Leganza - startování

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Leganza - startování

Příspěvek od xidex »

Zdravím Vás,
vím, že se tu téma cvakne a netočí probíralo tisíckrát, nicméně chci se zkušenějších, zda tenhle problém je to samé, nebo jestli mám hledat jinde. Začíná stejně - cvaknou relátka, ozve se kovové "ťuknutí" od motoru a nic. Kontrolky svítí (nepohasnou), držím klíček v poloze Start a auto nic nedělá. Po nějaké době (1-10 vteřin, náhodně) začne startér normálně točit jako by se nechumelilo a auto naskočí. Baterka je dva měsíce nová, startér pak točí stejně rychle (poslechem) jako když jsem ji vyměnil. Připadá mi, že za studena je ta prodleva před tím, než začne točit, delší.
Poradí někdo? Díky předem moc.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Leganza - startování

Příspěvek od kesko »

Mohla by to robiť cievka na štartéri, pokiaľ cvakne, tak vysunie pastorok, ale nezopne kontakty a neroztočí ho. Poprípade očistiť kontakty na kabloch na ňom.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Leganza - startování

Příspěvek od rudla »

xidex píše:Zdravím Vás,
vím, že se tu téma cvakne a netočí probíralo tisíckrát, nicméně chci se zkušenějších, zda tenhle problém je to samé, nebo jestli mám hledat jinde. Začíná stejně - cvaknou relátka, ozve se kovové "ťuknutí" od motoru a nic. Kontrolky svítí (nepohasnou), držím klíček v poloze Start a auto nic nedělá. Po nějaké době (1-10 vteřin, náhodně) začne startér normálně točit jako by se nechumelilo a auto naskočí. Baterka je dva měsíce nová, startér pak točí stejně rychle (poslechem) jako když jsem ji vyměnil. Připadá mi, že za studena je ta prodleva před tím, než začne točit, delší.
Poradí někdo? Díky předem moc.
A tento problém si měl před výměnou baterie :?: Proč si ji měnil :?:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od xidex »

Neee, tenhle problem pred vymenou baterie nebyl...nebo mozna se velmi sporadicky vyskytl (2x za rok), ale baterii jsem menil proto, ze tam byla sedm let a auto vetsinou naskocilo az na posledni predsmrtne otoceni :-) v podstate prodleva tam je posledni tyden - ctrnact dnu a zhorsuje se to.
Jinak starter jsem pravdepodobne nasel a zatim nemam moc predstavu, jak s tim ze zeme z heveru neco delat, protoze mi pripada pomerne dost nepristupnej, v servisnim manualu je to hezky popsany, ale zapomneli zminit, ze potrebuju periskop a tri dalsi klouby na ruce.
V te souvislosti jeste jeden dotaz - pokud vyzkratuju ty dva srouby s tlustejma kabelama na civce, pak bych mel natvrdo zapojit starter a mel bych startovat. Je to tak, nebo civka krome sepnuti dela jeste neco jineho, resp. co tim muzu zku**it?
Diky
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od xidex »

Jo a dneska uz jsem nenastartoval, pri pokusu o startovani zhasnou hodiny, kontrolky lehce pohasnou pri tom cvaknuti a hned se vzapeti zase rozsviti, takze uz jsem na tom stejne, jako v tech ostatnich popisovanych tematech. To vse krasnych 200km od domova. No, aspon stojim z kopce :-D
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Leganza - startování

Příspěvek od kesko »

Ako pozerám si z Prahy, tak by stálo za pokus osloviť Palixa. Pomohol už veľa ľuďom z tohoto fora.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od conpet »

raději nic nezkratuj nebo ti to shoří , je tam velkej proud :!: nouzově se používá poklepání kladívkem na tu cívku ale jen aby jsi odjel do servisu :roll: potom vyměnit startér , jestli jde měnit samotná cívka nevím :cry:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od Petr S. »

Na nic neklepej. Já resil to same,pomohla vymena baterie. Predtim jsem mel Varta 56Ah 480A a po mesici v zime,jsem musel nabijet. Jezdim tak 12km do práce a baterii jsem moc nedobil. Ted mam Bosch 63Ah,ale startovací proud 630A! Problem se startovanim zmizel.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od xidex »

Petr S. - baterka je tam nová, startovalo to na ní bez problémů a na starou zdechlinu (úplně stejná akuma se stejným max start proudem) to točilo dokud mohlo, tohle imho s baterkou asi nesouvisí. Taky když už točí, tak točí jak o život.

conpet - no v nouzi jsem takhle vždycky startoval nakrátko Karosu :-) oddělat vzadu díru v podlaze a vrazit tam pajcr. Z pod autobusu mi lítaly jiskry ale nakonec jsem odjel :-D takže proto mě napadlo, esi tady je možno použít stejný systém.

kesko - díky, s Palikxem jsem trochu v kontaktu, nicméně aspoň do nového roku ho nechci nahánět :-)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Leganza - startování

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, taky jsem měl tento problém s cvaknutím cívky. Výměna startérů(dvou, 1 téměř nový mi leží doma-prodám) nepomohla, výměna oříšků(dvou, jeden nový mám doma-prodám) nepomohla, nová baterie taky nepomohla. Takže už si s tím nikdo nevěděl rady u nás. Znám jeden servis v Polsku, kde jsem přijel a pán na to kouká a už vymýšlel jak to vyřešit. Po dobu opravy jsem tam nebyl, ale jak jsem přijel tak startuji napoprvé. Když jsem otevřel kapotu tak jsem viděl, u kontaktů plus a mínu další dva káble napojené na relátko a pravděpodobně to vedlo do startéru. A od té doby je vše v pořádku. Takže asi kabeláž byla špatná k baterii.

U někoho pomůže vyměnit startér, baterii a oříšek ve spínací skřínce(díky tomu mám startér a oříšek navíc) a vše je v pořádku. U mě však pomohla dodatečná kabeláž.
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od xidex »

Ahoj a díky všem, takže jen pro informaci, jak jsem dopadl:
dle slov mechanika: "Vyndal jsem startér, vyčistil všechny spoje na kabelech a kostry, co by s tím mohly mít něco společného a zkusil jsem ho tam dát zpátky. A ono to šlo." Od té doby startuje líp, než před problémem (alespoň mi připadá, že točí rychleji).
Jo a taky díky palikxovi, že se asi před dvěma měsíci zmínil, že když budu mít problém se startováním u Leganzy, ať začnu od kabelů a spojů :-)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Leganza - startování

Příspěvek od Petr S. »

xidex píše:Ahoj a díky všem, takže jen pro informaci, jak jsem dopadl:
dle slov mechanika: "Vyndal jsem startér, vyčistil všechny spoje na kabelech a kostry, co by s tím mohly mít něco společného a zkusil jsem ho tam dát zpátky. A ono to šlo." Od té doby startuje líp, než před problémem (alespoň mi připadá, že točí rychleji).
Jo a taky díky palikxovi, že se asi před dvěma měsíci zmínil, že když budu mít problém se startováním u Leganzy, ať začnu od kabelů a spojů :-)
Palikxe to bude čekat i u mě. :lol: :lol: :lol: :lol: Akorát se mi poslední dbou nějak vyhybá,kluk jeden ušatej.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“