Prosím o rady

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Prosím o rady

Příspěvek od Lybbor »

Zdravím. Včera si muj tatík koupil Chevrolet Kalos 1.2 r.v. 2005 na LPG. V bazaru mu svítila uprostřed budíku červená kontrolka brzd. Druhý den po koupi se mu rosvítila kontrolka motoru. Dneska jedu s vozem na diagnostiku přesto by mne zajímalo co to může být za poruchu kterou signaliuje červená komtrolka brzd. V bazaru mi řekl prodávající že to může být sjeté obložení. Na tu chybu řízení motoru mi řekl že je to tím že je vůz na LPG že to tak dělá. Dále by mne zajímalo jaký mot. olej nalívat a jakou brzdovou kapalinu Ta co je tam je nějaká tmavá. Ve voze není ani rezerva místo ní je plynová bomba chci teda koupit dojezdovou rezervu ale nikde jsem se nedočetl rozteč šroubu na disk. Mohete mí prosím někdo poradit. Děkuji.
Kalos 1.2 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Prosím o rady

Příspěvek od slidil »

Ahoj. Červená kontrolka brzdy, svítí i pokud máš zataženou ručku (nebo zaseknutý spínač, je u páky ruční brzdy), ještě by mohlo být málo brzdové kapaliny.
LPG nemám, takže nevím jestli rozsvěcí kontrolku motoru.

Doplň si prosím bydliště.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Prosím o rady

Příspěvek od slidil »

Rozteč šroubů na kole by měla být stejná jako na Aveu. Tedy 4x100.

http://bazar.automedik.cz/AMD3206427215/daewoo/kalos
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Richard »

Nemám Kalose, ale Nubiru, kontrolku motoru (žlutý grilovaný kuře) používám jako kontrolku, že jedu na plyn :D už asi 6 let co na plyn jezdím..... přepnu na benzín tak do 5 sek. zhasne..... neřeším to ..... pro klidné spaní jsem udělal i diagnostiku plynu a vše je v úplném pořádku....

Jinak pokud máš disky se 4 dírama je rozteč 4x100 a vnitřní díra disku je 56,5mm (jako na Oplech)

Olej bych dal 5w40 je v podstatě jedno jaký (nějaký A3/B3/B4 já používám Total energy 9000 5W40 za 500,- 5 litrů)

Brzdovka je jakákoli DOT3 nebo DOT4
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Lybbor »

Děkuji za vyčerpavající odpověd Hlavně ta kola mi pomohla. Ještě něco bych potřeboval než budu kupovat. Hodiny se mi po zapnuti klíčku normálně rosvítí ale asi po půl minutě přestanou fungovat. V čem mhe být chyba v hodinách nebo někde ve drátech ?
Kalos 1.2 LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Richard »

s těma hodinama : pokud po startu fungují a pak ne a při dalším startu za jo a po chvíli zas ne, viděl bych to na ty hodiny..... něco se tam ohřeje a změní se nějaké hodnoty a přestanou fungovat..... možná nějakej studeňák atd.... nejjednodušší bude navštívit vrakoviště..... hodiny budou asi ve všech daewoo stejné ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Využil jsem tento námět i když jde o něco jiného. Pravé sklo u spolu jezdce nereaguje na ovládání.
Dělalo to už dřív ale stačilo strčit do skla a dobrý. Takže bude to ve dveřích a to znamená sundat tapicírunk. Ještě jsem to nedělal má někdo jakýkoliv rady abych tam neutrhl nebo něco nepřetrhl ?
Ani nevím přesně jak to tam vypadá ale holt elektrika a nějaký spínače . Já to říkám, že za všechny problémy mohou elektrikáři ! A proč ? Protože nepověsili vedení !
No nic když bude kdokoliv cokoliv vědět rád se poučím protože nevím ani jak se ten tapicírunk sundává.
Ještě, že mě zůstalo sklo viset asi dva cm. od zhora. Mám ofuky a venku je "teplo" Tak to jde !!
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí (a zavírá okna !)
Vl.
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Eugo »

Mam aveo na plyn a ta kontrolka motora tam nema co svietit.Ak svieti nieje nieco v poriadku.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Slam »

Topol-1 píše:Pěkný den.
Využil jsem tento námět i když jde o něco jiného. Pravé sklo u spolu jezdce nereaguje na ovládání.
Dělalo to už dřív ale stačilo strčit do skla a dobrý. Takže bude to ve dveřích a to znamená sundat tapicírunk. Ještě jsem to nedělal má někdo jakýkoliv rady abych tam neutrhl nebo něco nepřetrhl ?
Ani nevím přesně jak to tam vypadá ale holt elektrika a nějaký spínače . Já to říkám, že za všechny problémy mohou elektrikáři !
Mně, když přestalo jít okno (už 3 ze 4), tak to vždy bylo stahovačkou (těma kladkama, na které se blbě navinulo lanko, které pak prasklo), tedy mechanická závada a nikdy elektrická.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Prosím o rady

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Venku jak v létě tak jsem se pustil do toho stahování. No jak to napsat než člověk přijde ta ty fígle aby něco neulomil a neudělal škodu ještě větší ! Postupně se mi to povedlo a dostal jsem se k nůžkám. Protože všechny mechanické věci až s podivem v cajku a to je auto 15 let ! No a motorek mrtvej brouk ? Tak jsem ho rozdělal a co je komutátor tak hodně sajrajtu s uhlíků.Tak jsem to vyčistil a komutátor ještě jemným mosazným kartáčkem no a dobrý !!! Uhlíky ještě dobrý ty mě asi přežijí i když je jich asi půlka. Na to ,že jsem tohle ještě nedělal tak dvě hoďky a dobrý okno chodí jak za mlada ! Jinak kdybych kupoval nové nůžky /to by se určitě stalo kdybych to dal do servisu/ Takže jsem určitě minimálně ty dva tisíce ušetřil !!!
https://shop.jaknaauto.cz/nahradni-dily ... 4551353601
PS:
Jinak jsem dával hlídače tlaku ale to dám později jinam.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o rady

Příspěvek od conpet »

Tak jen motorek , tak to je super , jen to chce trochu šikovnosti, každý si na to netroufne -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „KALOS“