Kedy maju svietit hmlovky?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

v embecke horela elektrika aj mne - od zapalovaca ;)
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

to ja se taky zapomnel podivat jestli zhasinaji pri zapnuti dalkovych!!! :shock: ale tak jak auto je od vyroby, sviti mlhofky uz pri parkovackach ;) Emka pise ze to neni spravne ale to jen proto, ze nam zavidi :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ako fajn, že nemám čo riešiť... nemám predné hmlovky a mať asi nebudem, lebo v servise zaspievali za ich montáž cca 8 tisíc. To sa mi aj pri všetkej úcte zdá byť trocha priveľa...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Anonymous píše:Ako fajn, že nemám čo riešiť... nemám predné hmlovky a mať asi nebudem, lebo v servise zaspievali za ich montáž cca 8 tisíc. To sa mi aj pri všetkej úcte zdá byť trocha priveľa...
Blue si je dava do auta sam a vyjdou ho na zlomek te ceny :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Akri píše:to ja se taky zapomnel podivat jestli zhasinaji pri zapnuti dalkovych!!! :shock: ale tak jak auto je od vyroby, sviti mlhofky uz pri parkovackach ;) Emka pise ze to neni spravne ale to jen proto, ze nam zavidi :D
Je to správné: Současně se světlomety se světlem do mlhy a svítilnami se světlem do mlhy musí svítit obrysová světla a osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky. Přední světlomety se světlem do mlhy musí být možné zapnout nebo vypnout nezávisle na dálkových a potkávacích světlech a jejich činnost musí být signalizována v zorném poli řidiče sdělovačem zelené barvy. Rozsvícení zadních svítilen se světlem do mlhy musí být možné, pouze svítí-li potkávací světla nebo dálková světla nebo i přední světlomety se světlem do mlhy. Zadní svítilny se světlem do mlhy musí být možno vypnout nezávisle na jakýchkoliv jiných světelných zařízeních vnějšího osvětlení vozidla. Zapnutí zadních svítilen se světlem do mlhy musí být signalizováno v zorném poli řidiče sdělovačem oranžové barvy.

Zhasínat s dálkovými NEMUSÍ, ale občas se najde blbec policajt, kterej tvrdí, že musí, takže poslat ho do řiti - s dálkovými se přední mlhovky NESMÍ používat, ale po přepnutí na dálkové nemusí automaticky zhasnout. Mně kdysi dávno kretén za tohle vyhodil na technický se stovkou a já vůl to předělával :-(.
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Predne hmlovky maju svietit s parkovackami a so stretavacimi svetlami. Zadne hmlovky iba so stretavacimi svetlami.
Takze ked mas zapnute stretavacky a hmlovky, svietia predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na dialkove, zhasnu predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na parkovacky, Zhasnu zadne hmlovky a predne ostanu svietit.
Takto by to malo funguvat podla vyhlasky v SR.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:!: DAKUJEM :!: Tak ja to zapojim tak aby svietili od parkovaciek ale neviem ci teda budu vypinat pri dialkacoch to neviem ako zariadit?? :oops:

Anonym :arrow: aj mne pred 7 rokmi povedali 11tis za hmlovky :shock: ale v skutocnosti ta to stoji:
1)packa ak to chces mat ako origo cca 700sk
2) hmlovky cca 2200sk obe
3)nejaky kabel, 15A poistka a rele (80sk)

no a emkas by si mal nastudovat predpisy pred tym nez zacne tak presvedceno pisat :x

Tu prikladam origo schemu:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Blue Lanos dne ned říj 23, 2005 13:22, celkem upraveno 1 x.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Akri píše:
Anonymous píše:Ako fajn, že nemám čo riešiť... nemám predné hmlovky a mať asi nebudem, lebo v servise zaspievali za ich montáž cca 8 tisíc. To sa mi aj pri všetkej úcte zdá byť trocha priveľa...
Blue si je dava do auta sam a vyjdou ho na zlomek te ceny :D
to som písala ja, len som si nevšimla, že som neprihlásená...
ja s mojimi znalosťami by som si tam akurát mohla položiť dušičkové sviečky a nie namotovať hmlovky :-)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

LIFELIKE píše:
Akri píše:
Anonymous píše:Ako fajn, že nemám čo riešiť... nemám predné hmlovky a mať asi nebudem, lebo v servise zaspievali za ich montáž cca 8 tisíc. To sa mi aj pri všetkej úcte zdá byť trocha priveľa...
Blue si je dava do auta sam a vyjdou ho na zlomek te ceny :D
to som písala ja, len som si nevšimla, že som neprihlásená...
ja s mojimi znalosťami by som si tam akurát mohla položiť dušičkové sviečky a nie namotovať hmlovky :-)
To som nevedel :lol: :lol: Ale fireman to urcite zariadi :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Blue Lanos píše:
LIFELIKE píše:
Akri píše: Blue si je dava do auta sam a vyjdou ho na zlomek te ceny :D
to som písala ja, len som si nevšimla, že som neprihlásená...
ja s mojimi znalosťami by som si tam akurát mohla položiť dušičkové sviečky a nie namotovať hmlovky :-)
To som nevedel :lol: :lol: Ale fireman to urcite zariadi :D
jo ten velmi rad :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Rasťo píše:Predne hmlovky maju svietit s parkovackami a so stretavacimi svetlami. Zadne hmlovky iba so stretavacimi svetlami.
Takze ked mas zapnute stretavacky a hmlovky, svietia predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na dialkove, zhasnu predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na parkovacky, Zhasnu zadne hmlovky a predne ostanu svietit.
Takto by to malo funguvat podla vyhlasky v SR.
Bol som checknut stav ako popisujes aspon na zadnych hmlovkach.
1/ano zadne svietia az od stretavacich svetiel
2/pri prepnuti na dialkove zadna hmlovka svieti veselo dalej...

