Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systému

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systému

Příspěvek od jirik2611 »

Ahoj,

stalo se vám někomu, že by se současně rozsvítila kontrolka motoru, protiprokluzového a stabilizačního systému?

Auto je jak přidušené, netáhne, při volnoběhu vibruje, zní, jako by to jelo jen na tři válce.

Jelikož mám Cruzeho přestavěného na LPG, mám neblahé tušení, že jsem natankoval nekvalitní plyn, jež mohl zapříčinit výše uvedenou závadu.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od Richard »

Dělá ti to i na benzín ? Obecně : při opravách aut s alternativním pohonem je třeba nejdříve zajistit kvalitní běh na benzín a pak se zabývat LPG ;-)
Ty svítící kontrolky, asi bych nechal načíst chyby diagnostikou..... jinak je to pokus -omyl
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od jirik2611 »

Jojo, dělá to i na benzín. Auto jsem již odvezl do Chevrolet servisu, kde do něj montovali i LPG a kde bylo celou dobu servisováno. Jelikož je ale po svátcích, bude tam stát až do pondělí, než přijdou mechanici do práce...
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od Laco71 »

Asi budu tie kontrolky nejak prepojené ,alebo napájané
kto sa tomu rozumie nech počíta schému, čo je odkiaľ napájané
ale kontrolky ESP a TSC by som neriešil, to sa resetuje samo
pri každom vypnutí zapaľovania naslednom naštartovaní

v prvom rade treba riešiť aby nesvietila kontrolka check motora,

ktora svieti preto,lebo si natankoval niekde lacný benzín s vysokým obsahom biozložky /ethanol/

treba natankovať Super 98 , pojazdiť tak 20 km na benzín a kontrolka zhasne ,lebo hodnoty spaľovania sa dostanu zase do normalu

Ja som mal podobnú skusenosť len s kontrolkou check motora mi svietila aj kontrolka zabezpečenia vozidla

Len dodám,že voz do servisu si dával zbytočne, nie je všetko tak zložitý problém ,ako sa na prvý pohĺad može zdať
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od jirik2611 »

Kontrolka motoru se rozsvítila hned po nastartování a kontrolky ESP a TSC se vždy rozsvítily hned při rozjetí, které bylo doprovázeno netypickým, přidušeným zvukem motoru. Jelikož auto jezdí na LPG, měl jsem spíše podezření na nekvalitní plyn. Jinak co se benzínu týče, tankuju 100 oktanové benzíny buď u Shell nebo Benziny.

No a volali mi ze servisu, že to vypadá na špatný modul zapalování, tak uvidím, co z toho nakonec vyleze.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
jirik2611
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 01, 2013 19:31

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od jirik2611 »

Takže závada (někde to prý probíjelo) byla na modulu zapalování, který bylo třeba vyměnit za nový. Když jsem se pídil po příčině, nebyli schopni mi odpovědět. Auto bylo v autorizovaném servisu Chevrolet a modul si museli nechat poslat z centrálního skladu z Maďarska. Modul s 30% slevou vyšel cca na 4 500 Kč. Trochu mě mrzí, že se to stalo u auta, která má najeto 68 000 km a bylo vždy pravidelně servisováno. Aspoň mi ho mohli umýt, ale ani to neudělali.
Uvedená závada neměla souvislost s provozem na LPG.
Chevrolet CRUZE r.v. 2009, 1.8 LT + LPG LandiRenzo
Chevrolet AVEO r.v. 2006, 1.4
Daewoo LANOS r.v. 1997, 1.6
cruze159
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 17, 2014 17:41

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od cruze159 »

Zdravím chlapi,

ja mám ten istý problém. Akurát že kontrolky sa rozsvietia až po stlačení plynového pedálu na podlahu (nie hneď pri naštartovaní). Tak sa chcem opýtať či výmena modulu problém úplne vyriešila?

