Dovolená s Matesem

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Vojta píše:O autobuse se vůbec nezmiňuju, protože to je za trest. 12 hodin za volantem je i pro mě zábava, ale jizdy. Ne stání někde na ucpané dálnici. To už pak není požitek. Stál jsem u Brna na ucpané dálnici něco přes hodinu, za tu dobu jsem ujel ani ne 100m. A byl jsem pěkně nas....
Neumím si představit, že bych někde měl stát v hicu bůhví kolik hodin. Když k moři, tak jedině LETADLO.
ja souhlasim, az se pojedu rekreovat, letadlo to jisti, ale plati co jsem rekl, chapu lidi, co se rozhodnou usporadat road-trip a berou to jako formu dovoleny

takova cesta rakousko/itoska/francie/nemecko a (pripadne to prolozit spanelskem) na motorce (nebo i v aute) - hmmmmm 8)
Reklama
 

Adrian
Příspěvky: 26
Registrován: stř úno 02, 2005 08:49
Bydliště: BA

Příspěvek od Adrian »

Loobo píše:...konečně se mi na těchto cestách povedla rozumná spotřeba (5,7), i když jsem to rozhodně nešetřil. To je značný rozdíl než normální při krátkých cestách hlavně po městě (+/- 7l)
....:lol:
Ja som teraz nabehal v Madarsku okolo Balatonu cca 600 km a ta spotreba bola tiez prekvapiva: 4.7L/100km, no dodrziaval som predpis 80 km/h mimo mesta :roll: . Normalne mam 6,1.
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Loobo »

Adrian píše:Ja som teraz nabehal v Madarsku okolo Balatonu cca 600 km a ta spotreba bola tiez prekvapiva: 4.7L/100km, no dodrziaval som predpis 80 km/h mimo mesta :roll: . Normalne mam 6,1.
Třeba bych se fakt dostal ještě o ten litřík níž kdybych častěji dodržoval dovolenou rychlost :lol: :lol:
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od radovan »

Ja jsem byl se starym Matizem dvakrat na vzdalenejsi dovolene - v Chorvatsku a na jihu Francie. S novym jsme loni projeli cele pobrezi Chorvatska az na Korculu (to se klima hodila). Moc nejsem delany na to nekam prijet a byt tam tyden na miste, takze radeji volim cesty autem.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tak nevím, jestli nemám po dovolené ještě před tím, než jsem na ni vyjel :( . V sobotu mám jet na Slovensko, odpoledne jsem trefil srnku :( . V hajzlu kapota, oba blinkry, levý světlomet, lišta pod ním, tabulka pod SPZtkou. Kapotu mi brácha jakž takž vyrovnal, ulomené držáky na světle svařil, tabulku vyměnil, takže snad fofrem seženu skla do blinkrů a tu lištu. Nerad bych na hranicích vykládal, že jsem opravdu nikde nepřejel žádného chodce :evil: .
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Smůla, ale furt lepší než trefit toho chodce :roll:
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Síce nemám Matesa, ale hádam neva...
Osobne poznám tri dopravné protriedky auto, vlak a lietadlo. Autobus pre mňa umrel po ceste do Chorvátska starou Karosou, ktorá začala asiv 3/4 cesty horieť. No proste zážitok nado všetko.
Aj mňa čaká teraz niekedy cesta do Chorvátska autom, tak sa teším. 12 hodín za volantom bude sranda, ake nebudeme nikde stáť v kolóne.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

zabijec píše:Smůla, ale furt lepší než trefit toho chodce :roll:
Taky jsem si dal večer srnčí guláš, abych tý zatracený zvěři ukázal, kdo je pánem :twisted: :lol: .
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Docent píše:
zabijec píše:Smůla, ale furt lepší než trefit toho chodce :roll:
Taky jsem si dal večer srnčí guláš, abych tý zatracený zvěři ukázal, kdo je pánem :twisted: :lol: .
:lol: :lol: :lol:
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Copsy
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 17, 2005 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Copsy »

Náhodou, taková dovolená autem není k zahození. Když se neženete přímo za cílem, ale určíte si nějaké cíle po cestě, tak to může být příjemný. Zastávky v horách v Rakousku, v kouzelných motorestech na kafe jsou příjemný. Taky v místě je člověk mobilní amůže toho hodně uvidět. Já byla s Matizem nejdál v Brně, ale když vezmu, že byl naložený tak 200kg katalogy a šlapal 140cítkou po dálnici úplně v pohodě, tak ho musím pochválit. :D
Červený Matiz,0,8, r.v.2000
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Docent píše:
zabijec píše:Smůla, ale furt lepší než trefit toho chodce :roll:
Taky jsem si dal večer srnčí guláš, abych tý zatracený zvěři ukázal, kdo je pánem :twisted: :lol: .
coz pravda v pripade chodce by bylo asi i divny ... ;)
Copsy píše: Já byla s Matizem nejdál v Brně, ale když vezmu, že byl naložený tak 200kg katalogy a šlapal 140cítkou po dálnici úplně v pohodě, tak ho musím pochválit. :D
nj, tezsi kamen taky pada rychlejc, cili nalozeny matiz ti to po D1 v klesajicich pasazich rozkuli - jen potom pri brzdeni by te mohly ty casaky predjet ;)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Adrian píše:Ja som teraz nabehal v Madarsku okolo Balatonu cca 600 km a ta spotreba bola tiez prekvapiva: 4.7L/100km, no dodrziaval som predpis 80 km/h mimo mesta :roll: . Normalne mam 6,1.
Tak jsem se vrátil ze Slovenska a nad spotřebou jsem úplně zíral - 4,68 l/100 km, normálně mám tak 5,7 (ale dost jezdím přes Prahu :evil: ). Ale nejmenší spotřebu mám, když nejezdím vůbec :twisted: :lol: .
PavelD

Příspěvek od PavelD »

Já mám po dovolené v Chorvatsku, tam a zpátky i s tim co jsme tam najezdili po výletech asi 2600 km. Byli jsme se mrknout na pár místech kam jezdí cestovky do hotelových center a to tedy musí být strašný - komplex krásných hotelů (krásných paneláků), před nima natřískaný pláže lidma, který tam vyhodí autobus z letiště a vědí že autobus domů pro ně přijede za 10 dnů, jinam se nepodívaj. To vám pak auto přijde vhod, na koupání si nějakou zátoku kdy není moc lidí vždycky najdete. Počasí nic moc, půlku dovolený propršelo. Cestou zpátky mi začlo něco klepat v motoru, ale jenom když přidám plyn. Ventily jsou v pohodě. Asi něco volnýho - řemen nebo silentblok.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“