Vysoká spotreba

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
matow300
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 13, 2013 19:58
Bydliště: Michalovce

Vysoká spotreba

Příspěvek od matow300 »

Zdravím klubáci. Netuším čo sa deje s mojou nexiou. Ale začala mi strašne žrať. Tankoval som za 20€ vyšlo nejakým 13,5l a spravil som 80 km. z toho 30 km mimo mesta. Myslím že to je až enormná spotreba.

A ďalšia vec na ktorú by som sa chcel spýtať, pri štartovaní zošľapnem spojku. Keď auto naštartuje tak ju pustím a auto zdochne. Keď stojím na neutráli musím mať stlačenú spojku inak mi auto zdochne ( je to len ak je auto studené, ale aj tak si myslím že by to nemalo robiť)

Je to nexia GLX 66kw rv 12/97

Ďakujem za každú radu :(
Daewoo Nexia 12/97 1.5 16v 90 koni. Strieborna metaliza, servo, el okna, panasonic MP3,
Reklama
 

Asimister
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 11, 2014 19:15

Re: Vysoká spotreba

Příspěvek od Asimister »

toto presne mam aj ja a neviem si radu :/
Uživatelský avatar
smokie567
Příspěvky: 84
Registrován: pon lis 18, 2013 06:34

Re: Vysoká spotreba

Příspěvek od smokie567 »

S tou spotrebou to muze delat hodne veci slaby tlak paliva spatna lambda sonda ucpane filtry popr praskle trubky hadice tesneni a s tou spojkou to muze byt tim ze motor na to nema vykon ve volnobeznych otackach take to ma spoustu moznych zavad zacina to nastavenim volnobeznych otacek muze byt pridrene lozisko v prevodovce chce to diagnostiku podivat se na vedeni benzinu k motoru a zpet do nadrze mi chcipala kdyz jsem mel zapnutych moc spotrebicu svetla mlhovky ventilaci pak treba jen mavnul sterac a auto chciplo kdyz jsem nerdzel plyn tech par kilovat co maj ty nase auta neni moc a kazda blbina navic zesilovace ruzne blikaci blbinky sirsi kola vsechno je to sice krasne ale taky to pomaha autu do hrobu
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotreba

Příspěvek od LordMMX »

podľa popisu máš jednu z posledných nessí.... a obávam sa, že vyrobenú v poľsku, čiže kvalita ešte o kus dole oproti korejskemu modelu.

napíš mi prvých 6 znakov tvojho VIN čísla.

inak čo sa tej spotreby týka, prekontroluj palivove potrubie, skontroluj všetky hadice v motorovom priestore. aj maličká dierka môže narobiť strašnú paseku.
ja som pred pár dňami objavil dôvod prečo som počul syčanie z motoru... malinká dierka na hadičke medzi motorom a saním... po výmene sa aj motor ukľudnil, aj voľnobežné otáčky o kus klesli, aj spotreba šla málinko dole
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“