Tretie brzdove svetlo.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Tretie brzdove svetlo.

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Kym som este pred tuningom nemal na svojom sedane spojler (kridlo) s tretim brzdovym svetlom,trapilo ma to,ze Nexia nemala toto svetlo. Nalepil som teda na zadne sklo polske svetlo zn. WESEM (jedno z mala kvalitne svietiacich homologovanych svetiel). Mam ho tam dodnes,svieti spolu s tym na spojleri. Takze mam vlastne 2 tretie brzdove svetla... :D Myslite,ze je to proti vyhlaske? Musi byt tretie brzdove svetlo iba jedno?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Asi by mělo být jen jedno, ale brzdových světel není nikdy dost :lol:
Peca má taky dvě. Lepší než žádné, ne?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmmm, ked som prepisoval auto, tak policajt kukol na to moje a povedal, ze nie je homologovane. je pravda, ze to nie je original v tej nozicke, ale normalne kupovane. viete niekto ake to ma mat parametre ?
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Nevím jak na Slovensku, ale v CZ pokud se nepletu, tak 3. brzdové světlo není možné si domontovat. Buď na autě je z výroby, pak OK, a nebo tam není a pak to tak má zůstat. (Tak to bylo bezpečně před 2 roky. Pokud se něco změnilo, tak se omlouvám) :roll:
Když je ve spoileru, tak to musí být homologované. 8)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Pajda píše:Nevím jak na Slovensku, ale v CZ pokud se nepletu, tak 3. brzdové světlo není možné si domontovat. Buď na autě je z výroby, pak OK, a nebo tam není a pak to tak má zůstat. (Tak to bylo bezpečně před 2 roky. Pokud se něco změnilo, tak se omlouvám) :roll:
Když je ve spoileru, tak to musí být homologované. 8)
to bylo driv, ze nesmelo byt na aute domontovany, ale ted uz to neplati :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Tak montujte rozumně, ať to nepadá na hlavu :lol: :lol:
Uživatelský avatar
miv
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2004 14:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

3brzdove...

Příspěvek od miv »

mne sa zda ze v SR nie sú povolené LED brzdové svetlá pokiaľ nie sú origos z výroby. teda ked je s takým auto vyrobené. ak sa mylim opravte ma :roll:
miv
člen:NEXIA Club

Nexia skoncila svoju put...
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Vsetky brzdove svetla,ci uz na nozke alebo nalepovacie musia mat homolihigaznu znacku (napr. E2 v kruzku a cislo skusobne). Dodatocne su teda povolene. Nesmie sa vsak namiesto brzdoveho svetla pouzit napr. cervena hmlovka,aku maju napr. skodovky. Ta je urcena a schvalena iba ako svetlo do hmly. Na sklicku je tiez o tom zaznam,nejaka znacka,ktora o tom hovori.
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Já mám dodatečně montované 3.brzd. světlo z LEDek za oknem a nikdo mi ještě nic neřek ani to nikdo nezkoumal ani policajti ani na STK. Vždyť je to snad kvůli bezpečnosti ne :? Lepší bez homologace než žádný :lol:
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

No ja tam mel 3 od vyrobce a 4. je na kridle....(taky od vyrobce-dokonce to mam zapsany v TP)
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nejen E homologace je potřeba ještě by na všem co namontujete do auta navíc měla být značka ATEST 8 SD jako máte asi všichni napsáno na té zelené nálepce o emisích S2 na čelním okně 8)
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Dnes jsou dvě možnosti - buď evropská homologace exx v kroužku, xx je číslo země a u toho je číslo předpisu a ev. číslo schvalovacího protokolu. Na světlech je pak i vyznačeno k čemu jsou (nevím, ale snad B jsou mlhovky atd.) Nebo musí být česká homologace a to je jak psal petrm ATEST 8 SD XXXX ve čtverečku a XXXX je číslo pod kterým je to evidováno na ministerstvu dopravy. :o :o
Dnes stačí jen jedna z těchto možností, dřív musela být kromě evropské i česká homologace :cry: , ale asi 2 roky stačí evropská. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

stačí i německý TUV...
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

V provozu stačí i TÜV, ale v obchodě u nás se může prodávat buď s evropskou nebo českou homologací. Nejsme v Německu :o :o
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak pánové tenhle týden sem navštívil dopravní inspektorát s knížkou co mi přišla společně s kolama a kde je jen německý Tüv a naprosto bez problémů mi zapsali jinej rozměr kol do techničáku :) :) :) :)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“