Cruze netopi :(

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Cruze netopi :(

Příspěvek od SERGEJ_3 »

Zdar,

mam problem, snad to nebude nic vazneho, ale dneska sem zjistil ze mi netopi auto, ovladac mam na cervenem konci a auto vylozene topi jen kdyz mu poradne prislapnu, pro klidne jizde teplota ventilatoru klesa az jde uplne studeny vzduch, neresil uz to tady nahodou nekdo? jinakme ceka navstava chevroletu :roll:

diky M.
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Richard »

no nafty vždy topí hůře než benzín, ale to, že ti to až takhle netopí bych viděl na pootevřený termostat.... motor se prostě při žudlání neohřeje... co ručička teploměru? Klesá ti třeba po delší jízdě z kopce bez plynu? Ev. by mohlo tohle způsobovat vodní čerpadlo, ale to bys při zátěži zas uvařil.... Zkus dát před chadič karton jestli se to zlepší bude to ten termostat, ale pokud ho tam dáš hlídej si teplotu na měřáku..... auto nejvíc hřeje při dálničním použití..... na okreskách jedeš chvilku s plynem, chvilku bez plynu tak tam to nezahřeješ....
Jinak pootevřený termostat poznáš celkem lehce, do chladiče vedou dvě tlustý hadice, ta která jde do chladiče nahoru jde od termostatu. Nastartuj a sahej na tu hadici pokud se postupně ohřívá společně s motorem je vadný termostat (nedovírá) správná funkce je, že hadice je studená max. lehce vlažná a najednou začne být horká (v 88°C se termostat otevře)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od SERGEJ_3 »

je to v riti, uz sem prisel na to cim to je, podival sem se na nadrzku s chladici kapalinou a skoro prazdna, tak sem tam dolil cca 1.5L nez sem dal po okraj MAX. rikam si jo v klidu, tak sem jel auto projet, krasne topilo, uplne jine auto, prijedu domu, divam se na nadrzku, skoro MIN.

a pak sem se koukl pod auto a kapalina nekde unika, tak v pondeli do Chevy... :roll: ach jo
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Hanzy »

Se neumis podivat kde to tece?Mozna hovadina jen nekde netesni...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Vypravca »

Tiez si myslim, ze chodit do servisu bez obzretia problemu su zbytocne vyhodene peniaze.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Megdown
Příspěvky: 34
Registrován: úte srp 27, 2013 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Megdown »

Zdravim vsechny.

Posledni dobou si vsimam, ze autu dele trva nez zacne topit, ale teprve dnes jsem to pocitil vice nez obvykle. Vyjel jsem dnes dopoledne autem a vsiml jsem si, ze po ujeti asi 4 km se ukazatel teploty chladici kapaliny motoru ani nepohnul a foukal stale studeny vzduch. Po ujeti dalsich asi 3 km se rucicka pohnula asi na 9 hodin a vzduch jiz foukal vlazny. Po ujeti asi celkem 11 km od startu se rucicka dostala jen asi na cca 8 hodin a citil jsem jiz teplejsi vzduch ale ne nejak moc. Po takove ujete vzdalenosti jiz bezne auto topi dobre. Drive mi bezne po asi 3 km rucicka teploty zacinala padat dolu az k sesti hodinam. Je fakt ze dnes okolni teplota venku byla minus 9 stupnu, ale i tak se mi drive auto pocitove ohrivalo rychleji. Na zpatecni ceste, kdy auto mezi jizdami stalo asi 1 hodinu bylo jiz auto prohratejsi a tak jsem pocitil z vydechu i teply vzduch a auto topilo po ujeti asi 4km dobre. Rucicka teplomeru vody dosahla temer 6 hodin.
Chladici kapalina je na maximu, takze tim, ze by ji bylo malo to neni.

Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Je spatny termostat?

Diky za vase nazory.
Nyní: Cruze sedan 1,6 91kW LT+; LPG BRC ; Deep Espresso metalíza[/color], r.v.2013
Dříve: Aveo sedan 1,2 63kW LS+ Carbon Flash metalíza, r.v. 2012
Renault Megane Coach 1,6e 66kW,r.v.1999
Fiat Punto 1,7 diesel r.v.1996
Škoda Forman Le- LPG r.v.1992
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Richard »

jak jsem psal výše, asi opravdu termostat, ale tím kartonem v týhle zimě opravdu nic nezkazíš ;-)

Zkus ten test s hadicí k chladiči.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od mzprx »

Ja by som vymenil vodnika, aj v TV ukazovali podobny pripad, ked vodnik netopi. Pan Wasserman za to dokonca dostal na kongrese veskereho vodnictva pokarhanie... :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Boeing737 »

SERGEJ_3 píše:je to v riti, uz sem prisel na to cim to je, podival sem se na nadrzku s chladici kapalinou a skoro prazdna, tak sem tam dolil cca 1.5L nez sem dal po okraj MAX. rikam si jo v klidu, tak sem jel auto projet, krasne topilo, uplne jine auto, prijedu domu, divam se na nadrzku, skoro MIN.

a pak sem se koukl pod auto a kapalina nekde unika, tak v pondeli do Chevy... :roll: ach jo

...akurát som Ti chcel napísať, že pozri chlad.kvapalinu :lol:
Mám to isté....
Přílohy
20170108_142707_resized_2.jpg
20170108_142101_resized_2.jpg
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Cruze netopi :(

Příspěvek od Boeing737 »

... u mňa pokazené vodné čerpadlo :(
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“