Cheetah2 - Tico

Ukažte ostatním vaše auto. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, Jajuska95

Odpovědět
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Zdravím celé forúm,
naozaj veľmi ma potešilo, keď som toto fórum objavil a ešte väčšmi ma potešilo, že model Tico nie je opovrhnutý a je tu veľa súčastných alebo bývalých majiteľov. Kedže som sa nedávno stal majiteľom svojho prvého auta Tica, rozhodol som sa napísať veľmi kratučký príbeh života Tica až dokým sa nedostalo ku mne. Tu jeho príbeh samozrejme nekončí a budem zverejňovať každú opravu, úpravu do detailov, pre potreby overenia stavu budúcim majiteľom alebo pre potreby členov fóra.

V rodine máme Tico viac ako 7 rokov. Kúpil ho otec pre matku, k čerstvému vodičskému preukazu, takže s autom bolo vždy zaobchádzané jemne. Prišlo s el. oknami, tmavými sklami a zadným krýdlom, no všetky tieto "vymoženosti" už sú minulosťou. Za 7 rokov služby je v aute nový motor a prevodovka, nápravy, nová nádrž a karosárske časti. Pôvodný zostal len interiér a karoséria. Kedže Tico nahradila Mazda 5, darovali mi ho rodičia "na dojazdenie" ... no netušia ... že Tico čaká ešte veľa rokov služby. Odviezlo 4 ľudí bez problémov do Prahy a späť, nikdy nás nikde nenechalo a vždy verne slúžilo. Jediný veľký servisný zásah bola už spomínaná generálka, inak len pravidelné servisovanie, olej, brzdy, gumy, tlmiče atď.
Dúfam, že v mojich rukách bude autíčko spokojné, budem sa oňho starať najlepšie ako viem.

Nejaké info:
-r.v.1996
-stav kilometrov = karoséria cez 280 000, motor, prevodovka, komplet nápravy a sedadlá (predné i zadné) = cez 120 000
-výkon pod 30kw (neposlušný 1 valec)
-výbava (pôvodne el. okná, tmavé sklá), teraz nič

Chýb má momentálne auto veľa, asi najzávažnejší je zle tesniaci výfuk (smrad z výfuku v kabíne) a odpálený 1 valec (za studena idú 2 valce). Auto je však pojazdné a pomaličky vypratávam garáž aby sa cez zimu mohlo dať poriadne dokopy a ja som sa mohol ako spokojný študent voziť v spolahlivom, nenáročnom autíčku s dobrou spotrebou.

Teraz k plánovaným opravám a úpravám: (splnenie označuje -i )
-vyriešiť problém s výfukom
-1 valec (vyrieši zrejme iný motor - striekačka z Matizu)
-vyvarenie 1 diery v podlahe
-nové predné vodičove svetlo
-8x plechové disky 13 palcové (Kia) -i
-nové interiérové spätné zrkadlo
-klučka predných pravých dverí -i
-klučka zadných pravých dverí
-home made prívod studeného vzduchu(filter bude zatiaľ origo)
-reproduktory preč
postupne budem dopĺňať a dávať palec hore, čo už je hotové

Fotografie aktuálneho stavu pridám hneď zajtra, nejako mi stagnuje fotoaparát ... po nejakých drastickejších zmenách, ktoré budú vidieť, budem foto aktuálneho stavu aktualizovať.
Dúfam, že sa vám ultra krátky príbeh páčil a že členovia klubu alebo nový majiteľ ocení každý príspevok. Budem sa vždy snažiť byť stručný, kedže túto tému čiastočne využijem ako internetovú servisnú knižku.

A konečne aktuálne foto. Garáž už je skoro pripravená, takže v zime dám Tico dokopy.

Michal
Přílohy
DSC_0141.jpg
Naposledy upravil(a) cheetah2 dne úte lis 26, 2013 15:11, celkem upraveno 1 x.
Tico 1996 :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od LordMMX »

nerozumiem demontáži reproduktorov, a takisto demontáži elektrických okien....
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Ospravedlňujem sa, že som to nevysvetlil úplne, nechcel som písať zbytočne veľa textu. Reproduktory pôjdu preč, pretože v aute nie je rádio ani nikdy nebolo a ak by chcelo, musela by sa rezať palubovka...a ja v 600kg aute rádio nepotrebujem.
A dvere sú teraz social pretože elektrické boli hrdzavé a kedže sa menily aj karosárske diely, kúpili sa dvere s rovnakou farbou a spravil sa len swap dverí ... a nové dvere boli manuálne. V jednoduchosti je krása.

Michal
Tico 1996 :)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od LordMMX »

jo aha tak... ešte jedna otázka... elektrické okná boli originál či boli dorábané?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Tie boli originál, spolu s trochu tmavšími oknami (boli trochu domodra, no bolo to vidieť len pri porovnaní s novými dverami) a zadným krýdlom.

Michal
Tico 1996 :)
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Človek odchádza z domu v tme a v tme sa aj vracia ... takže fotku som spraviť nestihol, no dám sem aspoň foto opravy klučky predných dverí. Je to v celku jednoduché, len treba mať trpezlivosť s jednou zle dostupnou maticou.
Přílohy
DSC_0116.jpg
Čalúnenie dverí netreba dať celé dolu.
Čalúnenie dverí netreba dať celé dolu.
Tico 1996 :)
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Po výmene sviečok za kvalitnejšie 3tí valec ide! Skoro ako za mlada :)
4. prevodový stupeň a motor nemal problém so 130km/h.
V prvom príspevku konečne pribudla fotka.

Michal
Tico 1996 :)
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Rozhodol som sa s autom trochu pohrať a nabližšej dobe bude na diétnej kúre. Ďalší krok budú nové tlmiče a hliníkové disky. Ak by sa podarilo zohnať, tak tlmiče trochu nižšie ... no vyzerá to, že nikto nič také nikdy nevyrábal.

Tiež by ma zaujímalo, aký máte názor na rozperu zadných tlmičov? Na tigre to dosť pomohlo, auto lepšie držalo v zákrutách a bolo cítiť, že karoséria sa menej krúti, no bude to k niečomu v Ticu?

Michal
Tico 1996 :)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od Vypravca »

cheetah2 píše:... aký máte názor na rozperu zadných tlmičov? ... bude to k niečomu v Ticu?
Ak to nebude k nicomu, tak tam potom mozes zavesit klobasy.
:-)
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Minimálne o rozperu aspoň upevním pásy.
Inak ... po rozoberaní ... veľa veľa hrdze ... takže idem kúpiť CO2 zváračku a idem sa hrať. ;)
Ak viete o niekom kto predáva použitú a bol by ochotný v krátkosti vysvetliť prácu s ňou, prosím správu.

Michal
Tico 1996 :)
cheetah2
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 21, 2011 09:02

Re: Cheetah2 - Tico

Příspěvek od cheetah2 »

Zdravím,
myslíte,že by sa dali na Tico použiť niektoré z týchto znížených pružín? Napríklad na matiz ... suzuki swift gti ... suzuki alto a pod. ?
http://www.race-shop.sk/images/stories/ ... tranku.pdf

Michal
Tico 1996 :)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“