Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
pavol.t
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 02, 2018 13:53

Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od pavol.t »

Dobri den prajem vsetkym spoluradcom a diskutujucim,

mame prolem s Aveom. Posledna jazda bola 27.7.2018 (Mocenok-Bratislava a spat s malym privesnym vozikom po dialnici), s vozidlom prisla manzelka domov, kedy som zacuval s vozidlom vozik do "garaze" a vyparkoval som ho pred dom - standartne tam mavame odparkovane 2-3auta.

V utorok 31.7.2018 som potreboval surne auto, isiel som teda na istotu, ze nebudu problemy - kedze bolo zacuvane (prednou castou vozidla k ceste), tak som veci zlozil na mieste spolujazdca (mame central u vodica, ale tym ze som otvoril dvere na spolujazdcovej strane, otvorili sa len spolujazdcove dvere). Ked som potom siel na vodicovu stranu, po otvoreni klucikom sa otvorili len dvere vodica (ostatne dvere ostali zamknute), zamkol som a skusil som znova odomkut a s rovnakym vysledkom. Tak som vlozil kluc do startera a otocil som klucom a auto totalne hluche - nenaskocila ziadna kontrolka, ziaden zvuk, uplne hluche. Pozrel som preto baterku, kt. bola kupovana asi pred 2-3rokmi v NR a svietila zelena kontrolka na baterke, t.j. baterka je v poriadku.

Moja hlupa otazka: co sa tomu Aveu stalo, ked som ho zaparkoval a o 4 dni z nicoho nic je auto zrazu hluche? Moze byt chyba v dakej odidenej poistke? Ak ano, v ktorej? Momentalne som v nemocnici a budem musiet navigovat manzelku na dialku, pokial by to bolo v poistke, aby ju odmontovala, kupila a znovu namontovala. Viete mi poradit co by to mohlo byt? Ak to nie je v poistke, auto je nutne iba odtiahnut do servisu. Pripadne neviem ci sa da v tomto stave hodit na diagnostiku, ked je totalne hluche..

Dakujem za rady a Vase nazory.

palo
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od xwing »

Asi by som pre istotu skusil inu bateriu, alebo niekoho poprosil skusit cez startovacie kable, ci sa chyti.
Ak ani tak nie, tak mozes vylucit, ze Tvoje bateria vybita.
Za dalsie, nemohol nejaky hlodavec za tie 4 dni nieco prehryzt ?
S poistkami neporadim, elektrika je mimo mojho chapania ;-)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
pavol.t
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 02, 2018 13:53

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od pavol.t »

to xwing:

vdaka za odpoved, poistky hned zajtra pozriem, nad hlodavcami som tiez uvazoval, ak by to bol tento pripad, hladanie prekusnuteho kabla chvilu potrva. Skusim aj podla tvojej rady vylucit moju baterku z podozrenia. Predpokladam, ze ani diagnostika asi nepojde, ked nie je ziadna stava v aute, ci sa mylim?
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od Scorpion.11 »

To se mi též stalo, ale mě nešlo ani dálkově otevřít dveře, protože z ničeho nic byla totálně vybitá baterie, takže jsem ji nechal trošku nabít a od té doby mám zase už pokoj ;-)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od Eugo »

To ze je zelené oko neznamená ze je batéria ok. Mne batéria umrela behom hodiny ale mala 8 rokov. Takže by som išiel najprv po batérii.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
pavol.t
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 02, 2018 13:53

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od pavol.t »

Poistky som pozrel, tie su v poriadku, este sa pozriem na baterku, skusim nabit alebo vymenit z druheho auta, kt. je momentalne v servise :(

Vdaka zatial za rady a pripomienky. Snad to bude v tej baterke
pavol.t
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 02, 2018 13:53

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od pavol.t »

to Eugo: pravdu mate, chyba bola v autobaterii. Zial kupil som v obchode autobateriu na Aveo - predavajuci vybral podla typu auta, ale nezmestila sa mi na ten plech, ktory drzi baterku + bola vyssia ako povodna. Moja chyba, ze som zabudol zobrat vybitu baterku.

