Problémy s ABS prosím o názory

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Tomasnesvadba
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 03, 2018 16:43

Problémy s ABS prosím o názory

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Ahoj , při dobržďovaní v malé rychlosti sepíná ABS do pedálů a je to nebezpečné že můžu do někoho ťuknout . V servise Chevrolet (Kia) jsou dle mechaniku čidla i kroužky naprosto v pořádku a diagnostika ukazuje vše plně funkční , kontrolka občas rozsvítí pak zase zhasne a stále dokola . Prý si myslí že to bude asi ABS pumpa originální díl 26tisic což nemám a nedám.takze budu jezdit bez pojistky ABS , jenže pak svítí kontrolky 3. Ale na další stk za dva roky co ? Prý se dřív propojila kontrolka ABS s kontrolkou mazání když zhasne mazání zhasne ABS. Ale to není řešení. Má někdo podobnou zkušenost ? Rady co by to mohlo být ? Není to nějaká blbost ? Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Problémy s ABS prosím o názory

Příspěvek od Richard »

No můj názor je , že máš někde prasklý kroužek, nebo vyrezlý , prostě čidlo z něj nemá dostatečně jasné informace...... Synovi se podobné stávalo u Santa Fe a taky výměna kroužku závadu odstranila. Ty příznaky co to dělá tobě ukazují celkem jasně na nějaký ten kroužek ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problémy s ABS prosím o názory

Příspěvek od Slam »

Já kvůli tomuhle měnil 1x kroužek a 2x čidlo. A které to bylo, dokázala říct akorát originální Daewoo diagnostika.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Tomasnesvadba
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 03, 2018 16:43

Re: Problémy s ABS prosím o názory

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Díky pánové z vaše názory , nicméně dnes mi ještě volali , že kroužky prohlíželi i lupou ale žádná ani mikroprasklina tam prý není. A že diagnostika nakonec asi 3x ukázala to ABS čerpadlo. Zároveň řekli , že ještě nikdy nezažili tuto závadu na tomto autě a to jich prý prodali nad 300.000. což je ještě divnější že se s tímto ještě nesetkali. Jsem z toho blbej.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“