poradte mp3 autoradio

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sony CDX-GT300

Příspěvek od Slam »

Ondras píše:Osobně ho preferuji tam, kde nejde vidět a kde nic netrčí do prostoru. Takže pochopitelně vzadu. Po letech konečně Sony přidělá AUX i na low-end a dá ho takhle blbě :roll: .
Do prostoru nic netrci, je v rovine cela a stale dost dobre nechapu, jak si to predstavujes: To si jako do auta prineses MP3 player ci MDcko, odendas kryt stredoveho panelu, odsroubujes radio, vyndas ho, ZEZADU do nej pripojis ten externi zdroj, pak to zase vsechno slozis, popojedes par kilaku a zase to vsechno budes rozdelavat? :shock: Presne na tohle tam totiz ten celni vstup je.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony CDX-GT300

Příspěvek od Ondras »

Slam píše:Do prostoru nic netrci, je v rovine cela
Z čela trčí konektor, když ho tam dáš...


Slam píše:a stale dost dobre nechapu, jak si to predstavujes:
To mi ani nevadí :D.
Slam píše:To si jako do auta prineses MP3 player ci MDcko, odendas kryt stredoveho panelu, odsroubujes radio, vyndas ho, ZEZADU do nej pripojis ten externi zdroj, pak to zase vsechno slozis, popojedes par kilaku a zase to vsechno budes rozdelavat? :shock: Presne na tohle tam totiz ten celni vstup je.
Tak bys to možná udělal ty. Já lupnu telefon do držáku a audio z jeho mp3 přehrávače mi putuje do zadního AUX vstupu rádia. Případně hodím discmana do kastlíku, kde už na něj čeká konektor rovněž mířící do AUX. Stejně jsem měl připojen k rádiu i carputer. Pokud ti příjde kabel vedený kabinou elegantnější, věřím, že ti čelní vstup příjde jako fajn myšlenka.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Jezisi, Ty musis mit interier jako cednik! ;) Prave resim, jak se zbavit te humusacke Nokia handsfree, co mi tam akorat prekazi, aby mi tam misto ni netrcely diry v pristrojovce... :cry:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Slam píše:Jezisi, Ty musis mit interier jako cednik! ;)
To zcela nepochybně :lol:
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte mp3 autoradio

Příspěvek od alvin »

Nechcem otvárať novú tému,tak nadviažem ,podľa názvu tu :lol: .
Pred časom som vymenil Kazetový BLAUPUNKT St. Louise C33, bez RDS,kezeťák umrel pred 5 rokmi,rádio hralo len osvetlenie displeja občas vypadavalo už.

Nový Blaupunkt Tokyo 110, už modernejší,všetky funkcie,vrátane USB,možnosť dobíjania mobilu, SD,karta. Plná spokojnosť,ale drobrný postreh. To rádio v staršom systéme,hoci bez funkcii,bolo na tom lepšie čo sa týka citlivosti príjmu,zam sa mi veru medzi budovami nestracal signal. Nuž každý špás niečo obnáša. Možno máte podobne skusenosti,že autorádia s menej funkciami možno boli lepšie čo sa týka prijmu. zrejme výrobca MP3 Radii počíta s tým,že majiteľ bude viac počúvať MP3-ky :P ,voči tomu nemám výhrady,len som musel prísť na fintu,že pri prehrávaní MP3, treba vypnúť funkciu AF pre rádio :P
http://autoradia.heureka.sk/blaupunkt-tokyo-110/
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: poradte mp3 autoradio

Příspěvek od Serpico »

...inu hi-fi nemám ale čínskou sra... Sencor, kdysi made in japan, kupodivu maká i s Bluthoth a CD přehrávačem, to byl důvod proč jsem ho kupoval. Jinak v elektronice platí, že výrobce nemá rád dlouho trvanlivost, brzdí obrat obchodu a tak do dobrých věcí PC, noubuku a jiné dá levnou součástku ( odpor apod. ) i když dražší by cenu příliš neovlivnila jenom aby to brzy kleklo, není to můj názor, sděleno v CZC.CZ.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte mp3 autoradio

Příspěvek od alvin »