Neviem ci kazdemu lanosovi ale mne to tak funguje takze se*u na cele vypinanie hmloviek pri spusteni dialkacov. :D Predne zapajam na obrysovu vetvu a hotovo. Este si dotiahnem jedno to spinane plusko do palubky aby mi to sfitilo aj tam ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

č. 116/1997 Z.z.

VYHLÁŠKA
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
zo 17. marca 1997
o podmienkach premávky vozidiel na pozemných komunikáciách


§ 47
Svetlomety a svietidlá so svetlami do hmly, spätnými svetlami a s hľadacím svetlom


(7) Predné svetlomety so svetlami do hmly sa musia dať zapnúť alebo vypnúť nezávisle od diaľkových a stretávacích svetiel a ich činnosť musí byť signalizovaná v zornom poli vodiča kontrolným neprerušovaným svetlom zelenej farby. Rozsvietenie zadných svetiel do hmly môže byť umožnené len vtedy, ak svietia stretávacie svetlá alebo diaľkové svetlá, alebo predné svetlá do hmly. Ich činnosť musí byť signalizovaná v zornom poli vodiča kontrolným neprerušovaným svetlom oranžovej farby. Súčasne so svetlami do hmly musia svietiť obrysové svetlá a osvetlenie zadnej tabuľky s evidenčným číslom. Svietidlo so spätným svetlom môže byť v činnosti iba pri zaradenom spätnom chode.

(8 ) Zapojenie zadných svetiel do hmly vo vozidle, ktorého technická spôsobilosť typu bude schválená počnúc 10. februárom 1998, musí byť také, aby

a) mohli svietiť do času vypnutia obrysových svetiel a zostali vypnuté do času, keď budú opätovne (vedome) zapnuté,
b) boli vybavené zariadením nad rámec predpísaných kontrolných zariadení, ktoré pri vypnutí zapaľovania alebo pri vybratí kľúča zapaľovania a otvorení dverí vodiča akusticky upozorní, že je zapnutý spínač zadných svietidiel so svetlom do hmly, bez ohľadu na to, či sú ďalšie predpísané svietidlá vonkajšieho osvetlenia vypnuté alebo zapnuté.

(9) Ustanovenia odseku 1 druhej a tretej vety sa nevzťahujú na vozidlo kategórie M1, ktorého technická spôsobilosť bola schválená pred 1. októbrom 1985, a na vozidlo kategórie M2, M3 a N, ktorého technická spôsobilosť bola schválená pred 1. októbrom 1986. Ustanovenie odseku 1 štvrtej vety sa nevzťahuje na vozidlo kategórie O, ktorého technická spôsobilosť bola schválená pred 1. októbrom 1986. Tieto výnimky z odseku 1 sa vzťahujú na zadné hmlové svetlo vozidla kategórie M, N a O do 31. decembra 1998.
Vysvetlenie:
hmlovky mozu svietit so stretavackami aj s dialkovymi o parkovackach tu nepadlo ani slovko
Vysvetlenie:
zadne hmlovky mozu taktiez svietit so stretavackami aj s dialkovymi a ani tu nepadlo ani slovko o parkovackach

uplne znenie vyhlasky je tu: http://www.minv.sk/odinr/Legislativa/Vy ... 201997.doc
Naposledy upravil(a) eMKa Slovensko dne ned říj 23, 2005 21:21, celkem upraveno 4 x.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

Blue Lanos píše: no a emkas by si mal nastudovat predpisy pred tym nez zacne tak presvedceno pisat :x
tak a teraz mi povedz kde tam je napisane ze maju svietit s parkovacimi svetlami, mne to co som napisal predtym??
eMKa Slovensko píše:hmlovky nesmu svietit s parkovacimi svetlami, hmlovky sa musia dat zapnut iba pri zapnutych stretavacich alebo dialkovycch svetlach
Ked niekto napise to co som zvyraznil este neznamena ze je to pravda.
Rasťo píše:Predne hmlovky maju svietit s parkovackami a so stretavacimi svetlami. Zadne hmlovky iba so stretavacimi svetlami.
Takze ked mas zapnute stretavacky a hmlovky, svietia predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na dialkove, zhasnu predne aj zadne hmlovky. Ked prepnes na parkovacky, Zhasnu zadne hmlovky a predne ostanu svietit.
Takto by to malo funguvat podla vyhlasky v SR.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

ale uz! Nehadejme se devcata!!! Hlavne ze je mir a ze nam jezdi a sviti, jak by rekl kolega Topol :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

Blue Lanos píše:
LIFELIKE píše:
Akri píše: Blue si je dava do auta sam a vyjdou ho na zlomek te ceny :D
to som písala ja, len som si nevšimla, že som neprihlásená...
ja s mojimi znalosťami by som si tam akurát mohla položiť dušičkové sviečky a nie namotovať hmlovky :-)
To som nevedel :lol: :lol: Ale fireman to urcite zariadi :D
co zas jaaaaa
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
Odpovědět

Zpět na „LANOS“