Kontrolka oleje

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jako rozhodoval jsem se jestli reagovat .Já bych to vzal asi takhle. Když jdete k doktorovi tak se vás zeptá co vám je. A vy odpovíte. No a samozřejmě motor nemluví ale má čidla /kéž by je měl i někdy člověk !/ Podle mě je důležité postupovat vždy systematicky ! Nejdřív jestli je dost oleje a ne jak ta "blondýna" když přijede do servisu, že potřebuje ten nový drát na kontrolu oleje, že je krátký a že na olej nedosáhne ! Potom filtr oleje. Ještě nedávno byly auta i s obtokovým filtrem ale dnes musí všechen olej přes filtr, Pak u zbývají jen čidla a samozřejmě musí být ten správný olej !!! Potom by ro muselo být opravdu "něco" specifického protože nevěřím, že by automobilka pustla motor, který by měl takovouhle elementární chybu !!! Ještě když ,někdy nevím tak samozřejmě hledám dnes na netu. Samozřejmě nechci odrazovat nikoho aby se svěřil a nebo zeptal co s tím !!! Od toho ty stránky jsou !!!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí a až vyřešíš olej tak dej vědět !!! To je to krásný na lidech, že si dokáží "někdy" i poradit !!!

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od JRD McLAREN »

Topol-1 píše:... protože nevěřím, že by automobilka pustla motor, který by měl takovouhle elementární chybu....
Ahoj...
No mozno budes prekvapeny ale je to takpovediac "bezne". A castokrat sa to deje aj bez vedomia automobilky,
a castokrat aj po neakej dobe. (kedy sa uz informacia o pripadnej vyrobnej vade k automobilke nedostane)

Z urcitostou viem povedat, ze motory 1.4-1.6 16V, kody F14D3 F16D3 maju tie olejove cerpadla "vadne z vyroby".

Teda to cerpadlo nieje vadne po opusteni vyrobnej linky, a ani po 2 rokoch pouzivania.
Tieto olejove cerpadla maju totiz hlinnikove vika na rotoroch (na koleckach cerpadla)
a to vyko sa proste casom "vyduje". Prehne smerom von.
... co sposobi vacsiu medzeru / volu na rotorch a tym padom nezelanu stratu tlaku ...

preto som pisal, ze nieje to porucha, je to vlastnost
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
JRD McLAREN samozřejmě máš pravdu ! Vždyť jsem si i uvědomil jak kolikrát a různé značky svolávají vozy ke kontrole a opravám ! Ono to vlastně ani neexistuje, že by cokoliv bylo dokonalé a čím je cokoliv složitější tak se chyby musí vyskytnout ! Holt jsem to napsal blbě ! Tak jako král v Pyšné princezně: "Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil !"
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
cert205
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 07, 2012 11:18

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od cert205 »

Ahoj všem. Všude čtu o tomhle problémů ale nikdo nenapíše jestli vyřešil a jak. Potřeboval bych poradit protože mám úplně to samé. Aveo má 120tkm a olej je dělán každých 10t nebo rok. Teď jsem ale měnil olejovou vanu jelikož ta stará už byla ko. Auto jsem chtěl prodat kupec se jel projet a jako na potvoru při jednom jeho rozjezdu prasklá poloosa. Tak jsem ji druhý den vyměnil dolil olej do převodovky a jak sjedu z rampy dolů a auto projíždím vše ok. Říkám si super kupec bude rád. Jenže znova sednu do auta a po nastartování na mne pri volnoběhu svítí mazání. Vyměnil jsem čidlo ale stále svítí. Dělá to ale když motor má asi cca 25 a více stupňů. Když je úplně studený nic. Tak mi je divné že by tak najednou odešlo čerpadlo. Prostě chce asi semnou dále zůstat. Do teď mi 6let věrně sloužilo. Prosím o radu. Děkuji všem
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od JRD McLAREN »

No este si mohol napisat, aky motor mas.

K rieseniu "problemu" ... :

Obcas pomoze vycistit vanu, saci kos, olejove cerpadlo,
vymenit tesnenia na nom.
(ak mas uz poslednu generaciu motorov, totoznych s tymi z opla)
(tak tie vsetky trpia na zakarbonovavanie)

A niekedy je treba vymenit cele olejove cerpadlo ...

..
a vo vacsine pripadov, netreba robit nic ...

..Nieje to porucha, je to vlastnost ...

Moje Lacetti za tepla poblikava "odkedy ho mam" ..
a to som tam robil GO motora, a veci na olejovom cerpadle su fungl nove, vcetne cidla tlaku oleja.
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
cert205
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 07, 2012 11:18

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od cert205 »

Je to 1,2 53kw. Nová vana, sací koš čistý a nové čidlo oleje
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no a este som zabudol na to "uplne prve" ..

niekedy za to moze zly olejovy filter, pripadne "zly" olej ..

(takze mas 8 ventil ano, tie netrpeli na karbon)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
cert205
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 07, 2012 11:18

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od cert205 »

Takže čerpadlo jsem dnes vyndal ven. Poznatek celé od karbonu a přetlakovej ventil zůstal pootevřen a tím pádem nebyl tlak. Teda doufám. Teď se vše čistí a bude se skládat. Pak napíšu jestli se povedlo
Utmir
Příspěvky: 21
Registrován: pát čer 29, 2018 19:56

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od Utmir »

Zdravím tak ako sa to povedlo
cert205
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 07, 2012 11:18

Re: Kontrolka oleje

Příspěvek od cert205 »

Povedlo se. Bylo to tím karbonem a seklou kuličkou. Auto jezdí jako nové
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“