Pokec o všem a ničem

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od ladinek »

Já dávám olej každej rok novej. 5W30 a najeto mám na něm 7500km před výměnou a jde ven. Už to tak dělám 7et. Motor šlape jak hodinky a mám klid. Je to otázka 1000kč ročně.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Petr S. »

ladinek píše:Já dávám olej každej rok novej. 5W30 a najeto mám na něm 7500km před výměnou a jde ven. Už to tak dělám 7et. Motor šlape jak hodinky a mám klid. Je to otázka 1000kč ročně.
Jo to dělám taky,bud 15000 nebo 1 rok,nikdy víc. Poslední výměna byla po 11800,protože jsem víc za rok nestihl. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Pablos0009
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 09, 2016 21:22

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Pablos0009 »

ahoj, mám dotaz. Mám Chevrolet cruze SW 1,4t. Je normální, že mi voda v nádržce nedrží na rysce max? vždy po několika km klesne o cca 2 rysky níže, po té klesá už hodně pomalu, doliji vodu na posl. rysku a opět to stejné.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Petr S. »

Pablos0009 píše:ahoj, mám dotaz. Mám Chevrolet cruze SW 1,4t. Je normální, že mi voda v nádržce nedrží na rysce max? vždy po několika km klesne o cca 2 rysky níže, po té klesá už hodně pomalu, doliji vodu na posl. rysku a opět to stejné.
To asi není normální. Měla by se držet tam,kde ji doliješ. Případně při zahřátí lehce stoupne,ale jen nepatrně. Být tebou,nechám auto zkontrolovat.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Pablos0009
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 09, 2016 21:22

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Pablos0009 »

Petr S. píše:
Pablos0009 píše:ahoj, mám dotaz. Mám Chevrolet cruze SW 1,4t. Je normální, že mi voda v nádržce nedrží na rysce max? vždy po několika km klesne o cca 2 rysky níže, po té klesá už hodně pomalu, doliji vodu na posl. rysku a opět to stejné.
To asi není normální. Měla by se držet tam,kde ji doliješ. Případně při zahřátí lehce stoupne,ale jen nepatrně. Být tebou,nechám auto zkontrolovat.
Právě že to mám ještě v záruce, už jsem to reklamoval 5x, pokaždé něco vyměnili, naposled tedy celý motor a dělá to pořád, řeším to už 4měs. a chtěl jsem už odstoupit od kupní smlouvy, nakonec řekli že to je v normě. Auto jsem tam i přesto nechal a testují to. Můžete mi někdo poslat foto nádržky z cruze, abych mohl případně argumentovat že to normální není? díky
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Laco71 »

Pablos0009 píše:ahoj, mám dotaz. Mám Chevrolet cruze SW 1,4t. Je normální, že mi voda v nádržce nedrží na rysce max? vždy po několika km klesne o cca 2 rysky níže, po té klesá už hodně pomalu, doliji vodu na posl. rysku a opět to stejné.
Mám Chevrolet ORLANDO 1.8 LPG,
mne robí to isté,že sa stráca chl.kvapalina za 3 mesiace asi 1 dcl., nič si z toho nerobím , dolejem ružovú kvapalinu a lietam dalej, robí to od nova , mam už nabeháne 83 000 km

Možno by pomohlo rozriediť ružovú kvapalinu /odolnosť do -40 cca/ obyčajnou vodou,
vodny kameň zatiahne mikrotrhliny a tečenie prestane.
Mal som z unikmi problém aj v Daeweoo Espero a riešil som riedením kvapaliny obyčajnou vodou a do polroka vždy tečenie ustalo.
Extrem raz som mal taký,že som za mesiac dolieval viac ako liter , ale vtedy som videl kde to tieklo,
ale bola to hlinikova príruba a bal som sa to doťahovať,lebo keby praskla,
musel by som meniť blok motora.
Pablos0009
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 09, 2016 21:22

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Pablos0009 »

a měl si to v servise? řekli ti čím to je? u nového auta mi to normální nepřijde, unikne mi víc jak 1dcl a to během pár km. najeto mám 37t.
Laco71 píše:
Pablos0009 píše:ahoj, mám dotaz. Mám Chevrolet cruze SW 1,4t. Je normální, že mi voda v nádržce nedrží na rysce max? vždy po několika km klesne o cca 2 rysky níže, po té klesá už hodně pomalu, doliji vodu na posl. rysku a opět to stejné.
Mám Chevrolet ORLANDO 1.8 LPG,
mne robí to isté,že sa stráca chl.kvapalina za 3 mesiace asi 1 dcl., nič si z toho nerobím , dolejem ružovú kvapalinu a lietam dalej, robí to od nova , mam už nabeháne 83 000 km

