medziplyn a radenie

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
avisar
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 05, 2016 12:26

medziplyn a radenie

Příspěvek od avisar »

Zdravim, mam na vas otazku. Zacinam sa obzerat po novom aute po aveu. Beham teraz dost dlhe trasy tak chcem diesel. V podstate som si vybral ceed comi 1.6crdi. Dnes som bol na testovacej jazde. Zarazila ma jedna vec a neviem ci to bol vadny kus alebo takto to je uz vsade. Priblizim situaciu. idem do krizovatky vyhodim rychlost je tam neutral, vidim ze nic nejde tak tam idem hodit dvojku. No stalo sa mi asi 10x ze mi ta ta dvojka nesla, musel som pouzit medziplyn aby som ju tam hodil. Je toto podla vas normalne? Odsoferoval som uz dost aut ale toto sa mi este v zivote nestalo, podstate v momente ked mam neutral auto je v pohybe na volnobehu sa pohyna a chcel som zaradit dvojku tak bze medziplynu to neslo. Chybny kus alebo?
Chevy aveo sedan 1.4 16v 74kw
rv:2013
Reklama
 

hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od hoza »

Vadná převodovka. Pokud by se jednalo o vlastnost o čem pochybuji tak bych to nechtěl ani za nic. Dnes chce každý automat. Manuál obtěžuje a meziplyn to by se ty auta vůbec neprodávaly.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od lomngi »

posledné auto čo som jazdil s medziplynom bola Praga V3S.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od Laco71 »

Ako píšu vyššie prevodovka ma nejakú vadu... :(

Možno tam je len málo oleja...lebo vytiekol postupne...cez nejaku netesnost

Píšem to preto,že ja som mal auto od nova,( teda NIE KijU )
a v 45 000 km som robil vymenu oleja, lebo toto,čo tam bolo od vyroby, to bola len akasi siva "juška"
na prevodovy olej sa to vobec nepodobalo..ani viskozitou, ani vzhĺadom ani zápachom...

ono čo sa týka vyrobcu od neho je to O.K. lebo predpísaná životnosť auta je 6 rokov alebo 200 000 km
teda je pravda,že ten olej v prevodovke,je skutočne "doživotný" :o)

Lenže normalny majiteĺ auta určite nema zaujem na tom aby koniec jeho auta prišiel v 200 000 km :((

preto to sem píšem ako VYSTRAHU
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od Richard »

No tím že použiješ "meziplyn" jako u V3S :D nic nezkazíš naopak jízda je plynulejší a míň se namáhá dvouhmotový setrvačník a ostatní prvky pohonu ..... Ale asi by to nemělo dělat ... může tam být jak tu někdo psal málo oleje, nebo už olej ve formě "průjmu" , můžou být u dvojky špatný synchrony.... výrobce píše že v převodovce je celoživotnostní náplň, ale nic se nezkazí když olej vyměníš spíš naopak, dej bacha na správnou viskozitu a hlavně na správnou klasifikaci nejspíš GL4 pro manuální převodovky. Pokud tam kde má být GL4 dáš třeba GL5 převodovka ti odejde !!!

A někdo tu psal o automatu a potvrzuji že má pravdu, řazení mě opravdu obtěžuje :D prostě šlápnu na plyn ev. zapnu tempomat a kochám se :D a ani s tempomatem nemusím řadit to všechno samo :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od Laco71 »

Aj v prev.olejoch pre manualne prevodovky je niekolko výkonnostných tried a špecifikacií

napr.mne sa vobec neosvedčilo tam dávať olej 75W-80 lebo to je ta s*ačka čo tam leje výrobca

pre každú manualnu prevodovku,kde je PREDPISANY mineralny pre.olej /nie synteticky/

plne postačuje olej Madit Hypol 80W-90 lebo kvalitou prekračuje požiadavky tej manualnej prevodovky
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od rudla »

Nevěřím tomu, že by byl v převodovce vadný olej :idea:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
avisar
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 05, 2016 12:26

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od avisar »

dnes v praci som sa o tom zmienil a tiez vsetci mi povedali ze to nikdy nezazili. Urcite do tohto kusu nepojdem. pritom to bola 2014 rocnik s 88tisic km :D ja si osobne nemyslim zeby to bol olej tak je problem aj pri inych prevodoch nie len z neutralu do 2jky. Co sa tyka manual/AT ja som stale zastanca manualu, aj ked skusal som uz aj AT na tejto kii a nebolo to vobec zle, az na tu spotrebu.
Chevy aveo sedan 1.4 16v 74kw
rv:2013
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od lomngi »

Presnejšie skúsim vysvetliť.
v Prevodovke je hnací hriadeľ a hnaný hriadeľ ináč nazývaný pastorok.
Na hnacom hriadeli sú ozubené kolesá na pevno. Na pastorku sú umiestnené ozubené kolesá na ložiskácha na pevno sú len synchronické telesá, ktoré umožňujú radenie rýchlostí.
rýchlosť 1-2 a 3-4 a 5-6 majú spoločné synchronné telesá.
kolesá od 1 až po 6 vyzerajú podstate rovnako, len počet, veľkosť a uhol zubov majú odlišné.
Vid obrázok
Obrázek

na hornej části kolesa sú umiestnené zuby so strieškovaním , a nad nim je malá konusová plocha kde sa nasadzuje synchronný krúžok, čo má mosadznú povrchovú úpravu
Vid obrázok
Obrázek

tento krúžok spolu so zubami čo má strieškovanie a synchronným telesom čo je na obrázku..
Obrázek

umožnujú radenie rýchlostí bez toho aby sa musel použiť medziplyn.
A takto to nijak vyzerá poskladané.
Obrázek
kde je presuvník -synchronné teleso
synchron- je ten mosadzný krúžok
a kolo-je koleso povedzme 2rýchlosti
synchronný kružok pomáha telesu vyrovnať pri otáčkach presnú polohu kolesa aby do seba správne zapadli a tým pádom pri podradení z väčšej rýchlosti na nižšiu to je z 3-ky do 2ky pomaha vyrovnať otáčky medzi telesom a kolesom.
ČAsto sa stáva žeten krúžok sa pripečie ku kolesu a tým pádom jee to ako keby boli na pevno spojené. A to spôsobuje že synchronné teleso nesynchronizuje. A radenie bez medziplynu je nemožné. Lebo medzi-plyn je vlastne vyrovnávanie otáčok medzi telesom a kolesom,
Asi toľko k tomu. Dúfam že som to napísal dosť jasne. Ale môžu to spôsobiť aj ďalšie problémy, ako napríklad zapečené ložisko 2r, ale to je fakt málo pravdepodobné. alebo zanesený rozbehový krúžok , a ešte pár vecí.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od Laco71 »

Teda de facto je to nasledok použitia nesprávneho oleja v tej prevodovke....

alebo maleho množstva oleja......
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od Petr S. »

Nebyla z AAA?
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
avisar
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 05, 2016 12:26

Re: medziplyn a radenie

Příspěvek od avisar »

nie nie autopolis pri danubii, momentalne som v stadiu ze sobotu som tam bol dal si testovaciu jazdu na mojom aveu :D kukal namna jak dilinko , ze preco ho chcem predat :D a zajtra mi maju nacenit auto, tak som zvedavy co daju za sumu a podla toho sa zariadim ako dalej, co sa tyka tej kii skusil som sobotu druhy kus a tam secko slapalo ako ma.
Chevy aveo sedan 1.4 16v 74kw
rv:2013
Odpovědět

Zpět na „POKEC“