nenormalni spotreba

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Petr1000
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 29, 2014 19:38

nenormalni spotreba

Příspěvek od Petr1000 »

Dobry den chci se zeptat pred mesicem jsem menil zapalovaci modul a od te doby neuveritelna spotreba natankoval jsem 35l na shell takze dobry benzim a ja najel 170km spise mesto a okresky jezdim tak kolem 110km/h az 130 ale i tak je to nejak moc ma nekdo stimhle skusenosti mam nubcu 1.6 16V 78kw kombi diky Petr
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: nenormalni spotreba

Příspěvek od ChevyEpica »

jezdi podle předpisů a budeš mít normální. Pokud na okreskách jezdíš 130 tak se nediv že tento prasácký styl jízdy si vezme takovou porci paliva
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Petr1000
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 29, 2014 19:38

Re: nenormalni spotreba

Příspěvek od Petr1000 »

Dekuji za upozorneni ale myslim si ze muj styl jizdy neni prasacky 130 jezdim po brne k olympii ale max 110 na okreskach si myslim ze neni moc kdyz jsem se dival ze nekteri tady davaj 180 a jezdi za 12l na sto ja mam dvojnasobnou spotrebu takze tim to asi nebude
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: nenormalni spotreba

Příspěvek od Richard »

neřeším tvůj styl jízdy.... ale spotřeba určitě závisí hodně na tom co je mezi opěradlem a volantem.... odhaduji že při tvém způsobu jízdy by si Nubi měla vzít tak max.10 na sto. Sice mám 2,0 a zpočátku jsem také jezdil ostřeji a má spotřeba se mimo město pohybovala kolem 8,5 - 9 na sto. Teď se přibližuju za cca 10l LPG když jezdím jen po Praze v zimě, krátký jízdy tak 12l LPG.
Takže asi budeš mít technický problém. Mrkni na teplotu motoru (čidlo , termostat) pak se mrkni na lamdasondu, může se tvářit že je OK ale neraguje už tak rychle a může tak zvyšovat spotřebu klidně i o 20% i víc, no klasicky svíčky, kabely, předpokládám, že když jsi měnil modul, dal jsi i nový kabely, nebo ne ? Pak se ještě mrknout jestli ti neváznou brzdy, tady nepřibržďujou , geometrie podvozku, to vše se na spotřebě projeví....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Petr1000
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 29, 2014 19:38

Re: nenormalni spotreba

Příspěvek od Petr1000 »

Dobry den kabely svicky ,geometrie je nova je to tak 4 mesice jsem delal silenbloky taky jsem menil kotouce a celisti na tu labu se podivam to bude asi problem protoze dokud tam byl stary modul tak jsem jezdil prumer 7,2 .vcera jsem byl v ostrave a zpet po dalnici z podivina je to 517km a ja tankoval za 4300 celkem a uz zase svitim
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: nenormalni spotreba

Příspěvek od Serpico »

...nevím ale hledal bych to v tom zapalovacím modulu, kdyby si měl dobrýho souseda se stejným autem půjčil bych si modul od něj a vyzkoušel to záměnou nebo vrátil ten starý, nový neznamená dobrý zvlášť, když to předtím nežralo a taky jde na to s čím si ještě pohnul.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“