Možno by pomohlo rozriediť ružovú kvapalinu /odolnosť do -40 cca/ obyčajnou vodou,
vodny kameň zatiahne mikrotrhliny a tečenie prestane.
Mal som z unikmi problém aj v Daeweoo Espero a riešil som riedením kvapaliny obyčajnou vodou a do polroka vždy tečenie ustalo.
Extrem raz som mal taký,že som za mesiac dolieval viac ako liter , ale vtedy som videl kde to tieklo,
ale bola to hlinikova príruba a bal som sa to doťahovať,lebo keby praskla,
musel by som meniť blok motora.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od alvin »

Neprišiel som na nič nové,ale len tak zo švandy ma napadlo vyskúšať v zime, letneé tienitko za čelé sklo,na zimu som ho napchla za radiator , lesklou vrstvou smerom do izby a tučím,nejaký miniesfekt to má,ale uvidím,keď bude naozajstná zima
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Dnes žádný román ale i když jsem ateista tak věřím, že tohle na nás pámbů nedopustí !!! I když ????????
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
http://www.autoforum.cz/zajimavosti/prv ... -internetu
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Laco71 »

Pablos0009 píše:a měl si to v servise?
už len to by chybalo,žeby sa v tom vrtali nejaki mantaci....ktorí len pozeraju na to, ako čím menej robiť a čo ukradnuť ...
Do servisu nech davaju svoje auta len tí, čo ich maju napisane na firme, a potrebuju naklady... alebo uplne ľaví ľudia, čo nevedia vymeniť ani žiarovku..

ja neverím žiadnym servisom, kolko x bolo auto v servise , asi 2x, vždy sa vratilo tak, že tam bolo niečo nedorobené , alebo doj.e.bane

hlavne , že bolo treba calovať ...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od alvin »

suhlasim, v značkovom autorizovanom servise presne tak do-do Dodělej doma, ale malé dielničky, rodinného charakteru tam som s kvalitou práce spokojný , najlepšie je človek štammgast, ja jednu takú mám kde chodím,ale žiarovky si menim sám aj chladiacu náplň, v tomto verím len sám sebe, ja presne viem čo tam nalejem, po servisovaní v značkovom servise som mieto zelenej či modrej kvapaliny vypustil tamú hmotu hustej konzistencie pripomínajúcu skôr olej M2T
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Serpico »

... značkové servisy to je problém, ne vždy odpovídající kvalita odvedené práce, příčina - normohodiny. Tedy jinak pokud bude mechanik pracovat pečlivě nevydělá si. Viz. na výměnu př. brzdových destiček je předepsáno " manažerem " 15 minut i s přistavením vozu! Kdo to někdy dělal ví, že nestačí pouze výměna - rozdělat a namazat pojezdy sádlem ( speciální mazivo ) - kontrola prachovek, vizuálně kotouč i z druhé strana, demontáž brzdiče, prostě to chce čas a ten prostě dnes mechanici nemají. Nutno podoknout, že značkové prodejny - servisy se podílejí na slevových akcích a potom tam stojí litr motorového oleje majlant a to navíc je sudový. Souhlasím s alvinem je lepší mít svého mechanika, který není tlačen servisem a pracuje sám na sebe. Mnozí již mají diagnostiku a ta je nutná, mnohdy ale ani ona nestačí, nastupují zkušenosti, znalosti.

...inu co více dodat, mějte se fajn.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Rozhodoval jsem se jestli psát. Byl jsem měsíc v Luhačovicích vrátil jsem se před týdnem. Jezdím jednou za dva roky něco mi zaplatila pojišťovna. No ale proč píšu. Jedna cesta 372 km. Teď neděle volna a tak jsem jezdil. Před těma dvěma roky jsem byl ještě i u Vojty. Jinak teď jsem se stavoval v Modré http://www.zivavodamodra.cz/ potom ve Zlíně a taky v zoologické v Olomouci stihl jsem to ještě před kalamitou. https://zoo-olomouc.cz/ . No a ještě jsem byl už doma a v Jablonci nad Nisou.
No zkrátka nějakých 1200 km ale já až doma zjistil, že jezdím bez STK !!! Mě málem kleplo !!! Já totiž byl před těmi dvěma roky na evidenčce a já si neuvědomil, že STK končila posledního ledna !!!
No nic dobře to dopadlo !!!
Když už píši tak se ještě pochlubím, že jsem si koupil sadu na měření tlaku v pneumatikách !?
https://www.youtube.com/watch?v=hfKG_ZmThLo Tento týden chci přehodit na letní tak to i namontuji .Potom dám vědět jak to funguje .Objednával mi to vnuk přímo od Si Ťin-pchinga a chtěl po mě i s poštou 600 kč tak ani nevím jestli si přidal.
To dneska stačí jak říkám potom dám vědět jak to funguje!
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí a hlavně s STK !!! :lol:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od conpet »

Tak to ještě že se nic špatného na cestě nepřihodilo , to se potom blbě vysvětluje proč není stk , pojišťovna by se napakovala.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Pokec o všem a ničem

Příspěvek od milosh »

Topole to se mi také jednou u druhého auta povedlo, ale dokonce půl roku :lol: Naštěstí to byl jen "městský povoz" takže jsem na to přišel dřív než "kontrola u silnice".
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „POKEC“