimatizace jakoby vyresetovala (jednou dokonce 2x za den) :shock: - proste nastavim si typ foukani, rychlost vetraku, dam na "LO", jedu, zastavim, vypnu motor, odejdu, po chvili se vratim, nastartuju a... vsechno je nastaveno jinak (teplota tusim nastavena na 25,5 stupnu). Je to normalni nebo se "nece deje"? Zkratem z vlhkosti by to byt nemelo, nebot se to stalo za slunecneho parna trvajiciho uz nekolik dni...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

tohle je divný nevím že by se něco takovýho dělo ani po odpojení baterie uvidíš jestli to bude pokračovat celé ovládání je v tom panelu včetně počítače může se stát že je KO
RH
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 12, 2006 13:00

Příspěvek od RH »

Slam píše:Mne se zase uz parkrat stalo, ze se mi klimatizace jakoby vyresetovala (jednou dokonce 2x za den) :shock: - proste nastavim si typ foukani, rychlost vetraku, dam na "LO", jedu, zastavim, vypnu motor, odejdu, po chvili se vratim, nastartuju a... vsechno je nastaveno jinak (teplota tusim nastavena na 25,5 stupnu). Je to normalni nebo se "nece deje"? Zkratem z vlhkosti by to byt nemelo, nebot se to stalo za slunecneho parna trvajiciho uz nekolik dni...
mne sa pravidelne resetuje a skace na 25 stupnov, odisiel nejaky svab na v ovladacom module, chcu to vymenit len cele, za 15-16.000 nikto to nevedel opravit, a ani nechladi...
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

No mne se to defacto stalo asi jen 2x az 3x v rozmezi 2 dni, od te doby je to v poradku (tuk tuk)... a diky novemu kondenzatoru uz mi dokonce i chladi! 8)

Nicmene podobny problem mam asi s radiem, nastavim si ho, naladim stanice, ulozim do pameti a ten den, i kdyz vypinam zapalovani a znova startuji, je to OK, ale kdyz radio po 2-3 tydnech zapnu znova, tak je vyresetovany... :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak pánové otvorím témátko :(

Dnes ráno sa mi nerosvietil panel automatiky a tak sme hladali až sme našli a moja drahá Legynka ma dostala lebo bohužial sa klimatronik odporúčal do večných lovišť a tak som začal zhánať no zohnal lenže nový a cena :cry: vyše 20 000 sk takže momentálne hladám úver aby som to dal do kopy no pre mna je to ako nožík do chrbta lebo to som teda nerátal taká položka je momentálne mimo mojich možností a našťastie mám manuálne zapnuté alespon vyhrievanie a ofuk skla no horor nad horor :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tyyy brďo, tak to je palba.... :shock: :shock: :shock: Zatracená automatika....proto mám raději starší auta, která nejsou nacpaná elektronikou....Peťo, v nějakým bazaru nebo vrakovišti by to neměli?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Hurá hurá kucí hurá už je to v pohode a kameň zo srdca spadol :lol: :lol: :lol: Bol to len jeden zlý konektor ale povedali mi že to je choroba na Legyne a vlastne ako som došiel do servisu tak mechanik mi okamžite vybral skrynku pri spolujazdcovi a šáhol tam rukou a klíma zablikala tak zozobral konektor vyčistil a sponou ho stiahol a všetko funguje jo a dostal som radu že keby sa to zasa stalo je treba ten konektor odstrihnút a poletovať tie kábliky a je pokoj lebo ten konektor sa vraj zvikne roztopiť čo mi potvrdil aj Pali že sa s tým už stretol tak oprava zadarmo a dal som si diagnostiku takže som platil 162 sk PARÁDA :lol: :lol: :lol: Som dneska asi najštastnejší člóbrda :lol: :lol: :lol:No jinak sme sa v Daewo servisu dohodli že nová by ma vyšla na 15 000 sk a na vrakovisku ju majú v KE a tam chceli 7 000 sk a teraz som jim volal že za kolko ju dajú lebo moja funguje a tak povedal že kolko dám a já že 2500 sk no a tak sme sa dohodli takže v piatok ju aj tak idem zobrať lebo jeden nikdy nevie :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Tyyy vado Pehacku tak to jsou soky co teda tak hlavne ze to dobre dopadlo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No asi takto tý čo ma včera ráno a doobeda videli si mysleli že zomierám a fakt mi tak bolo bo po asi 100 telefónátou som bol na 15 000 sk ale aj to je škrtanec cez rozpočet a hrozilo mi vlastne odstavenie Legy no a to je pre mna ako smrť ale fakt bolo šťastie že šéf technikou z Daewaservisu je velmi dobrý kamoš a má dobrých mechanikouno a ten lumpík hned vedel čo tomu je a hovoril že po mojom telefonáte to vedel na 99% že kde je chyba :lol: No a vlastne ako som tam došiel tak sadol vedla mna a vybral kastlík ,strčil tam ruku a už to bolo opravené no a vtedy som málem od radosti odpadol :lol: :lol: :lol: :lol: A von to konektor jo jinak ma dosť potešil že vraj síce počul ale ješte nevidel pokazenú klimatroniku že vraj na Daewách to dosť dobre drží :lol: Jinak čo najskôr aj tak zbehnem do KE pre tu z havarovanej lebo zatu cenu a stáť sa to môže nie len mne takže ju budem mať doma :lol: :lol: :lol: Fakt som jinak šťastný ako blcha a včera som bol zo všetkého taký unavený že som sa doma trocha opil a šel spať :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatiyace

