Vŕzganie prednej nápravy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od john »

Zdravím.
už dlhšie pozorujem vŕzganie od prednej nápravy . Prejavuje sa prevážne len keď auto stojí na slnku alebo po prejdení viac kilometrov kým sa motor nezohreje a pod kapotou je teplo, pokiaľ je chladno alebo mokro napríklad ráno tak sa to neprejavuje vôbec . Je to hnusný vŕzgavý zvuk, skôr typu ako by ho spôsobovala nejaká suchá guma pri vyššej rýchlosti to nepočuť až keď idem pomaly to vŕzga až natoľko že sa ľudia obracajú skontroloval som a premazal všetky gumy ale nepomáha to, dal som to skontrolovať aj v servise tam tvrdili že to ide od tlmičov údajne sú tam zvrchu v puzdre ložiská a tie treba vymeniť , tlmiče som dal otestovať tie sú OK nechcem ich zbytočne vyberať ale ináč sa asi tie ložiská sa nedajú vymeniť možno to nakoniec bude zbytočná robota a vŕzgať to bude ďalej.
Nemal niekto podobný problém z vŕzganím? ďakujem
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Reklama
 

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od Patrick »

Ahoj, tak s podobným vrzáním nemám žádné zkušenosti, ale jak píšeš ložiska tlumičů, tak ty jsem měnil několikrat a uričtě za jizdy nevrzaly..Jejich opotřebení se projevovalo pouze při otáčení volantu a šly slyšet takové klepavé zvuky a při pohledu na pružinu tlumiče, se točila hodně sekaně(klidně stačí hmatem na pružinu a druhý aby točil volantem).

Ještě jsem si vzpoměl, že u staré Mazdy mi vrzalo něco vzadu a byly to stabilizační tyčky(pak i klepaly), ale to vrzaly pořád bez ohledu na teplotu či něco jiného, pomohla až výměna.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od Petr S. »

john píše:Zdravím.
už dlhšie pozorujem vŕzganie od prednej nápravy . Prejavuje sa prevážne len keď auto stojí na slnku alebo po prejdení viac kilometrov kým sa motor nezohreje a pod kapotou je teplo, pokiaľ je chladno alebo mokro napríklad ráno tak sa to neprejavuje vôbec . Je to hnusný vŕzgavý zvuk, skôr typu ako by ho spôsobovala nejaká suchá guma pri vyššej rýchlosti to nepočuť až keď idem pomaly to vŕzga až natoľko že sa ľudia obracajú skontroloval som a premazal všetky gumy ale nepomáha to, dal som to skontrolovať aj v servise tam tvrdili že to ide od tlmičov údajne sú tam zvrchu v puzdre ložiská a tie treba vymeniť , tlmiče som dal otestovať tie sú OK nechcem ich zbytočne vyberať ale ináč sa asi tie ložiská sa nedajú vymeniť možno to nakoniec bude zbytočná robota a vŕzgať to bude ďalej.
Nemal niekto podobný problém z vŕzganím? ďakujem
Vržou ti pružiny. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od john »

Petr S. ....... to znamená že pomôže jedine výmena pružín?
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od Richard »

No nevím, ale mě na Nubi vržou gumy uložení předního stabilizátoru, čím je chladněji tím víc to vrže, za mrazu si myslím že se mi na retardéru trhaj plechy a ulomí se předek :D Ale Zatím jsem to neřešil a mám Nubi od roku 2004...... prostě si aspoň občas vrznu ;) , jak se to třením zahřeje přestane to vrzat
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vŕzganie prednej nápravy

Příspěvek od Petr S. »

Richard píše:No nevím, ale mě na Nubi vržou gumy uložení předního stabilizátoru, čím je chladněji tím víc to vrže, za mrazu si myslím že se mi na retardéru trhaj plechy a ulomí se předek :D Ale Zatím jsem to neřešil a mám Nubi od roku 2004...... prostě si aspoň občas vrznu ;) , jak se to třením zahřeje přestane to vrzat
JJ tak to bude to samé,ty pružiny byl vtip. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“