Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj,

aktuální hodnoty - zimní pneu, defenzivní jízda s rodinou v nepříznivých podmínkách, převážně cesty mimo Prahu, sem tam i přejezd přes Prahu ve špičce, a průměrná spotřeba za nádrž 7,51 l/100 km.

Jinak dlouhodobý (samozřejmě vypočítaný) průměr je nějakých 8,2 l / 100 km. Když se s tím člověk smíří, je to ok. Sám vím, že míň jak těch 7,5 l/100 km asi nedám, takže cíl je jezdit do 8 l/100 km.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Reklama
 

luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luneb »

Včera trasa Michalovce - Ostrava cca 410 km, prázdne auto, spotreba podľa palubného pc 5.5/100. Čo je moj rekord. Pravda, okrem diaľnice som šiel skoro celu cestu v takmer suvislej kolone. Tempo v jej čele udával ako vždy, nejaký ten senior alias ujo s klobúkom, ktorý sa rozhodol, že musí bezodkladne navštivit svoju rodinu. Poznáte to všetci keď si tento ujo s klobúkom vytiahne z garaže po roku svoju 40 rokov starú škodu xy a "ženie" si to 70km/hod s vytrieštenými očami, hlavou pričapenou k čelnemu sklu a rukami tak mocne zvíja volant až mu z toho fialoveju prsty. Za sebou už behom krátkej chvile vlečie v 1 km vláčiku nasupených vodičov. Ak je situacia v protismere podobná ostáva len kochať sa krajinou a tešiť sa z rekordu, pod hranicou papierovo udávaných hodnot.
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj,

tohle je už hezká hodnota na dýzl, ty hodnoty přes 7 litrů na sto u některých jiných jsou skoro strašidelné ...

Jinak to chce klid, zastavit si na chvilku a kochat se krajinou.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

dizel orol vie chodit aj za 5.0 ale povlecies sa 70km/h ked pojdes 130 tak ti to popapa od 6.5 do 7 to uz zalezi aj na vodicovi... nechapem vas co mate orla nadavate na spotrebu ... ved na tu vahu a aerodnamiku to az tak vela nezere. Spotreba 7 litrov na auto co ma vykon 163ps a vahu 1800kg je uplna pohodicka :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od TIBI77 »

Mne to s Mnichova do Puchova scuclo celu nadrz :D
Ale na ten styl jazdy dobra spotreba :PP:
Naposledy upravil(a) TIBI77 dne pon pro 30, 2013 21:51, celkem upraveno 1 x.
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Tsoenami »

Mám už s Orlíkem najeto celkem hodně cca 60 tis km a spotřeba pokud jedu do 100km/hod jsem do 6 l.Nad 120 km/hod to tam už teče do 7 l a nad 140 km/hod 8 l.Moje max spotřeba Drážďany-Duisburg a to jsem jel co jsem mohl 170 km/h-???? Máme to do 220km byla 8.7 l což si myslím je super.Staré TDI se už holt nevrátí :PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od 357 »

Tak jsem si před koncem roku dotankoval, abych si moh udělat roční uzávěrku... ;)
Spotřeba benzínu je asi 0,7-0,8 l/100 km, přesně se to změřit nedá. V plynu mám najeto asi 8.000 km. Teď v zimě mi to po Praze žere asi 9,2-9,5 l/100 km. Takže náklady na 1 km mám okolo 1,80 Kč, což je asi o korunu míň, než kdybych jezdil čistě na benál... :lol:
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Orlando Tour »

Přeji všem krásný konec roku 2013 a mnoho šťastných kilometrů do roku 2014.
ps. měřit se to přesně dá, zapisuj do : viz mů Orlandotour
http://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
1 km za 1,61 kč
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od 357 »

Aby se to dalo změřit přesně, tak by si musel natankovat plnou a vyjet jí až do dna... A to se prostě nedá! :o)
Navíc je rozdíl jestli jezdíš město, okrsky, dálnice, léto, zima, prázdnej, naloženej, pomalu, rychle, co a za kolik tankuješ... Takže celkovej průměr je číslo k h...u!
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Damek »

Neviem preco by mal byt celkovy priemer zly. Ved prave ten vypoveda o celkovej hospodarnosti vozidla v danom rezime pouzivania a teda pre majitela je to ta najlepsia hodnota.

