Vymena autobaterie

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Sokin
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 30, 2017 17:26

Vymena autobaterie

Příspěvek od Sokin »

Dobry den, mate nekdo zkusenost s vymenou akumulatoru? Jde mi o to, ze nemam pin od radia a mam strach baterku na noc vytahnout a nabit. Musi byt auto pod stalym napetim pokud bych se rozhod prece jen pro rychlou vymenu za novou? Mam Cruze 2010, 1,8 ls. Diky
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Vymena autobaterie

Příspěvek od Laco71 »

Ja mam Orlando 1.8 a tiež som mal podobné obavy...

Až nakoniec som odpojil akumulator kvoli vymazaniu chyb v ECU, a rádio mi hrá znova tak ako predtým,
tie rádia su vraj nejak nakodované a budu fungovať len v tom aute s ktorým boli namontované vo fabrike, netreba zadavať žiaden PIN ako na starších modeloch Daewoo.

Jedine čo sa stane,je že sa zrušia nejake uživateľské nastavenia,ktoré si vodič nastavil v menu vozidla
napr. nočné osvetlenie pristrojov,treba znova nastaviť,lebo po zapojeni akumulatora,začnú svietiť na max.
predné okná treba prebehnuť znova hore a dole, aby si zapamätali krajné polohy a fungovala synchronizacia otvarania a zatvarania ,to znamená,že keď chceš zatvoriť okno, nemusiš držať ovladač dokým sa okno nezavrie, stačí ho podržať len chvilu a okno sa dovrie same
a tiež sa vymažu stanice z radia a aj čas, ale pokiaľ funguje RDS tak v priebehu asi 10 minut, si radio znova načíta stanice a aj presný čas automaticky, aj bez toho aby bolo zapnuté... -i

Takže smelo do vymeny akumulatora, čím dlhšie bude auto bez prudu, len mu to pomože.

Len treba dodržať ten postup,že predtým ako odpojiš ten akumulator,treba pozatvarať všetky dvere a ked bude akumulator odpojený , už ich neotvarať ,lebo sa spustí alarm !!!
Alarm ma svoj záložný zdroj a bude fungovať aj bez akumulatora... :mrgreen:
Sokin
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 30, 2017 17:26

Re: Vymena autobaterie

Příspěvek od Sokin »

Dekuju za velice vycerpavajici odpoved
Jdu na to.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“