Chiptuning Captivy??

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
driverD
Příspěvky: 55
Registrován: sob kvě 23, 2015 23:23

Chiptuning Captivy??

Příspěvek od driverD »

Máte někdo načipovanou Captivu? Jak se změnilo chování motoru po čipnutí?
Captiva 2012, 2,2 VCDI, 135 kw, 4x4
Reklama
 

JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: Chiptuning Captivy??

Příspěvek od JTR »

Osobně si myslím, že to je pitomost. Výkon Captivy je dle mého dostatečný. Někdy se totiž stává, že výrobce do SW "schová" něco co nerad publikuje: např. prý u nějakého modelu Opla záměrně SW snižoval kroutící moment (pro 1. resp. 2. rychlostní stupeň)s ohledem na dimenzování spojky (byla slabá na dieselový motor). Pokud se nepletu obdobný problém se prý řešil i u prvních naftových Captiv - bylo jisté zpoždění dodávek.
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: Chiptuning Captivy??

Příspěvek od Bullmastiff »

Měl jsem chipnutou 2.0 v automatu a vyndal jsem to po přejití do režimu popojíždění cca 30km denně. Auto bylo s chipnutím živější, ale zase rychleji odcházel olej (regenerace DPF). Nechával jsem to chipovat pres značkový servis - první chipnutí bylo super (dostal jsem z toho tachometrových 205) ale po týdnu to hlásilo výměnu oleje. Pak to začlo mít problémy s DPF. Po reklamaci a novém chipu to bylo méně živé, ale občas byly problémy s regenerací - nutnost se jen tak projet. Po úplném vyndání (cca rok) to jezdí taky slušně a problémy s DPF zatím nejsou (tj. nutnost se projíždět nebo předčasně měnit olej). Jinak spotřeba zůstala stejná ve všech případech.

Pro chipnutí té 2.0 bylo třeba nahjrát starý SW do automatu aby to nemělo problémy s řazením.
Uživatelský avatar
driverD
Příspěvky: 55
Registrován: sob kvě 23, 2015 23:23

Re: Chiptuning Captivy??

Příspěvek od driverD »

Děkuji za reakce. U mé 135kw by se dalo jít až na 165kw a to by byla asi jízda.Ale pokud říkáte,že se to pak chová podivně,tak na to kašlu...
Captiva 2012, 2,2 VCDI, 135 kw, 4x4
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“