Přední brzdový třmen poptávka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jigda
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 24, 2014 16:57

Přední brzdový třmen poptávka

Příspěvek od jigda »

Dobrý den,
Brzdí mi přední pravé kolo. Dneska jsem byl v servise a řekli mi, že je to předním brzdovým třmenem, že přestal chodit pístek. Opravná sada by stála 600kč (gumičky + pístek) + práce za 200/h. Prosím nemá někdo tuto sadu koupenou? Nezbyly někomu díly na tico? Mám tico r.v 1997. Mám investovat do nových dílů nebo můžu sehnat z použitých?

Děkuji všem za odpovědi.
Kontakt: 602500801
Vítkov 74901
Reklama
 

Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Přední brzdový třmen poptávka

Příspěvek od Taktic94 »

Mne tiež chodí ťažko predná brzda. Niekedy stačí prebrúsiť tie vodiace tyčky. No ak je už skorodovaný piestik tak to už skôr kúpiť nový. Tam sa ušetriť asi nevypláca.
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Přední brzdový třmen poptávka

Příspěvek od Taktic94 »

Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Přední brzdový třmen poptávka

Příspěvek od Woyta »

Rozebrat, vycistit, lehce obrousit jemnym smirkem, srouby maznout grafitem, pistek brzdovkou a vetsinou pak trmen maka jak by mel.
Pripadne dat i nove gumicky.

Vetsinou to byva bordel na pistku co zlobi. Pokud je ale prozrana povrchovka a rezne tak vymenit.

Doma mi zbyla jedna kryci membrana na pistek. Auto slo do srotu driv nez jsem ji vymenil.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Václav1
Příspěvky: 8
Registrován: sob kvě 05, 2018 03:22

Re: Přední brzdový třmen poptávka

Příspěvek od Václav1 »

Taky se mě dřív zahřívaly brzdy. Pístky jsem rozpohyboval, ale po čase to začalo znovu.
Pístky jsem vyndal, byly vyrezlý. Pístky jsem dal nový. Od tý doby se brzdy nezahřívají.

Kdybych někdy měnil gumičky u pístků tak bych vyměnil pouze ty vnitřní gumičky, protože, kdyby se měnily ty venkovní tak je potřeba pořádně očistit od rzi třmeny.

(Při výměně pístků jsem zatížil pedál brzdy, aby kapalina po vyndání pístku pořád nevytékala.)
(Když už někdy odvzdušNuji brzdy tak natřu závit u odvzdušnováku resistinem Car, jde potom lépe povolit při dalším odvzdušnění.)

Mezi destičkama a třmenem jsou plechy. Raději jsem zvětšil vůli opilováním plechu u destičky, aby se destičky volně pohybovali.
Odpovědět

Zpět na „TICO“