nubira spojka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

pitrs38
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 04, 2013 17:17

nubira spojka

Příspěvek od pitrs38 »

Ahoj všem..potřeboval bych poradit...asi před měsícem jsem si pořídil Nubiru 1,6 a teď se mi při sešlápnuti spojky ozývá skřípání a rachtání.... kdo mi poradí co s tím... děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira spojka

Příspěvek od Arendal »

Ahoj,
skripe pedal spojky nebo v motoru?? ;)

Asi bude v haji lozisko spojky. Pokud jde blbe radit, tak urcite.
Pokud to dela za provozu, muze byt i nejaky problem na lamele.

Lepsi kontaktovat nejakeho automechanika. Pokud to mas do Prahy kousek, tak neni lepsiho jak Palikx.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím vás, môžte mi poradiť ohľadne spojky?
-Zaberá mi až pri vrchu pedála, nie je to problém? Treba to doladiť?
-Ak mi začne šmýkať aký je obvyklý postup rozoberania pri výmene spojky?
-Treba vymeniť aj ložisko alebo stačí aj len spojková lamela?
Srdečne ďakujem za prípadnú odpoveď.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: nubira spojka

Příspěvek od Richard »

nevím, ale všeobecně:
-mě spojka zabírá až u podlahy ..... zatím jsem ji nedělal a mám cca 140k km
-když to budeš dělat dej všechno nový, zas tolik to nestojí, lamelu, přítlačák i ložisko a možná bych
dal i nový gufero na kliku (setrvák sundat a pod ním je)....totiž dražší je ta práce a kvůli každý
časti spojky bys tohle vše musel dělat znova
- musíš si zafixovat motor kvůli silentbloku vlevo, pak poloosy ven, převodovku ven, ten zvon spojky sundat z motoru a pak se k tomu dostaneš

Tady to máš komplet: http://www.czdrafel.cz/spojka-sada-oem- ... anda-p2683 ale nevím výrobce..... to si zjisti
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Super, myslím že môj kamarát opravár podľa tvojich pokynou bude vedieť postup pri výmene spojky. Môj opravár zvykne len zdvihnúť predok auta a teda podloží motor a bude postupovať podľa tvojho postupu rozoberania, kolko času to môže či zvykne trvať? Sú tam aj nejaké špeciálne skrutky inakšie ako 6-hranné?
Tebe drží nová spojka 140 000km či 140km?? Ďakujem za odpoveď.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nubira spojka

Příspěvek od kesko »

Pri vymene spojky mi doporučil mechanik aj výmenu výtlacnej páky. Už s nou maju niektori chlapi z fora zle skusenosti. Menil som komplet spojku aj s pakou a funguje už cca. 80 000 km.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: nubira spojka

Příspěvek od Richard »

jo někdy se vyskytne problém s tou vystavovací pákou, ona se totiž jakoby protočí a tak přestane vystavovat, stačí ji zavařit a je to OK, jinak na ní se nemá co opotřebovat, vystavuje přes ložisko, maximálně můžou mít vůli pouzra ve kterých je usazená, ale to novou pákou nevyřešíš....
Já mám asi spojku ještě původní teda 140000 km = 140k km
Myslím, že tam jsou jen běžné šrouby, ale nedělal jsem to, tak nevím, abys vyndal poloosy musíš povolit ty matky v náboji je to tuším 32 tím začni když je auto ještě na zemi !!! a budeš potřebovat asi tak metrovou trubku a trhák nebo aspoň 3/4 golu normální 1/2 golu ohneš a matka se ani nehne..... pak musíš povolit kloub na rameni a odehnout celej tlumič i s nábojem aby se ti vysunula poloosa z náboje, pokud ti budou bránit brzdový třmeny sundej i ty ale trubky neodpojuj, udělej si háček a někam je pověs aby to neviselo na trubkách
Nezapomeň odpojit ty kosti příčného stabilizátoru....
No já bych to rozebíral tak 3 - 4 hodiny, ale nejsem mechanik se vším se moc seru :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Super tak o výmene lamely mám šajnu. Teda budem na tejto chodiť dokým nezačne šmýkať. Najlepšie keby vydržala dlho. Ešte zvažujem nastaviť spojku tak aby som ju čo najviac šetril. Zaberá až pri vrchu spojkového pedála, teda tesne až ked zo spojkového pedálu dám dole nohu tak motor točí kolesá a auto ide. Ale zatial sa nezdá že by šmýkala. Neviete ako sa to dá nastaviť aby záber auto cez spojku bol skôr a nie len tesne pri vrchu pedála? Ďakujem.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím,
Hydraulický valček na stláčanie spojky medzi motorom a prevodovkou mi začal tiecť. Zároveň pedál spojky ostal vysieť dole a nedali sa už radiť rýchlosti. Ostal som s autom na parkovisku a chcem kúpiť veci a opraviť. Podľa mňa ked tečie ten hydraulický valček pri spojke tak porucha bude asi vňom. Kúpim nový a vymením. Neviete poradiť či sú tam nejaké záludnosti? Vypadá to tak že stačí uvolniť valček na 2 šroubách a vybrať. Skúšal som vykrútiť šrouby imbusákom ale nepovolili, tak zajtra budem pokračovať. Potom na jeho miesto dať nový. Potom napumpovať a odvzdušniť valček.
Nie sú tam nejaké záludnosti na čo si dať pozor? Počas výmeny sa má odpojiť mínus pól batérie píšu v manuáli Nubiry /asi aby sa predišlo prípadnému skratu/. Odpojenie starého valčeka od skrútenej výtlačnej páky spojky či ložiska asi nebude nejak problematické? Ako sa nastavuje potom pedál spojky a celkove spojka aby bola optimálne? Prípadne na čo si dať pozor.
Ďakujem za prípadnú odpoveď, Peter
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: nubira spojka

Příspěvek od Serpico »

...vyměnit váleček je nenáročná mechanická záležitost, odpojovat baterku je celkem zbytečné není souvislost, nezapomenout odvzdušnit, jednoduché stejně jako když odvzdušňuješ brzdy. Ušetříš za servis a budeš mít jistotu, že tam máš opravdu nový originální díl.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira spojka

Příspěvek od conpet »

dej sem foto tý páky v klidu , hned Ti řeknu jestli je ok nebo ne ;) měnil jsem ji 2x :evil:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira spojka

Příspěvek od conpet »

páka v klidu , tato vzdálenost je přesně 80mm , zajímalo by mě jak to mají ostatní :?:
Přílohy
041220131318maly.jpg
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím, dnes som kúpil nový valček a vymenil, potom odvzdušnil a spojka začala fungovať, tak som šťasný. Ďakujem za info, premeriam aj tú rozteč a napíšem.
Nový valček má rovnaké rozmery ako starý, akurát tyčku mal asi o 1 cm kratšiu ako bola tá pôvodná. Tak som použil tú pôvodnú.
Chcem sa spýtať v aute pri pedáli spojky naľavo odneho je nejaký vypínač s nastaviteľnou skrutkou, neviete načo slúži?? Včera ked som si nevedel rady trochu som tú skrutku prestavil. Ak som to dobre pochopil z manuálu tak spýnač môže dávať info o stlačení spojky? Alebo je to na signalizáciu brzdy?
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: nubira spojka

Příspěvek od maledivy1967 »

Meral som tú vzdialenosť posuvkou ako ty a nameral som 78 mm.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nubira spojka

Příspěvek od conpet »

maledivy1967 píše:Meral som tú vzdialenosť posuvkou ako ty a nameral som 78 mm.
:!: super , tak páku máš jak se zdá OK :!: tak ať jezdííí -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“