Lacetti 1,6 výfukové svody

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Milan7
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 22, 2012 16:22

Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od Milan7 »

Rozsvítila se mi kontrolka motoru - porucha spalování. Původně jsem si myslel, že to bude
EGR ventil, tak jsem ho preventivně zaslepil (stejně by k tomu v budoucnosti jistě došlo).
Pak jsem chtěl zkontrolovat Lambda-sondu a jelikož jsem neměl příslušný trubkový klíč, tak jsem demontoval krycí plech výfukových svodů. Po jeho demontáži byla příčina závady hned jasná - prasklé svody v polovině.
Zajímavá závada... http://milankrejci.rajce.idnes.cz/Lacetti_1.6/

Jsou stejné výfukové svody na Lacetti 1.6 jako Nubiru 1.6 ? Protože na Lacetti nemohu nikde najít...
Nemá někdo tip kde to koupit za rozumnou cenu ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od Richard »

V zásadě je možné tuto prasklinu zavařit, měl jsem podobnou prasklinu na svodech z fabie a kamarád mi to zavařil, ale samo to může prasknout znovu a vedle.... Prostě ten material je "vyhřátej" musí se dokonale na vaření připravit a měl by to udělat někdo kdo ví co a jak dělat.....
A proč to vadí ? Je to před lambdasondou a může to ovlivnit spalování - na lambdu se dostane kyslík a ta začne ochuzovat směs, tím se zvedne teplota spalování a můžou se poškodit ventily, sedla, zvedne se spotřeba bude nižší výkon.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Milan7
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 22, 2012 16:22

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od Milan7 »

Proč to prasklo je mi jasný - když se podívám na fotku svodů pro Nubiru 3 - 1.6, tak vidím mohutnější výztuhy kolem jednotlivých trubek. http://bazar.automedik.cz/AMD2318344115/daewoo/nubira
Teď se mi jená jen o to jestli jsou rozměrově stejné a to včetně závitu na lambda sondu.
Vařit vyhřátou litinu, to je velká sázka do loterie ikdyž to předehřeju a pak budu pozvolně chladit v popelu...
Auto musí ještě minimálně 8 let vydržet za ty prachy.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od LordMMX »

ak sa bavíme o Nubire 3 a Lacetti 3 (Sedan), tak je to to iste. akurat použili špatnejší znak.

pokiaľ ide o Lacetti so svetlami v tvare "kvapiek" , tam som si už nie úplne istý
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od Krtek »

Ale jo, Lacetti HB, kombík, sedan i Nubira 3 jsou stejný auta. Akorát změnili kliky na dveřích, přední masku a pár detailů palubky.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od vagascan »

Na Lacetti mi tiez praskli zvody. Po rozobrati krytu je vidiet, ze boli zvarane. Auto ide. Ziadnu vadu nevypisujue.

Mozem na tom jazdit?

STK EK ma caka az o rok.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Lacetti 1,6 výfukové svody

Příspěvek od vagascan »

Zvody vynemene. Napasovali sme tam z 1.6 nubiry.

Lambda sonda - zavit sedi
Tesnenie sedi
Jediny rozdiel bol v stiftoch, ktore idu zo zvodov do katalyzatora - to sme vyriesili ich odsrobovanim a odvrtanim zavitu 11tkou vrtakom

Co bolo tazsim orieskom, je uchytenie katalyzatora na bloku motora - ostala medzera asi 2 cm, co sme vyriesili srobom a matkou aby sa mal kde opret.

Inac, zohnat original, alebo neprasknute od ruky zvody na lacetti hotove nestastie.

Nubira 1.6 su pasujuce.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“