alukola - poradte

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
bigmac
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 13, 2006 12:08
Bydliště: Frederiksberg, Dansko

alukola - poradte

Příspěvek od bigmac »

Chtel bych si koupit alukola na lacetti HB, mate nekdo zkusenost, jaka velikost je optimalni? 17"? Jak siroke? Stoupne spotreba pri sirsich kolech? dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Re: alukola - poradte

Příspěvek od Brainman »

bigmac píše:Chtel bych si koupit alukola na lacetti HB, mate nekdo zkusenost, jaka velikost je optimalni? 17"? Jak siroke? Stoupne spotreba pri sirsich kolech? dik
diskuzi na tema kola a AL kola to probehlo hodne, zadej si vyhledat a uvidis ;)
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Alu kola.

Příspěvek od Cudro »

Zavisi ci ich chces na leto alebo na zimu. Predpokladam ze na leto. Lacetti ma standardne 15" kola a sirku 195. Ak by si tam chcel dat 17" musis dat velmi nizky profil a auto potom bude dost tvrde. Ak tam das 17" musis dat sirku gumy min. 215 - 225 mm. aby si nemal disk sirsi ako pneumatiku. Kazde dotknutie obrubniku odnesie potom disk. Nehovoriac o tom, ze kolesa Ti budu trcat von z blatnikov. Ja by som uvazoval max. o 16" diskoch a gumy so sirkou 205 mm. Hlavne nekupuj nejake Matadory alebo Barumky. Kup nieco kvalitnejsie. Napr. Dunlop, Pirelli, Goodyear, Bridgestone.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola.

Příspěvek od Brainman »

Cudro píše:Zavisi ci ich chces na leto alebo na zimu. Predpokladam ze na leto. Lacetti ma standardne 15" kola a sirku 195. Ak by si tam chcel dat 17" musis dat velmi nizky profil a auto potom bude dost tvrde. Ak tam das 17" musis dat sirku gumy min. 215 - 225 mm. aby si nemal disk sirsi ako pneumatiku. Kazde dotknutie obrubniku odnesie potom disk. Nehovoriac o tom, ze kolesa Ti budu trcat von z blatnikov. Ja by som uvazoval max. o 16" diskoch a gumy so sirkou 205 mm. Hlavne nekupuj nejake Matadory alebo Barumky. Kup nieco kvalitnejsie. Napr. Dunlop, Pirelli, Goodyear, Bridgestone.
To je sice nazor, ale je to nelegalni pokud, a to nepochybuji, nema Lacceti v tech prukazu napsane 16" nebo 17" pneumatiky. Dalsi nesmysl je ze ti budou 17" skrtat o podbehy, existuje neco jako ET rafku. Ale jak radim , bud v sekci Nubira nabo i v jine si dej najit tema pneumatiky nebo gumy a najdes mnoho prispevku
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

to jde vidět, že jezdíte po opravdu dobrých silnicích tam u vás. Já si po jednom kopnutí do bačkůrek nechal o elektronech jen zdát. Jsem docela rád za moje plecháče, které při dalším podobném kontaktu prostě jen vyměním za jiný a nemusí mi trhat srdce a peněženku nejaký luxus jménem elektrony.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Z druhé ruky se dají sehnat solidní elektrony skoro za stejnou cenu jako fungl nové plecháče.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Oněgin píše:Z druhé ruky se dají sehnat solidní elektrony skoro za stejnou cenu jako fungl nové plecháče.
Pěkný večer :D Sraz za 78 venku -2 sněháňky :cry:
To je sice pravda ale dej bach abys nenaletěl!!! Můžou být bouraný,spravovaný.Jinak má pravdu Brainman už se to tady řešilo mockrát! Ve zkratce:Čím nižší guma tím tvrdší,čím širší tak líp sedí ale spotřeba jde nahoru.Všechno má své výhody a nevýhody.Jinak vzájemné záměny jsou podle tabulek.Taky jsem to sem už dával ale tady jsou:
http://www.vbox.host.sk/index.php3
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Já už koupil auto přímo s al koly. Bývalou majitelkou ale byla ženská, takže přední pravé kolo je trochu odřené. Čím to asi bude? :D Dá se s tím něco dělat? (např. přebrousit?)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Já koupil Nubiru na plecháčích a když jsem se pak informačně v servisu ptal na druhý plecháče na zimu, tak mi nabídli nový elektrony za 1350/ks. Sice 14" , ale skoro stejná cena jako za plech. :)
Nubira 1,6 Wagon, 98
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Cena ucházející, ale Nubiře více sluší 15. Zase ale budeš mít levnější obutí.
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Patnáctky jsou určitě slušivější, ale i tohle byl skok dopředu. Ve srovnání s plechama... :D
Nubira 1,6 Wagon, 98
pampeliška
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 06, 2006 12:58
Bydliště: Oslavany

Příspěvek od pampeliška »

Oněgine, co tím chceš říct?Že ženský neumí řídit?To já teda umím :lol:
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Já už ho stačil odřít taky. :lol: Moc velký auto a v práci moc malá garáž. :D
Nubira 1,6 Wagon, 98
pampeliška
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 06, 2006 12:58
Bydliště: Oslavany

Příspěvek od pampeliška »

no vidíš a to jsi chlap 8)
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Když moje drahá polovička Nubiru uviděla, řekla, že se napřed naučí jezdit s rezervní Škodou 130GL, kterou už mám jen na tahání vozíku.
Prostě to je na ženské velké auto (stejně jako každé druhé ;) )
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“