Oranzova kontrolka chyby motora!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

Zdravim...v poslednej dobe asi pri kazdej dlhsej jazde (cca 50-100 km) sa mi zasvieti ta oranzova kontrolka. Stava sa to hlavne ked idem napr na 3 tis. otacok na 4ke do takeho tiahlejsieho kopceka (nezda sa mi zeby som dusil motor alebo co...jemny plyn a ide). Vtedy to zasvieti..no potom ked uz idem z kopca tak sa po malej chvili vypne. Na normalnej ceste sa mi to stalo len raz za celu dobu na par sekund, cize stava sa to hlavne pri tych tiahlejsich kopcekoch...Ked idem do kopca a vytocim auto na 3ke do 4 tis +/- tak sa mi to nestava (myslim).

Stavalo sa mi to niekedy predtym ale velmi ojedinelo. Zasvietila na par sek. a vypla a potom sa aj niekolko mesiacov neozvala. (podla prirucnej knizky som to ignoroval). Teraz to robi pri kazdej jazde, hlavne v situaciach ako som spomenul vyssie.

Motor sa sprava stale rovnako, nezda sa mi zeby pri zasvieteni kontrolky siel horsie alebo mal divny zvuk alebo co...Proste tym chcem povedat to, ze keby som tu kontrolku nevidel, tak neviem ze sa nieco deje zle.

Mam mierne dieravy zadny tlmic vyfuku, ale myslim si, ze to by az tak problem robit nemalo :D

Co by to mohol byt za problem?

Vdaka za odpovede..
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od palikx »

lambda sonda a deravy vyfuk na to vliv mit muze
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

hmm...ked dam spravit vyfuk, tak sa vam ozvem :P -i
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od benky71 »

lambda sonda na to môže mať vplyv,ale deravy zadný tlmič to ťažko,lambda ti sníma výfukové plyny priamo z výfuk.potrubia.Ja na tvojom mieste by som vyblikal závady alebo išiel na diagnostiku.
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

skus mi priblizit to vyblikavanie...ako to funguje resp. celkovo ako na to :roll:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od blackjohn »

Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

skusim to, dam vediet -i
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

tak prv mi blikala 12ka - co je zaciatok diagnostiky...asi 3x blikla
potom zacala blikat 13ka - Oxygen sensor No change in voltage/open circuit. (podla tejto stranky: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_cod ... des.htm#gm )
Viete mi s tym helfnut? :shock:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od blackjohn »

Vzhledem k ceně to bude asi nejlepší vyměnit(asi neprojdeš EK), lambda stojí kolem 800Kč a zadní díl výfuku od 600(+práce v servisu nebo to zvládneš sám).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od Lukasito »

haha bolo mi divne na EK, ze servisak len krutil hlavou a po dlhom dlhom rozhodovani nam to predsa len dal :lol:
Tak teda skusim nejak poriesit tu lambdu. V PL stoji od 100, 150, 200 PLN podla vyrobcu...cize od cca 25€, 35€, 50€. +/-
Thanks zatial...keby nieco ozvem sa :PP:
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od benky71 »

A čo takto si to tu objednať,ja ju mám odtiaľto,univerzálna jednokáblová,pasuje aj koncovka super.
http://www.auto-elektronika.sk/product/ ... erzal-527/
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od ppp »

benky71 píše:A čo takto si to tu objednať,ja ju mám odtiaľto,univerzálna jednokáblová,pasuje aj koncovka super.
http://www.auto-elektronika.sk/product/ ... erzal-527/
Podla mna super kupa, je to magneti mareli ak sa nemylim, mam taku v espere a funguje uz vyse 40tkm, plusom je konektor. Inac predavaju ju v BA v nejakych vyfuky online tusim ale o 2 alebo 3 stovky drahsie tusim, tam som ju pupoval este ked som nevedel o tychto popradcanoch. Len ta moja nemala konektor navyse. Tento obchod uz mam nejaky cas v oblubenych strankach.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Oranzova kontrolka chyby motora!

Příspěvek od esperkac »

Seruste priatelia. Tak aj mna trapi ta kontrolka. Sprava sa podobne ako zakladatelovi temy.

Vyblikal som kod 13- prerušení obvod lambda
A 45- bohata zmes.

Nemal som problem myslim ze to zacalo vtedy ked som montoval original termostat a nasadzoval som tepelny stýt na zvody. To tam uz bola novo kupovana lambda sonda. Ale kritom som pricvakol jej kábel. Odvtedy Obcas blikla kontrolka. Teraz sa to stava castejsie ale chvilu svieti potom zhasne. Motor ide stale normalne.

Tak som napichol diagnostiku a sledoval graf. Ked sa ohreje osciluje. Na jazde vsetko ok az pridem na krizovatku kde je hrbol. Prejdem ponom a krivka lambdy je rovna 450mV cize sa strati signal. Za sekundu dve zasvieti kontrolka. Idem dalej asi 2 km. Lambda neosciluje. Zastavim v dedine ze sa otocim a kontrolka zhasne. Ale cez diagnostiku vidim ze lambda ajtak nema signal. Preco potom kontrolka este nesvieti?? Tipujem ze keby som pokracoval dalej tak by sa rozsvietila zas koli 45 bohata zmes no vratil som sa domov.

Skusal som voltmetrom merat napatie na kabliku labda sondy a vselijako s nim hybat ci nieje seknutý ale nikdy mi nezmizlo napatie. A to iste som skusal merat na vodici co ide z RJ do lambdy a tiez nic. Cize bud som malo triasol alebo tam nieje ziadne prerusenie.

Mam otazku na skusenych ci moze byt chyba vo vnuti v lambde ked takto vypadne. Alebo mam prekontrolovat RJ ukostrenia a podobne. Alebo co by to mohlo este byt.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“