kdy vyměnit vodní pumpu?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

kdy vyměnit vodní pumpu?

Příspěvek od Pavel Beneš »

Ahoj.
Jak to vidíte s výměnou waterpumpy, není čas?
r. v. 1998-75000km
rozvody komplet. výměna při 70000,
Vše dokonale těsní, hřeje bez problémů po 3 minutách, nikdy nevylezla teplota přes půlku ani v těch pár dnech horka v létě...

Jakou životnost měla ta vaše anebo kdy ji při servisce měnili páni machři servisácký?

Nebo se zeptám jinak. Reálně: vydrží do 90000?

Dík za vaše zkušenosti, ať mě nestrašej jen u nás doma...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Pavle, já osobně jsem odhodlán nechat pumpu dožít, a vyměním ji až začnou problémy s výkonem vodní pumpy, nebo tečením či hlukem :D Na tý pumpě v podstatě nic není, nevím proč by neměla aspoň 150000 km vydržet ? :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

dík já mám bojíky, protože mě strašili že servismani ji po 60 mění s rozvody tak jsem chytl skorosra.í. Čekal jsem že se ozveš první společně s Brainmanem. Dík
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Občas se stane, že pumpa odejde záhy po výměně rozvodů, zvlášť pokud má už přes stovku a to nejen na daewech, ale i na jiných strojích (VW group i ostatní).
Tohle ale asi nebude tvůj problém.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Abych Pavlovi udelal radost :), pumpa se meni s rozvody proto ze funguje jako jedna z kladek, tudiz kdyz se meni kladky mela by se menit i pumpa ale neni to pravidlo. Jinak podle toho co vim od Petram je na pumpe kryci plechove kolecko (na volno nasazene) ktere se muze obehat, smeknout a potom preriznout remen ( tudiz zpusobit potkani vetilu s pisty).
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Příspěvek od Boban »

Tak tady je moje zušenost s vodní pumpou :!: V 70tis. sem dělal rozvody a protože sem chtěl ušetřit tak sem pumpu neměnil.Zhruba po 2000km se ozvaly prapodivný zvuky z motoru.Sundal sem kryt rozvodů a ten pohled bych vám nepřál.Z řemenu zbylo na šířku tak 20% všechny nový kladky volámaný a jedný chyběla skoro třetina.Vodní pumpě chyběla polovina vodícího plechu kterej tam je jen nabodovanej.Ten zbytek co upadl to tam všechno rozsekal.Nejdřív sem myslel že sem přehodil vodící kladky,ale jsou uplně stejný,takže mám dojem že ten vodící plíšek na pumpě už byl načatej.Nakonec mě rozvody stály 9 000,-ale díky bohu že rozvoďák nerupnul uplně.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo tohle se občas stává ale není to žádné pravidlo když se mění řemen kontrolujeme stav onoho plechu na vodní pumpě a ještě se kontroluje jak je vedenej řemen někdy se stane že novej řemen má tendenci někam sjíždět a je pak špatné když ho právě od toho aby spadnul z ozubenýho kola drží tenhle plech který se pak utrhne a zničí řemen . Vodní pumpa se mění podle stavu - při rozvodech se kontroluje na vůli na ložisku a těsnost když je vše OK není důvod ji měnit a pak podle toho jestli začne téct nebo být hlučná tak se mění ;)
Uživatelský avatar
mengic
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 08, 2006 08:17

Příspěvek od mengic »

Kupil som nubira ked mala 84000. Pri 120000 vymena rozvodov, bez pumpy. Teraz mam 184000 a stale v pohode.
Nubira sedan 2.0CDX 1997
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no mas kliku ale mozna ji menili pred tebou v 75 tis nebo jeste v 60.driv se to tak delalo.ja mam 166 a tece mi jak sv..a.rozvody cca 4 tis km.od te doby tece.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Oněgin

Pumpa a rozvody

Příspěvek od Oněgin »

Zdar a sílu!
Nedávno jsem si koupil Nubiru z 98 - má nalítáno 102 kilo, takže nejvyšší čas na výměnu rozvodů. Jak jsem četl, bude ideální vyměnit i pumpu. Trochu mě u Bobana zaskočila cena 9000. Kde byl problém? Řemen a kladky se přes net dají sehnat za 2.400 Kč, pumpa tak 1.000 - 1.500 Kč.
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: Pumpa a rozvody

Příspěvek od Boban »

Oněgin píše:Zdar a sílu!
Nedávno jsem si koupil Nubiru z 98 - má nalítáno 102 kilo, takže nejvyšší čas na výměnu rozvodů. Jak jsem četl, bude ideální vyměnit i pumpu. Trochu mě u Bobana zaskočila cena 9000. Kde byl problém? Řemen a kladky se přes net dají sehnat za 2.400 Kč, pumpa tak 1.000 - 1.500 Kč.
Nenech se zaskočit,protože sem je dělal dvakrát tak 9000,-jinak sada stála kolem 4tis.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Jsem si oddechl
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“