Protažení kabelu k zrcátku a k zadním dveřím.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Protažení kabelu k zrcátku a k zadním dveřím.

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
chci se zeptat, kdysi, když jsem chevroleta koupil jsem si koupil i autokameru. Protože nemám rád dráty po autě, tak jsem zajel do servisu, dal jim kabel, který byl u kamery (jedna strana USB mini, druhá strana do zapalovače) a řekl, že potřebuji ten USB mini vyvedený u zrcátka. Když jsem pak auto převzal, měl jsem u zrcátka požadovaný vývod, do kterého jsem připojil kameru a vše fungovalo jak mělo.

No, kamera se po asi třech letech odporoučela do křemíkového nebe, takže jsem ji vyhodil a jezdil bez kamery. Teď jsem dostal kameru novou (MiVue J85 - viz: https://www.mio.com/cs_cz/products/dash ... /mivue-j85), ale narazil jsem na problém v tom, že má jiný konektor. Rád bych provedl výměnu onoho kabelu, ale nemám tušení kudy vede a ani kam vede. Nicméně, bych řekl, že od zrcátka vede k levému sloupku a tím sloupkem dolů.

Chci se proto zeptat, jak sundat ten tapicírung sloupku abych ho nepoškodil? A co tapicírzng na stropě, ten je tam nějak napevno?

Zároveň uvažuji, že si k té kameře dokoupím i kameru do zadu, ale tam je vyžadován kabel vedoucí od zadní kamery do té přední kamery a to už teda vůbec nevím, kudy bych to protáhl, nemáte nápad?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Protažení kabelu k zrcátku a k zadním dveřím.

Příspěvek od Slam »

A není jednodušší pořídit na ten konektor příslušnou redukci, než znovu rozebírat půl interiéru auta?
Jinak v manuálu píšou, že MiVue J85 má miniUSB, tedy stejný konektor, co píšeš, že už tam máš? :shock:
Mám dvě Mia (jedno staré - Moov M400 - a jedno nové - MiVue Drive 65 LM) a obě mají stále ten samý miniUSB konektor.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Protažení kabelu k zrcátku a k zadním dveřím.

Příspěvek od Nyny »

No, když jsem dostal novou kameru a zjistil, že má USB mini, tak jsem zajásal, protože už tam USB mini mám a tudíž to jen připojím a hotovo. Jenže, Ta kamera, co jsem tam měl předtím měla USB mini type A (což není moc běžný konektor) a tahle nová, stejně jako snad všechny ostatní zařízení má USB mini type B, což je první zádrhel, protože sehnat na to přechodku (redukci) se mi nepodařilo ani u čiňana, natož u nás. V našich prodejnách ani netuší, že existuje nějaký type A a type B. Viz obrázek:

Obrázek

Druhý problém je, že ta stará kamera měla nějaké podivné zapojení. Jak je vidět na obrázku, oba konektory mají mít shodné zapojení, liší se jen ve tvaru. Člověk by čekal, že bude prostě zapojen PIN 1 a PIN 5 a bude vyřešeno. Takže to prostě ucvaknu, vezmu šňůru s tím druhým konektorem, taky ji ucvaknu, spájím dva dráty hodím na to izolaci a bude vyřešeno, jenže díky tomu prapodivnému zapojení původní kamery to tak jednoduché není. Jednak jsou tam zapojené tři dráty, k napájení a zemi ještě DATA a navíc není nijak dodrženo barevné značení, takže je to už prostě moc velký bastelní a protože je to nahoře za zrcátkem, kde se to dělá fakt na ho*no, radší bych celej ten drát vyměnil.

Mimochodem, jak si s tou kamerou spokojenej? Nevíš, jestli se někde dá v případě potřeby dokoupit ten nalepovací držák?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Edgar
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 21, 2014 17:29

Re: Protažení kabelu k zrcátku a k zadním dveřím.

Příspěvek od Edgar »

Však ak je samec mini type A a samica mini type B tak tam vojde a malo by to fungovať... Čo sa týka iného zapojenia, to je síce nepravdepodobné ale vrámci zákernosti výrobcu na vynútenie použitia originálneho príslušenstva by ma to neprekvapilo.
Pri prerábke na iný konektor by som starý odstrihol a zmeral ktoré 2 vodiče majú medzi sebou 5V a tie zapojil na nový konektor. Na novom konektore by som taktiež vzájomne prepojil D+ a D- (zvykne sa dávať aj napäťový delič ale ten nie je nutný) lebo sa môže stať že to nabíjať nebude (možno kvôli tomu je tam aj ten tretí kábel ale spojenie D+ s D- vo všeobecnosti stačí).
Aveo T250 sedan, 1.2 53kW
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“