Příspěvek od conpet »

Chci se zeptat : když si na displeji nastavim teplotu třeba 24 stupňů a dám auto, tak se vždycky zapne kompresor ? Nebo ta klima je tak chytrá a zjistí že tu teplotu dosáhne i se studeným vzduchem přímo z venku, tak kompresor nezapne :?: :?: Jde mě o to že mě v režimu auto na displeji sviti imrvere sněhova vločka.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatiyace

Příspěvek od -peha- »

To je v poriadku pokud máš nastavenú automatiku tak vetšinou vločka svietí ale klíma sa automaticky zapíná len keď to potrebuje no v zime vetšinou automatiku používať nebudeš len ofuk na okna a aj tam sa Ti rozbehne klíma občas ono tedy vlastne automatika znamená že Ti tu teplotu drží ako si nastavíš a pre to je vlastne všetko aktivované :D Tedy haniť Legynky by som nechcel ale ta automatika na klimatronic teda nie je nič moc keď to porovnávam s Superbom tak to ješte beriem ale suprovo najlepší klimatronic má Renault tam je to pohádka drží presne tak ako má,ale chvála bohu aj za tu našiu a až budeš viac jazdiť tak to poznáš že dakedy(dosť často)radši automatiku vypnieš a pojedeš na svoje nastavenie mne vetšinou vyhovuje tak ale neboj ani v tedy vlastne automatika nevypne aj tam je aktívná len si vieš nastaviť smer a silu ofukou :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatiyace

Příspěvek od conpet »

Jo to jsem si vsimnul že když automatiku vypnu a nastavim stupmě , tak asi stejně pořád ovládá klapky,jen si mužu nastavit směr proudění a rychlost ventilátoru. Takže to je potom taková poloautomatika :lol: Jinak se mě líbí její reakce na sluneční svit , to je potom fičák -i -i :mrgreen:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická klimatiyace

Příspěvek od -peha- »

No jo Legynka je šikovná -i A predstav si že Já som asi v 97 presadal z Espera do Legy a to trak že aj Espi aj Lega boli nové auta ,v Esperku som jazdil 3 roky a nemohol som si ho vynachváliť jeho cena bola v tedy 560 000 sk a to už bolo pre mna vélmi vela takže som bol rád že mám služobák no a nastala výmena za Legu lenže prvé jazdy som mal nenormálný strach - jej premenlivý posilovač a velkosť ma troška zastrašili ale po čase som v nej bol ako doma a ten prechod bz Espíka bol markantný no tam však cena tej čo som mal bola 840 000 sk a to už bol pre mna koniec snou lenže sny sa dajú realizovať a mám ju vlastnú a moju :lol: :lol: :lol: Tak nech nám slúžia :lol:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“