Čistenie EGR ventilu u 1,2

Moderátor: Blue Lanos

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Nejdřív mi dovolte jen krátce vzpomenout "Dedo Miky" ten zakládal toto téma a podle jeho příspěvků výbornej elektrikář
a i sportovec ! Nepoznal jsem ho sice osobně ale mnohé jeho rady mi i pomohly ! Takže "Dedo Miky" dík !!!
Jinak nevím jestli jsem to psal ale byl jsem na STK tak jsem dal těsnění EGR tak jak má být no a nyní vracím zaslepeni !!!
EGR má určitě svůj význam ale já jsem už starší "chalán" a neumím se smířit s tím ,že výfuk jde zpět !!! Podle mě je to asi tak jako když bych si "prdnul do talíře a měl bych to sníst !!!!!
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol-1 »

Omlouvám se asi jsem sentimentální ale kdo ho přehlíd tak to je dedo miky !!!
http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den bez korona viru :lol:
Zase EGR . Byl jsem v České Kamenici a ode mě se jede přes Prácheň /čedičové varhany/ no a to je 200m výškový rozdíl ! To jako nic
ale já ,když jedu s kopce tak brzdím motorem. V autoškole nám vždy říkali, že jakým převodovým stupněm do kopce tak takovým
s kopce ! No a samozřejmě začal svítit zase EGR :( Když jsem přijel domů tak jsem napojil baterku na nabíječku no a dneska
tady po okrese asi 40km. Ale ráno ,když jsem připojil baterku a nastartoval tak v pořádku kontrolka zhasla ! Což jako dobrý
ale proč to dělá !?! Letos jsem měnil lambda sondy egr vyčištěný . Jen tak mně napadlo kurňa jak jezdíte vy ? Brzdíte s kopce motorem?
Vždyť je to blbost brzdit jen brzdama !!!
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí a nemáme korona vir :D
PS:
Do té Kamenice jsem vezl posledních 59kg jablek do palírny . Byly to takový padavčata mrňavý a zas jen tak je vyhodit to by byla škoda :D
Bude to tak deset litrů 50% jabkovice! Jak říkám střízliví nas nedostanou :lol:

https://www.google.com/search?client=fi ... 1+kamenice
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den :D
CHtěl jsem to dát i klukům slovenským a zase to heslo !!!Já mám takových adres, že už nevím ani kde bydlím :(
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí bez toho virukorona ;)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od JRD McLAREN »

Ahoj....

ak si dobre pamatam ... tak ty uz mas elektronicky riadeny EGR ..
..
a cely problem je vtom "krokovom motorku" ...
lepsie povedane, je tam bezec / kontakt, co chodi hore-dole po odpovej drahe (na takej malej bielej desticke)
no a ta odporova draha je uz vybehana ... v urcitej polohe...

a porste to ECU tak neako zisti, ze jej neprichadza signal o polohe EGR .. a rozsvieti ti kontrolku ...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Hobol »

Když se ti rozsvítí kontrolka na EGR tak nezhasne, ani po odpojení baterky. musí se vyresetovat počítačem. Ta kontrolka se ti rozsvítila z jiného důvodu. Např. když máš odpojený nebo poškozený kabely od zapalování, nebo ti vynechává svíčka. nebo je vadné nějaké čidlo na motoru. Nebo když není ABS a na levém kole je nefunkční čidlo. U některých poruch se vyresetují chyby odpojením baterky. Nebo po zjištění správné funkce se po určité době vyresetují samy. Mě např. ABS.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od JRD McLAREN »

Hobol píše: čtv pro 10, 2020 21:20 Když se ti rozsvítí kontrolka na EGR tak nezhasne, ani po odpojení baterky. musí se vyresetovat počítačem. Ta kontrolka se ti rozsvítila z jiného důvodu. Např. když máš odpojený nebo poškozený kabely od zapalování, nebo ti vynechává svíčka. nebo je vadné nějaké čidlo na motoru. Nebo když není ABS a na levém kole je nefunkční čidlo. U některých poruch se vyresetují chyby odpojením baterky. Nebo po zjištění správné funkce se po určité době vyresetují samy. Mě např. ABS.
...pletes hrusky z jablkami ... :roll:
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „KALOS“