spojkova kvapalina

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

spojkova kvapalina

Příspěvek od jurajz »

Cavte,
mam problem s unikom tejto kvapaliny, riesil uz niekto nieco podobne? Po buracke niekolko mesiacov mi neslo zaradit ziadnu rychlost a spojka bolo uplne makka, v servise zistili, ze nadrzku pre tuto kvapalinu mam uplne prazdnu takmer suchu, vraj mi po nehode asi zabudli tuto tekutinu doplnit. Doplnili ju a cca o 1 rok ked som isiel na pravidelnu prehliadku som si to vsimol znovu. Vtedy ma servisak upozornil, ze pokial sa to zopakuje bude pravdepodobne treba vymenit nejake valceky, ktore to pravdepodobne prepustaju. No a dnes som pozrel pod kapotu a zbadal som, ze zase tato kvapalina je pod ryskou minimum. Vie niekto o co sa asi moze jednat, pripadne na kolko ma moze tento servisny zasah vyst? Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ked sa mozem spytat aky druh brzdovky pouzivas :?: Mna to teraz caka a neviem aku mam kupit. :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jurajz »

nieco mi tam v servise vzdy naleju, ale co to je zac to fakt netusim
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Pozeral som v obchodakoch a bezna kapalina stoji okolo 90sk/0.5l a Castrol za 300Sk :shock: Nie ze by mi bolo 90sk malo ale zda sa mi to akosi podozrivo malo :o
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Do hydrauliky spojky se obvykle dává běžná brzdová kapalina. Docela důležitá u brzd je teplota varu (kolem 260° C). U spojky ale nedochází k ohřevu :o a tak je to relativně jedno. Do brzd radši Castrol a na spojku si myslím, že stačí obyčejná.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

A nie je to u lanosa v jednej nadobke :idea: :?:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

To nevím, Lanose jsem zatím neměl :o
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Do spojky je jedno jakou naleješ brzdovou kapalinu ale nejjednodušší je nalévat stejnou do brzd i spojky tedy specifikace DOT 4 jestli že je nádobka jako u nexie oddělená ale když je společná jako Lanos :) tak je to vyřešené 8) jinak ůnik kapaliny se řeší výměnou spojkového válce kterým uniká jsou dva hlavní a vedlejší (ten který mačkáš pedálem a ten co mačká spojku ) ;)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“