Moja otazka je, aky typ autobaterie mate v Avee - r.v. 2011, 1.2, sedan, tusim 55kw alebo 63kw?

Predavajuci mi odporucil Banner 60Ah, nabijaci prud si momentalne nepamatam, povodnu som tam kedysi zohnal ako jedinu lavu autobateriu Fiamm Titanium 50Ah, 420A - vraj tam bola slaba.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od conpet »

Jen tak mimochodem , já mám v Leganze baterii 42Ah , patří tam 55 a víc . Jelikož auto pořád jezdí baterie je pořád OK . Je to Bosch. https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=150
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
pavol.t
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 02, 2018 13:53

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od pavol.t »

to conpet: vdaka za info, nas Chevrolet je 3.auto v rodine a jazdi sa na nom len ked nemoze manzelka ist svojim firemnym autom (nemoze vyuzivat na sukromne ucely). Takze niekedy nam Chevrolet stoji aj tyzden aj viac a potom je nasa baterka dost slaba - myslim si.

Poriesim hned ked budem znova doma a beriem aj povodnu baterku aj nafotim priestor s cm, kam sa baterka osadza.

Nerozumiem ale tym lavym autobateriam, naco take komplikacie a nie len pri vymene.

Este raz zatial dakujem.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od xwing »

Co sa tyka zivotnosti baterie, tak ja napr. ak viem, ze auto bude aspon 3 dni stat, bateriu vyberam.
Hlavne ked su horucavy alebo mrazy. Nie zeby sa za 3 dni vybila, ale aspon jej predlzim zivotnost.
Tento rok je 10 rokov od kupy auta a prva bateria tam vydrzala 8 rokov metodou vyberania.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od Scorpion.11 »

pavol.t píše:to Eugo: pravdu mate, chyba bola v autobaterii. Zial kupil som v obchode autobateriu na Aveo - predavajuci vybral podla typu auta, ale nezmestila sa mi na ten plech, ktory drzi baterku + bola vyssia ako povodna. Moja chyba, ze som zabudol zobrat vybitu baterku.

Moja otazka je, aky typ autobaterie mate v Avee - r.v. 2011, 1.2, sedan, tusim 55kw alebo 63kw?

Predavajuci mi odporucil Banner 60Ah, nabijaci prud si momentalne nepamatam, povodnu som tam kedysi zohnal ako jedinu lavu autobateriu Fiamm Titanium 50Ah, 420A - vraj tam bola slaba.

O baterii na Aveo se tu kdysi psalo, ale to měl každý menší ročník nežli ty, ale doporučovalo se koupiti tuto https://www.battery-import.cz/blue-dyna ... -12v--d48/
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od conpet »

Vyndávat baterii je blbost. Resetuješ neustále ECU.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od conpet »

LEVÁ / PRÁVÁ při pohledu na baterii kontaktami k sobě podle toho na které straně je +
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od xwing »

conpet píše:Vyndávat baterii je blbost. Resetuješ neustále ECU.
Neviem sice co je ECU, ale za celych 10 rokov bola vymenena iba jedina suciastka co s elektriny tyka a to lambda sonda, ked mi zacala svietit kontrolka motora.
Ziarovky neratam, to beriam ako spotrebaky.
Jedine v servise mi raz museli menit RJ (riadiaca jednotka), pretoze ju odpalili a doteraz neviem, co to vlastne sposobilo.
Mozno prave vypojenim baterie pred opravou a potom nasledny zapojenim po oprave ? :-)
Chceli to hodit na mna, ale neuvedomili si, ze auto som doviezol, oni si ho potom dokonca odviezli z parkoviska do dielne.
A ked auto bolo hotove, nahodili bateriu a auto ani necuklo a pekne na vlastne naklady vymenili za novu RJ.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkcny central, auto pri starte totalne hluche

Příspěvek od conpet »

ECU je zkratka , jde o řídící jednotku jak sám píšeš.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“