Inak ja mám cruze zhruba rok a už som menil rozdelovník tepla, reproduktory, teraz to vyzerá na ten modul a aj s volantom mi začalo hádzať čo budem v najbližšej dobe riešiť.. Najazdených mám zhruba 100 000km a auto bolo servisované vždy v chevrolete. Dosť problémové auto.. Ale tak pekné je :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od Boeing737 »

Umýť v Chevy? :lol:
Buď rád,že Ti to opravili! Žiaľ,to je Chevy a ty si časom zvykneš. Mám 62000km a už sa mi stalo,že po servisnej mi zavolali,že zabudli vymeniť vzduchový filter,tak som po návšteve aut.servisu musel kúpiť a namontovať.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
FFX
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 29, 2018 20:28

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od FFX »

Zdravím právě se mi stalo to samé. Mam Cruze 1.6 83kw. Svítí mi kontrolky poruchy motoru, stabilizace a protikluzu. Auto nemá výkon a celé se třepe. Pokud seslapnu plyn začne kontrolka motoru blikat a když jo pustím začne svítit. Po nastartování nic nesvítí a motor už se klepe. Jakmile se rozjedou rozsvítí se všechny ty kontrolky jak vánoční stromeček. Tak jsem zvědav jestli to vyřeší také zapalovač modul.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od smire666 »

Páni a otáčkomer funguje? Ja som na Orlande menil snímač polohy kľukovky (musel som do servisu,
štartér musel ísť von, to by som na parkovisku nedal)... mal som rovnaké symptómy; trasenie, kontrolky, atď.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
FFX
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 29, 2018 20:28

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od FFX »

Otackomer fungoval. Nicméně zkusil jsem ten zapalovací modul a vypadá to že závada je opravena. Vyměnil jsem rovnou i svíčky, které mám koupené už 14 dní :). Auto se po nastartování chová normálně a zůstala svítit akorát kontrolka motoru. Dle mého názoru je to už jen uložená závada, kterou vymaže diagnostika.
giom
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 27, 2011 17:43

Re: Rozsvícení kontrolky motoru, protiprokluzu a stab. systé

Příspěvek od giom »

Tak se mi taky rozsvítily kontrolky motoru, prokluzu a stab. systému. Ale stalo se mi to ke konci dovolené ve Francii v Dunkerque, cca po 5000 km za námi a ještě 1350 km na cestu domů. Najednou ztráta výkonu, svítí kontrolky a já mám paniku, protože jsem už nechtěl zažít odtah, jak se mi stalo cca 14 dní před tím v Bernu, kvůli brzdám (opravu brzd ve Švýcarsku jsem popsal někde v tématu Brzdy). Navíc jsem chvátal domů, protože za 2 dny jsme měli letět do Londýna. Tak jsem si řekl, že pojedu, až tam, kam auto dojede a pak to budu řešit. Nakonec, jsem těch zbývajících 1350 km dal na jeden zátah, auto na dálnici docela jelo, ale byl znát pokles výkonu a bylo hrozný to klepní a chvění motoru, když jsem stál v koloně na německých dálnicích. Ale dojeli jsme až domů, což považuji za zázrak, cca 17 hodin jízdy v podstatě non-stop, 99% cesty po dálnicích, tj. rychlostí cca 110 km/h, spotřeba (cruze 1.6 83kw, 4 dospělí, naložený auto vč. boxu, nemocný auto) 7.8 litru, což neberu jako tragédii. V servisu diagnostikovali vadný zapalovací modul. Bohužel až kus od Bosche v autě fungoval (3 od jiných výrobců ani nenastartovaly auto), takže si dneska pro auto jdu a snad to bude zase jezdit. Vzpomínám si, že jsem stejný problém měl loni před cestou do Livigna. Po natankování obdobné problémy, myslel jsem, že je to tím benzinem. Tak jsem tankoval u jiných čerpaček, auto cukalo, pak jsem vyměnil svíčky a 20 tis. km jsem o tom nevěděl, až teď.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“