Točí ale nenaskočí

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Zdravím všechny. Po dlouhé době nastal problém s Kalosem 1.2SE LPG. Po dojetí domů vše OK. Ráno vuz točí ale nestartuje asi došel benzín. Nalito pět litrů benzínu ale pořád nejde nastartovat. Točí ale nestartuje. Jsem z toho na mrtvici poradíte co mám dělat kde bude chyba? Druhý klíč nemám. Odpojena baterie asi na pět minut. Pořád stejné
Kalos 1.2 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Petr S. »

Lybbor píše:Zdravím všechny. Po dlouhé době nastal problém s Kalosem 1.2SE LPG. Po dojetí domů vše OK. Ráno vuz točí ale nestartuje asi došel benzín. Nalito pět litrů benzínu ale pořád nejde nastartovat. Točí ale nestartuje. Jsem z toho na mrtvici poradíte co mám dělat kde bude chyba? Druhý klíč nemám. Odpojena baterie asi na pět minut. Pořád stejné
Imobilizér v klíčku kaput.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Petr S. »

Lybbor píše:Zdravím všechny. Po dlouhé době nastal problém s Kalosem 1.2SE LPG. Po dojetí domů vše OK. Ráno vuz točí ale nestartuje asi došel benzín. Nalito pět litrů benzínu ale pořád nejde nastartovat. Točí ale nestartuje. Jsem z toho na mrtvici poradíte co mám dělat kde bude chyba? Druhý klíč nemám. Odpojena baterie asi na pět minut. Pořád stejné
Imobilizér v klíčku kaput.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Děkuji za info co s tím? do servisu vyměnit nebo nějak přehát? Baterka v klíči to asi nebude když dálkač funguje normálně.
Kalos 1.2 LPG
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od rudla »

Nemusí to být imobilizérem v klíčku. Může to být i startérem.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Skodovak »

Nepředbíhal bych.
Rudlo pokud startér točí tak bych jej zanedbal.
Zda je to immo se nejdřív přesvědč, měl by mít blikající ledku co ti bliká, a měla by zhasnout po zapnutí zapalování. Pokud po zapnutí zapalování nezhasne, je to immo. Tu a tam pomůže třeba zahýbat kablíkama, jemně praštit zespod volantu a podobně. A zkoušet (po zapnutí zapalování se ŘJ "zeptá" čipu v klíči zda je to kamarád či ne, pokud se to neskamarádí, rozsvítí se kontrolka která jinak má zhasnout. Klepání ani tahání za dráty v té chvíli kontrolku nezhasne, inicializace totiž proběhla a musíš znovu vypnout a zapnout zapalko).

Pokud vyloučíš immo (kontrolka zhasne po zapnutí klíčku), vyloučíš startér (motorem točí), čuchni po pokusu o start k výfuku. Cítíš nespálený benzín??
Motor potřebuje pro funkci dvě věci. Mít co a čím zapálit. Tzn benzín (čerpadlo, filtr, vstřiky..) a jiskru (svíčky, cívky, někde i rozdělovač,...).
Kdysi jsem toto řešil u Matize, byla to indukční cívka která měla poškozenou izolaci a místo do svíčky házela jiskry o plech na kterém byla přidělaná.
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Děkuji za vyčerpavajíci odpověd Skusím vše překontrolovat. Starter točí super. Ještě mne napadlo jestli nemůže byt ucpaný palivový filtr pod vozem když se dojelo bez benzínu. Každopádně moc dík za rady.
Kalos 1.2 LPG
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od honza72 »

Nefunkční palivové čerpadlo, které nebylo chlazeno benzínem, který došel....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

O tom čerpadle mi už říkalo několik lidí. Nemáte náhodou někdo na prodej?
Kalos 1.2 LPG
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Skodovak »

Jedna dobrá rada - toto není Trabant. Ti co tady píšou "určitě immo" nebo palivové čerpadlo... ti to tvoje auto nikdy neviděli. Můžou se trefit, ale taky nemusí. Ber to jen jako nasměřování ale ne finální diagnózu. Pokud jsi si neověřil zda palivové čerpadlo funguje či ne, jsi na nejlepší cestě začít na auto nadávat jako na drahé na provoz.
Najdi nejdřív kde je závada a pak hledej teprv řešení.
Vyloučil jsi immo (psal jsem jak to poznáš)???
Potvrdil si palivové čerpadlo (když koukám že už jej sháníš)?? To se dá poznat, zda funguje nebo ne. Pokud nevíš jak, zeptej se jak poznat vadné čerpadlo. Pokud to neumíš a ani umet nechceš, dej to do servisu, protože cena čerpadla by třeba mohla být vyšší než cena servisu který najde plácnu ucpaný palivák a vymění ti jej :PP:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Zatim jsem nic nevyzkoušel. Jsem mimo auto které vlastni syn. V pondeli uz mam volno tak se na to vrhnu. Dik za odpoved v autech se trochu vyznam jak poznat jestli dava palivo jiskru atd. Jen se mi to nechce tahat od baraku na laně k mechanikovy kterého taky mam a uz jsem ho oslovil. Zatim si varianty poruchy ověřuji tady na dalku. Moc vam vsem dekuji za odpovědi. -i
Kalos 1.2 LPG
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Skodovak »

Jasan, zkoukni, uvidíš :D pak dej vědět jak jsi dopad a co jsi našel
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Jasně že dam vědět jak to dopadlo
Kalos 1.2 LPG
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. Může to být i upadený kabel nebo ukousaný od kuny. Může to být i přeskočený rozvodový řemen. Jak píše škodovák, těch příčin může být spousta. Je potřeba jít na to postupně. Otevřít kapotu a podívat se jestli někde nejsou volný nebo poškozený dráty nebo hadice. pak vyndat svíčky, když jsou mokrý je pravděpodobně chyba v elektrice, když suchý tak v palivový soustavě. pak můžeš pátrat dál podle svých schopností a možností. Pak mechanik. Něco kupovat a nevědět, že je to vadný, je asi nesmysl už kvůli ceně a skoro všechno se musí objednat a auto stojí a čas letí.
Lybbor
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 28, 2015 14:58
Bydliště: Ostrava

Re: Točí ale nenaskočí

Příspěvek od Lybbor »

Problem vyřešen bylo to palivove čerpadlo Omluva za pozdní info Děkuji všem za rady.
Kalos 1.2 LPG
Odpovědět

Zpět na „KALOS“