Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

Dovolte aby som Vám vyrozprával môj príbeh.

Nedávno som išiel po dialnici keď z ničoho nič auto zastavilo. štartér točil no auto nechytilo.
V servise sa im tiež nepodarilo auto naštartovať...
Po kompletnom rozobratí motora mi bolo povedané že motor je ko. ( i keď mne sa tak nezdalo )
Auto bolo prevezené k mechanikovi s ktorým som volakedy pracoval.

Motor sme vybrali a kúpili jazdený z opla ASTRA H ( kód motora z18xer ). Pouzili sme len holomotor sanie, vyfuk, elektorinka sviečky.. všetko ostalo povodné.
Nahodili sme nové rozvody termostat...

Motor sme vložili do auta a problém je ten istý. ZAS NEŠTARTUJE! Diagnstika bez závad
Palivové čerpadlo funkčné.
Cievku čídlá vačkového hriadela sme odskúšali na drohom aute - funkčné
Mali sme podozrenie na snímať kľukového hriadela: nový namontovaný auto neštartuje - diagnstika bez závad
Vykonali sme adaptáciu paliva - diagnostika: chyba polohy spojky

Do auta sme zatiaľ nenaliali vodu, nie sú namontované poloosi ( motoru by to nemalo chýbať aby naštartoval )

Už som z toho auta na nervy :( :( :( . Prosím o pomoc. Za každú radu budem vďačný.

Auto Checrolet Cruze 1.8 rv 2010 2H0
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od LordMMX »

než ste sa pustili do motora, ktorému na 100% nič nebolo, čo tak mrknúť imobilizer? a čo riadiaca jednotka? vieš, že ti nemusí ukázať žiadne chyby a pritom môže byť príčina jedno z toho...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

Dakujem za radu. Urcite to preverim. Ale mam pocit ze palivove cerpadlo nevytvara pozadovany tlak.
Ked stlacim ventil pri vstrekoch, tak z neho vyleze len par kviapek..
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od LordMMX »

no skús ešte aj palivové čerpadlo. vyber ho von, ponor do vedra s čistou vodou / alebo destilkou / a skús do neho pustiť prúd trebárs cez nabíjačku na autobateriu. a budeš vidieť či bude striekať vodu alebo nie. pokiaľ ano, tak treba hľadať chybu v potrubí prípadne v strekoch/palivovej lište.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

Palivové čerpadlo som spustil cez diagnostiku. Bolo počut ako bzučí. Otázka je či nemôže byť problém v nízkom tlaku.
Zatiaľ sme problém nevyriešili.
Momentálne bojujem aj s problémom poruchy ktorá je zapísaná v riadiacej jednotke: P080A ( poloha spojky nie je naučená )
Videl som nejaké videá ( po rusky ) ako tento problém odstránili. Ale moja diagnostika ( delphi ds150) to asi nedokáže.
ĎAKUJEM za každú radu.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od karstn »

Zdar

Ja na Orlu 1.8 měl závadu P080A ( poloha spojky nie je naučená ), čidlo ok, ale chybu nešlo odstranit. Nakonec v servisu vymazali a znovu natáhli soft do řídicí jednotky a nastavili vše znova. Zrazu přestaly vyskakovat chyby (ne jen ohledně spojky) a do dnes je klid.

Auto mám jako druhý majitel. Předchozí tam němil něco v motoru v servise kde neměli asi 100% kontabilní diagnostiku taa něco v řidicí jednotce posrali.

Snad se ti to podaří rozchodit.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

No uz sme niekam postupili.
Riadiaca jednotka nesnima otacky motora zo ziadneho cidla. Vyzera to na poskodeny kabel alebo vadnu riadiacu nednotku.
Nahodou neviete kde by som zohnal schemu zapojenia riadiacej jednotky?
Dakujem za kazdu odpoved.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Richard »

Nesnímá otáčky z žádného čidla a není to proto, že žádné čidlo info o otáčkách nevysílá? Zkontrolovat čidla kliky a vačky a jejich kabeláž. Pokud se nedostanou do ř.j. info o tom že se motor točí a že je vše správně tak prostě ř.j. nic nedělá a čeká na tu informaci ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

Cidla boli vyskusane na druhom aute. Su funkcne. V kabelazi sme zatial problem nenasli.
Miro123
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 04, 2019 14:59

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Miro123 »

V prvom rade sa chcem podakovat vsetkym co sa snazili pomoct.
Problem bol vyrieseny. Chyba bola v riadiacej jednotke.
Junqueira
Příspěvky: 13
Registrován: ned čer 02, 2019 21:49

Re: Chevrolet cruze 1.8 NESTARTUJE

Příspěvek od Junqueira »

Miro123 píše: čtv pro 19, 2019 16:46 V prvom rade sa chcem podakovat vsetkym co sa snazili pomoct.
Problem bol vyrieseny. Chyba bola v riadiacej jednotke.
A tocil starter klikovkou? Mam neco podobneho na Mazde ted. Ale strater neotoci klikovkou. Je novy, i cidla vacky a kliky jsou nova, pumpa bzuci (nova rok), fajfky promereny, vstriky taky promereny. Relatka a pojisky odzkousene prozvonene. Spinaci skrinka take prozvonena podle schematu a vse ok. Proud po sepnuti klicku do start jde k relatku starteru. Starter toci jen uvnitr a nevysune pastorek asi. Kdyz ten tenky kabel z civky starteru primo na baterku, tak pastorek cvakne do ozubeneho kola.
Napada me uz jen IMO nebo ECU.
letní
Mazda 6 2.3i
zimní
Auris 2.2 D-Cat
EX milenky
Primera Sport CVT M6 SR20DE
SSAC, UR pulleys, AEM WAI, Denso Iridium Power, EBC TG+Green Stuff, KYB Ultra SR, front strunt bar, GT Radial UHP + Genevo One
Primera Sport SR20DE
stock + Bel 975
Odpovědět

Zpět na „Benzín“