No Blaupunkt Tokyo110, nenaplnilo moje predstavy,po nijakej stránke, ani čo do kvality príjmu signálu,ovládania, iba zvuk, kvalita reprodukcie to hej,aj postupne začali na ňom odcchádzať všetky funkcie na ovládacom paneli,šlo už len počúvať rádio aj to obaižami niečo naladiť,zrejme kurvítko zauradovalo,alebo som kápol na "výklepkový "kus, rozhodne nedoporučujem kúpiť, cena lákavá, funkcii veľa,ale na úkor kvality, s tým príjmom staníc a AF som bol od prvého dňa sklamaný,oproti tomu staručkému jeho predkovi ST.Louis 33,čo nemal ani RDS a AF, tak som sa rozhodol k návratu k značke, ktorá bola povodne namontovaná predajcom pri kúpe,ale žiaľ po 3 mesiacoch mi to rádiu, pri návšteve ZOO ,tu v Blave ukradli :twisted: :twisted: :twisted: ,vtedy bola iná doba,tie radia boli drahšie,oveľa,ako dnes, síce možno aj kvalitnejšie,ale vyrobcovia aut trošku zahamovali tie neutíchajuce krádeže rádii, v podstate deunifikáciou montážnych prvkov, každá značka typ voza má osobité zabudovanie a tieto klasické autorádia už v podstate sa hodia len tak,bez úprav na vozy staršie,ako 10 rov, čo znížilo ich predajnú cenu na veľmi dostupnú a človeka tak neserie,ak nejaké odíde aj po relatívne krátkej dobe, kedysi stáli tie tržnicové viac :lol: :lol: :lol: :lol: ,ako dnes slušné,hoc už nie najnovší model, ale hlavne že funguje spoľahlivo -i
Tak som sa rozhodol pre tento kúsok a zatiaľ som na výsosť spokojný
Přílohy
IMG_20170405_151309.jpg
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte mp3 autoradio

Příspěvek od alvin »

Na niečo som asi došiel, no neobjavil som ďalší svetadiel :lol: :lol: :lol: :lol: , odborník sa mi asi vysmeje "vždyť tady o tom mluvíme dobrou čtvrthodinu,Mlho !" :lol: :lol: ,ale ako som mal rádia od roznych výrobcov aj typov.... ono u nás sa ešte stále ,zväčša predáva na obrat,a ani ako v trhovo zabehnutých štátoch,kde im ide fakt aj o spokojnosť zákazníka,aby kupil aj to čo mu vyhovuje a nie,čo potrebuje predajca najskôr predať :P :P .
Oni tie audiiosustavy do aut sa dosť líšia, vlastnosťami, nielen podľa značiek,ale aj typov, ono neraz veľmi podobný, od jedného výrobcu, líši sa len v označení máličko. a ono,ako spieva Jan Spálený ,"Asi v tom bude nějakej háček" :lol: :lol: :lol: , ja som zatiaľ zistil rozdiely medzi značkami,ale ono to môže byť medzi typmi v rámci jednej značky,že jeden model može myť kvalitné,vymakané rádio a prehrávač medii len do počtu a iné naopak, multifuknčný kvalitný prehrávač médii a rádio len do počtu,aby nejaké bolo. ja som to zistil medzi značkami, ale isto to je medzi podobne vyzerajúcimi a cenovo ohodnotenými typmi jednej značky. Odborník to pozná podľa parametrov, ale čo my, bežní , spotrebitelia? Mne napríklad vzhľadom na moje jazdenie,väčšinou na kratšie trasy vyhovuje typ,ako mám tento,alebo ako som mal v Šunkovcovi, super kvalitné rádio a prehrávanie médii len príležitostne,teda ako doplnok. Naopak niekomu vyhovuje viac systém typu Blaupunkt Tokyo 110,že rádio len do počtu,aby nejaké bolo,ale prehráva aj SD karty, okrem USB prípojky. Ono by to bolo dobré keby to v ponuke výrobcu bolo nejako vypichnuté, stačilo by jedno písmeno,ako je to pri označení motorizácie, napr. že R,prístroj má prioritné rádio,a prehrávač medii ako doplnok a M zas naopak. Zatiaľ mám za skusenosť,že Blaupunkty sú skôr na tie média a Pionner či Phlips/VDO zas na rádia,ale to pri iných modeloch to môže byť opačne
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“