Kolko km?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Marek Petružela píše:...na parkovišti udělali dva ďůlky do př.lev blatníku a na dveřích dva rýhance mám to spravené v chabařovicích mi to udělali a samozdřejmě také pachatel NEZNÁM ....
Jestli chceš můžu ti dát kontakt na jednoho super lakýru a takovýho všeuměla s autama. Je z Krupky a když něco udělá je to naprosto pefektní! To co před prací nabourali opravil upne dokonale!! NEPOZNÁŠ!! Oproti tomu v orig servise v Chabařovicích mi stříkali spoiler a jde vidět rozdíl! :? PS: hlavne neni ani moc drahej ;)
Reklama
 

Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj díky moc já už to mám zpravený,ale možná že ho hudu potřebovat na nastříkání spojleru.Chtěl bych dát na kufr spojler,ale nevím ěště kdy pořád se rozmýšlím,teď jsem investoval do kol a pneu tak se uvidí.Seš hodnej když tak se ozvu o kontakt. zdraví Marek stříbrný sed.1.4 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Sousede, nemas na mysli p. Holiho z vyhlidky????
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Slavek píše:Sousede, nemas na mysli p. Holiho z vyhlidky????
ee, toho sice znam ale zkusenosti s nim nemam, mam namysli p. Nedomu v zadu u šroubárny ;)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Klucí jak to tady čtu tak jako bych byl doma samej Tepličák sakra normálne už mi de říkat i VOLE to už mi z huby dávno nešlo :twisted: :lol: :lol: :lol:
bzuco
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 11, 2007 09:53

Příspěvek od bzuco »

mam kalos 1.2 HB uz 3 roky ,zatial som mal problemy len s checkom.
rozsvieti sa a v servise ho vyresetuju, ale uz sa chystam na vymenu erg ventilu. zatial v zaruke.
inac v pohode.

jazdil som aj na fabii sluzobnej, ale keby som si ju mal kupit ako sukromne auto, tak nikdy. radsej KALOSIK. :cry:
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB r. v 2003 bylo to předváděcí auto v Brně na Vodařský ul., takže asi jedno z prvních v republice.mám 233 000. Závady byly, dost vzáruce ale pak se to uklidnilo a po čase se začali objevovat závady stáří a opatřebení. Ale nic moc nákladný, protože díly jsou nic moc drahý.(něco se dá sehnat v replice). Práci si dělám sám, takže mě servisy (výměnkáři) netahají za nos. Některý opravy popíšu. Něco opíšu. Některý věci jsou vymyšlený tak abys rozdělal půl auta. (Žárovky,vodní pumpa,) nebo nádrž.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Kolko km?

Příspěvek od Zbyněk »

Hobol tak to s Kalosem pořádně jezdíš,poklona pane.To žena najezdila 80000 za 10 let.Nějaké ty závady byly,ale nic závažného.Olezly z chromu pístky v brzdičích,pasklá hadice tankování do nádrže,map sensor,olejová vana proražená,a napadení kunou.Běžný servis si taky dělám sám,ale byl jsem i v origo servise,nešel sehnat map sensor jinde.Takže spokojenost.
Uživatelský avatar
nakuk1
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 14, 2011 15:20
Bydliště: Žiar nad Hronom

Re:

Příspěvek od nakuk1 »

Mirek píše:
mipo píše: - predné silentbloky sa ozývajú
Jak se poznají ty silentbloky? Mně při ostrém zatáčení vpravo nebo když se auto "zhoupne" na nějaké nerovnosti ozývá vrzání od levého předního kola. Pojedu na 2. servisní prohlídku, tak to budu řešit až tam. Můžou to být taky ty silentbloky?
Jo a taky dost vrže pravá zadní sedačka, když na ní sedí někdo trochu těžší. Nepřišel jsem na to, co tam vrže a jak to odstranit.
Mám najeto 29.000 km:
1x reklamace a oprava rádia
1x reklamace a výměna spojkového ložiska
1x výměna žárovky
1x mytí vozu
1x povolený šroub na rameni stěrače - taková blbost, ale na cestě mě to zaskočilo, stěrače se uprostřed potkávaly, tím pádem nestíraly a v "nářadí" není vhodný klíč
Poslední dobou po silném dešti auto skoro nejede (citelný úbytek výkonu), na volnoběh se celé třese, nedrží otáčky, chcípe (že by motor jel jen na 3 válce?), kontrolka "check" bliká. Po zahřátí motoru to přejde. Asi něco navlhne - docela mě to štve.
Kromě výše uvedeného jsem spokojený, řazení je v pořádku.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

Nakuk1

Když check svítí tak je nějaký problém, ale lze s tím jezdit. Když BLIKÁ tak je větší problém a mohlo by dojít k poškození tak se má vozidlo odstavit. Mě začal check blikat když mi kuna okousala zapalovací kabely a jeden stáhla ze svíčky.Stalo se mi to už třikrát. Takže Tři sady kabelů. Ty pokousaný vyhodím a zbytek vozím jako náhradní. To mi umožnilo jízdu bez problémů . Po koupi neoriginálních kabelů v Kelly se mi stalo že spadly ze svíčky a někdy to začalo škubat. Zjistil jsem, že vnitřek fajfky, ten co se nasazuje na svíčku je velký a nedrží.Pozná se to že po nasunutí na svíčku necvakne. Kombinačkama jsem to trochu zmáčknul (přes plast fajfky) opatrně. Raději třikrát zkusit. Při nasunutí musí cvaknout. To samý jsem udělal na druhým konci. Tam zase musí jít cítit jak ten vnitřek drhne po trnu co je v cívce. Jak popisuješ, že ti to cuká a blbě táhne, tak můžeš udělat jediný. Zkontrolovat jestli nejsou poškozený kabely, jakýkoliv i k čidlům. Zkontrolovat konektory, případně prostříknout kontaktolem. Kabely ke svíčkám zkontroluj večer potmě. Při běžícím motoru je vidět jiskry jak běhají kudy nemají, když je tam nějaký problém. Jinak na počítač a zjistit závadu. jinak by se ti mohlo stát že zůstaneš stát, nebo něco posereš. (Katalyzátor nebo něco jiného.) jinak mám Kalos 1,2 HB r.v. 2003 a najeto cca 237 000.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB r. v. 2003. Měnil jsem olej . a na tachometru 260 000. mezi výměnama musim dolít tak 1,5 l oleje. kdo má víc?
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2HB r. v. 2003.

Dneska 300 000 Km. Kdo má víc? Čekají mě brzdové destičky a spotřeba oleje jde taky nahoru.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2HB Najeto 301 000 km.
Včera jsem měnil olej, když jsem vlezl pod auto, abych vypustil olej, tak jsem zjistil, že mám spodek od oleje. teklo to asi kolem gufera na vačkovým hřídeli. takže výměna. je tam gufero s prachovkou
GP 47x32x6 je stejný i dole na klice. Při demontáži je potřeba napřed povolit šroub na řemenici vačkového hřídele a pak teprve sundat rozvodový řemen. Uvidíme co to udělá se spotřebou oleje
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Kolko km?

Příspěvek od Zbyněk »

Hobol, ty ale jezdíš :P . Žena má s Kalosem 2003 r.v. teprve 98000.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kolko km?

Příspěvek od Hobol »

teď jezdím míň, ale víc opravuju.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“