LPG do espera ano, alebo nie

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

To s tym kupenim auta s lpg je velmi osemetna vec. Malokto sa zbavuje auta, ktore je v poriakdu a vozi sa na nom lacno. Obvykle je to lpg v haji, alebo su s nim problemy alebo auto je pred smrtou a treba na nom povymienat vsetko okrem kasne a mozno aj tu. Cest vynimkam, ale osobne ak by som mal auto, ktore je 100% v poriadku aj ked to bude stara sunka s trhovou cenou nizsou nez zastavba lpg, tak radsej si dam do nej zastavat lpg nez predavat a zhanat pochybnu hujdu uz s lpg. Uz mam za sebou dve kupy auta s lpg, prvy raz, kvoli tomu, ze som bol este blby a druhy raz to zase nebolo pre mna a ja som bol len ako poradca ci je auto v poriadku natolko aby ho malo vyznam davat dokopy a podmienka noveho majitela bolo lpg alebo nizka cena. Nakoniec sa sice naslo auto s lpg a v pojazdnom stave ale urcite nie bez investici a problemov, nastastie tie su uz zvladnute ale v mojej rezii a bez servisov, takze to slo ako finacne tak aj casovo.
Reklama
 

geppe
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 13, 2010 18:37

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od geppe »

dakujem, toto je dost dobry argument -i . teraz uz len najst kde to lacno montuju :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od ppp »

Tych 700e z KE je asi najnizsia cena. Ist pod nu by znamenalo, ze si na seba motnazna dielna, kde casto robi len jeden clovek pripadne ma jedneho pomocnika, na seba nezarobi. Keby si si to montoval sam, bez moznosti schvalenia, nedopracujes sa k protokolu o montazi, tak sa da ist aj pod tuto cenu a to velmi modernu vstrekovacku. Ale v cene je:
1. material so slovenskou zarukou (2roky)
2. provizia pre firmu ktora vydava papier, zvany protokol o montazi
3. cena za montaz, ktora je v pripade niektorych montaznikov skutocne minimalna a pod nu by to mohli zabalit
Tych 700e v kosiciach je podla mna vdaka lacnejsim komponentom, pretoze to bude podla mna cesky lovtec, ktory pre espero bohato staci.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od mechale »

Taku mam otazocku: kolko ma mat Espero spotrebu LPG podla tabuliek? Cital som od ppp ze ma spotrebu 8-9l/100km a to nezohladnuje tabulkovu spotrebu. Pytam sa preto, lebo po dnesnom tankovani ma az zmrazilo. Po najazdenych 200 km som tankoval 26,6l plynu. Tak bud mi unika niekde, alebo je nieco velmi velmi zle nastavene. Este taka otazka, moze zvysenie spotreby az na taku hodnotu sposobit nefunkcny termostat? Lebo ten je ocividne stale otvoreny, kedze na krizovatke sa motor pekne zohreje a pocas jazdy rucicka klesne pod prvu palicku. Uvedomujem si, ze slabo zohriaty motor ma vyssiu spotrebu, ale neviem ako je to pri LPG. Mam Espero s LPG len tyzden, tak sa priznam, ze sa este len zacinam s LPG systemom zoznamovat :D
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od mechale »

Pardon, kde je moja slusnost. Som zabudol este napisat 1.5 16V 66kW
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od kesko »

Aký systém LPG máš namontovaný ? A studený motor bude mať určite vyššiu spotrebu.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Laco71 »

Všetko zaleži od technického stavu daneho espera

ak stalo niekde v garaží ma nebehaných nejakych +- 60 000 km ,tak je to vyborna kupa
ak nie je velmi zhnité, ale aj tak treba počitať s vydavkami ( komplet brzdy vymena, rozvody a pneu)

ak by niekto predaval Espero už s plynom , tak od toho ruky preč! lebo určite v tom bude nejaka zrada

Ja som mal Espero ,kupoval som ho 10 ročne a hned som dal do neho plyn ,namontoval mi ho p.Krutel v Brezne, velmi dobry fachman, ono pri volbe montažneho strediska netreba pozerat na vzdialenost ale na odbornosť, na Slovensku je len niekolko fakt dobrych montažnych stredisk ,kde vedia system VYLADIŤ tak aby fungoval dlhodobo bez problemov.
Preto sa oplatí vycestovať na montaž LPG aj 300 km, som presvedčený o tom.