K meraniu spotreby. Vyjazdit nadrz do dna vobec nieje potrebne. Staci tankovat rovnakym sposobom, teda napr. do 2 vypnutia pistole. To ze ti tam vznikne mala odchylka je uplne zanedbatelne, pretoze sa v dlhodobom priemere strati.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od 357 »

Milý geparde, to co tu píšeš, platí u benzínu a nafty, ale já psal o plynu!! Vyjet do dna by to bylo potřeba proto, že každá stanice má jiné složení plynu a plní ho pod jiným tlakem. A i kdyby si tankoval u té samé, tak záleží i na venkovní teplotě! A vyjíždět nádrž je blbost, protože by to pak přeplo na benzín a ekonomika provozu by tím dostala na prdel...

Co se týče celkového průměru, tak trvám na tom, že je to číslo které vůbec o ničem nevypovídá, protože jiné hodnoty máš cestou na dovolenou, když to mydlíš na plnej plyn a navíc pěkně naloženej po dálnici a s puštěnou klimou, než když se třeba jen tak kocháš vyhlídkovou jízdou prázdnej na jaře po okrskách...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Damek »

Ok ten plyn som nepostrehol.

Ale i tak, celkova spotreba je celkova spotreba. Z nej si dokazes odvodit naklady na rocnu prevadzku auta, co je smerodatnejsie, ako na jednu konkretnu jazdu
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od majkii »

podľa mňa nie je dôležité aká je spotreba za určitých špecifických podmienok. Z môjho hľadiska o nákladoch vypovedá práve dlhodobá prevádzka a teda dlhodobá priemerná spotreba v podmienkach, ktorých jazdím pravidelne.
Prevažne jazdím 70% medzimesto a zvyšok mestský cyklus. V týchto podmienkach som s Renaultom mal dlhodobú priemernú spotrebu o 0,3 l / 100 km nižšiu než udával výrobca, čiže spokojnosť,
V prípade Orlanda je to zatiaľ o 0,6 l / 100 km viac, než uvádza výrobca čo v mojom prípade predstavuje náklad ročne (cca 20 000 km) o cca 200 EUR viac. Čiže nemôžem hovoriť o spokojnosti, skôr o celkovom sklamaní (nielen pre vyššiu spotrebu)
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od 357 »

Ciernygepard píše:...celkova spotreba je celkova spotreba. Z nej si dokazes odvodit naklady na rocnu prevadzku auta, co je smerodatnejsie, ako na jednu konkretnu jazdu...
Celková spotřeba je statistický údaj, který je naprosto nepoužitelný... Pokud bude jeden z nás pedofil a druhej gerontofil, tak statisticky budeme oba piglovat šťabajznu středního věku...

A s těma ročníma nákladama je to ta samá patálie, protože cesta k moři, servisní prohlídka anebo jiný mimořádný výdaj, může nadělat v rodinným rozpočtu větší paseku než třeba dvě jízdy na nákupy za měsíc... Já osobně tedy vůbec nechápu, k čemu by mi údaje o nákladech na roční provoz byly dobrý...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Damek »

Rocne naklady maju vcelku znacny vyznam a v nemecku sa uplne bezne udavaju ako orientacny udaj ku kupe vozidla.

Pokial mas statisticky subor s celkovym poctom 2, tak samozrejme moze nastat tebou popisovany problem v interpretacii vysledku. Pouzi vacssi subor a gaussovu metodu a dopracujes sa k reprezentativnej hodnote.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“