Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

VladoPP píše:V motore kontrolujem iba olej. Umývať som ho neumýval, tak som si nevšimol či to tam je alebo nie. Ale mám taký dojem, že pri tej zátke na prevodovke to začalo byť také okaté až po servisnej prehliadke. Chladiacú kvapalinu som zatiaľ nedolieval, stále sa drží cca 1,5 cm pod deliacou rovinou
nádržky...
Pozri manuál str.197
Máš tam toho málo,malo by to byť pri studenom motore na deliacej rovine.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
VladoPP
Příspěvky: 37
Registrován: pon dub 01, 2013 15:23
Bydliště: Hranovnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od VladoPP »

Viem že by tam toho malo byť viac, ale neubúda. Vo felicii som mal tiež popdobný problém. Vždy mi ubudala chladiaca kvapalina cca centimeter pod risku. Keď som dolial, po desiatich kilometroch to bolo zasa tak. Tak som to držal ten centimeter pod ryskou a nebol žiadny problém. Auto malo nabehaných 197000 pri predaji a stále jazdí...
Dolejem destilovanú vodu a uvidím či bude klesať...
Chevrolet Aveo MY13 LT+ sedan 1.2 16V 63kW
Trabant 601S Combi 600 ccm 19kw
Škoda felicia 1.3 MPi 50 kW
Škoda 120 L 36,7 kW
Uživatelský avatar
Jacknikol
Příspěvky: 126
Registrován: čtv led 19, 2012 12:46
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Jacknikol »

Boeing737 píše:
Jacknikol píše:Takový bordel nemam ani za cely rok ,když auto neumyji :D , ale unik chladici kapaliny pořad mám ... za cele predchozi roky jsem nenalel do nádržky chladicí kapaliny jak za tento rok ... v servisu mi co našli ,ale pořad není to ono ...asi je půjdu opet otravovat ..

...a motor umývaš? Možno si ten únik nespozoroval,ak umývaš motor.
Ja som ho umyl prvý krát a vôbec prvý krát som umyl motor na nejakom aute :o) ...resp.dal som ho umyť odborníkom ;)
1 x za rok prejde motor vapkou :D ,ale to vetšinou po zime .. pak si řeknu ta sul děla svinstvo :D a jde to pod sprchu :D
Aveo 9 / 2011
1,2 LT+/63 kw
Barva: Modrošedá Lake

Aveo sedan 2006-2011
Ford Siera
Skoda 120
Opel Manta 2.0
Dacia
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Laco71 »

Boeing ,

a o vzlínaní oleja si už počul ???? -P :roll: :idea:
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

...áno, čítal som o tom na fórach, kde tento problém trápi majiteľov a v servise to neriešia.
Ak myslíš únik oleja cez ventil.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
red_chevy
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 23, 2010 00:26

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od red_chevy »

Nazdar Aveáci :-) ...

no je to záživné číst to od začátku :-), ale podělím se taky, mám T250 (1.4 74kW), a 4 roky jsem nemusel dolít ani ml chladící kapaliny do motoru, až teď a závada byla ve víčku nádobky (expanzní, či vyrovnávací, jak kdo preferuje) chladící kapaliny.
Má udržovat tlak v určitém rozmezí a tak je v něm podtlakový a přetlakový ventilek. Mě konkrétně se ten přetlakový "rozeskočil" (vyletěla pružinka) - nechápu proč je ta pružinka zajištěná pouze plastovou zátkou na zacvaknutí, ale je to tak :-( a může to vyskočit. Potom se kolem nádobky objeví skvrny a začne se ztrácet chladící kapalina. (resp. objeví se únik když se otevírá velký okruh a zvětšuje se objem, ten otvor pro ventilek není velký, tak to stříkne kolem závitů víčka) ... víčko lze jednoduše opravit - vyšroubovat, pomocí malého šroubováku "přetáhnout" přes závity víčka, složit zpět, zacvaknout (a nejlépe zajistit aby se to neopakovalo) a zpátky složit.

Naštěstí jsem to poznal hned, tak vše bylo OK (používám ODB2 bluetooth adaptér a Torgue aplikaci v mobilu, takže když jsem viděl, že po zahřátí motoru na 100 °C a otevření velkého chladícího okruhu to kleslo na 76 °C bylo jasné, že je něco špatně :-) ... )
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od lomngi »

To isté sa stalo pred 2 rokmi chevimu na aveu na spanilke mu vyvrela voda. Pricina tiež zátka na nádržke.Na šťaste na mieste opravená.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Inak ja ten bordel okolo toho ventilu už nemám-nejako sa to opravilo samo ;)
Raz som to odmastil a je to ok.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
pokoj
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 02, 2014 17:25

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od pokoj »

Ahojte
Ja mam Chevrolet Orlando.Najazdenych 64 000 km.Ked som bol pred mesiacom na zarucnom servise, povedali mi ze mi tecie VODNA PUMPA, ze nadrzka chladiacej kvapaliny je prazdna a musia mi vymenit vodnu pumpu.Nesuhlasil som, kedze auto ma 4 roky a ani km na vymenu pumpy.Nechal som si doliat chladiacu a zaniesol som ju kamosovy a ten po 3 dnoch mi ho vratil, ze nenasiel ani nezistil ubytok chladiacej.Dohodli sme sa ze najazdim sapon 1000 km a donesiem ho znova.
Ale ked som prezuval letne pneumaiky v inom servise, povedali mi, ze to tak slzi, ale nie z vodnej pumpy, ale ukazal mi ze je to spodna strana turba.Tam je taka cast, ale neviem co to je presne, ale viem to ukazat.Pozeral mi to na zdvihaku, teda bolo auto upne hore.Ked natlakoval chladiaci system tak to na tom spoji tak slzilo.
Ja som si uz davnejsie vsimol, ze ked je motor zohriaty, ze ako keby sa nieco vypalovalo.Podla zapachu.Ako keby nieco kvapkalo na rozhorucenu cast motora.
V chevy servie chceli za vymenu vodnej pumpy 220 euro a nakoniec to prepusta niekde ine.Takze by som zaplatil za vec kopec penazi a nic by to neriesilo.
Auto je este v predlzenej zaruke, tak neviem ci si mam uplatnovat zaruku, alebo to nechat v nejakom mensom servise.
Je to Chevrolet Orlando 1,4 turbo...Oplacky motor
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Mastná špina, alebo únik kvapaliny v motorovej časti

Příspěvek od Boeing737 »

Mne unikala chlad.zmes asi tri roky. Teraz cez zimu sa to spustilo a tak vymenili vod.čerpadlo. Vybavil som v rámci záruky. Zase to tieklo,ale už iba z jednej hadice.
Už je to ok
Ten tvoj motor nepoznám,ale pozri toto:
Otvor kapotu
Tak ako stojíš,tak dve hadice /sú vedľa seba/ idú z chlad.systému do kabíny. Sú úplne vzadu tam,kde sú stierače len nižšie. Trochu ich pri vstupe do kabíny pomykaj,či tam netečie. Možno ty ich ale máš inde.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“