V espere som mal LOVATO -Loveco 01 podtlakovy sytem a fachčilo to skutočne vynikajuco,nič nezhasinalo,nestrieľalo do sania, malo výkon

pravda také veci ako kvalitné sviečky na LPG, vymena vzduchoveho filtra každych 20 000 km, vymena oleja v motore po 12 -13 000 Km su u mna samozrejmostou

Espero najazdilo na LPG celkom cca 150 000 km za 4 roky a odo mna išlo do šrotu
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Petr S. »

mechale píše:Taku mam otazocku: kolko ma mat Espero spotrebu LPG podla tabuliek? Cital som od ppp ze ma spotrebu 8-9l/100km a to nezohladnuje tabulkovu spotrebu. Pytam sa preto, lebo po dnesnom tankovani ma az zmrazilo. Po najazdenych 200 km som tankoval 26,6l plynu. Tak bud mi unika niekde, alebo je nieco velmi velmi zle nastavene. Este taka otazka, moze zvysenie spotreby az na taku hodnotu sposobit nefunkcny termostat? Lebo ten je ocividne stale otvoreny, kedze na krizovatke sa motor pekne zohreje a pocas jazdy rucicka klesne pod prvu palicku. Uvedomujem si, ze slabo zohriaty motor ma vyssiu spotrebu, ale neviem ako je to pri LPG. Mam Espero s LPG len tyzden, tak sa priznam, ze sa este len zacinam s LPG systemom zoznamovat :D
A tankoval jsi na stejné pumpě? Já třeba v praze do 60l nádrže víc jak 42 l nenatankuju,ale ve Frenštátě jsem natankoval 58l.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od mechale »

Tak LPG je v nom BRC typ AGS 01.03, regulator vyr. cislo 68673. Tankoval som na tej istej pumpe, chyba bola asi vo mne. Mozno som zle vynuloval pocitadlo, pretoze po dalsom tankovani spotreba vychadza na tych 8l/100km :) Prva praca bola vymena brzd a aj rozvodov brzd, capy riadenia, tycky stabilizatora, konecne uz aj gumy :D a aj termostat aby to kurilo. Kurit uz to kuri poriadne, ale na plyn to momentalne neide po vymene termostatu. Pri vymene termostatu vytiekla nejaka ta chladiaca kvapalina a asi zavzdusnilo regulator (moj nazor, lebo do nicoho ineho som nebabral co je spojene s plynom. pred vymenou termostatu islo bez problemov na plyn). Este som nepozrel ako je to tam vobec pripojene, lebo bolo 9. hodin vecer a po celom dni lezania pod autom sa mi uz nechcelo dalej v tom hrabat :D Dalsia planovana praca je vylestit svetla, nova kablovacka ku svetlam a motorcekom stahovania okien a hlavne opravit samozamykanie dveri na spolujazdcovej strane pri potiahnuti klucky. Ine chyby som si zatial nevsimol, mozno su nejake a mozno nie :D
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od mechale »

tak som sa pozeral na to. regulator zohrieval, teplotu mal taku ako hadica co isla do neho. Cital som dakde ze sa moze zavzdusnit, preto som si to aj myslel. Chyba nakoniec bola v kablovacke. Odmotal som izolacku a ked som videl tie spoje a kable ako boli, tak som sa skoro rozplakal. Spoje niektore iba zakrutene do seba, samozrejme zoxidovane. Prilis dlhe kable boli na vela krat prehnute, v tych miestach sa polamali. Tak som to osetril a uz ide aj na plyn :)
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: LPG do espera ano, alebo nie

Příspěvek od Laco71 »

u Espera treba očakavat spotrebu LPG okolo 8 litrov LPG

je to dané tým,že nizky objem 1 500 ccm je preťažovaný a preto je spotreba v takych hodnotách

s ĺahkou nohou Espero pri prevadzke na benzin dosahovalo cca 6,7 ltr BA/100 km

spotreba 8,5 ltr LPG je uplne normalna

najmenšia spotreba aku som z Esperom dosiahol bola 7,8 ltr LPG
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“