šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od Galileo »

Ahojte, mám taký problém. Keď odbočujem doprava tak ide zpredu zvuk akoby niečo o seba šúchalo - kov na kov. Najsilnejšie to je pri malých rýchlostiach napr. pri prejazde kruhovým objazdom. Pri slabotočivej pravej zákrute pri rýchlosti napr. 90 km/hod. zvuk nepočujem. Raz sa mi stalo, že po prejdení pravej zákruty v malej rýchlosti a následnom brzdení išiel zvuk akoby z bŕzd. Ale stalo sa mi to len raz. Pri ďaľšom brzdení už nikdy nič nešúchalo. Keď bočím doľava, tak je všetko OK.
Menil som na pravom kolese u servisáka kryt tlmiču (tanier, neviem si teraz presne spomenúť na technický názov) - nie samotný tlmič. Povedal, že v budúcnosti by som mal vymeniť aj ložisko, ale že zatiaľ to netreba riešiť, že sa ozve - začne hrkotať. Toto však nie je hrkotanie a šúcha to len do pravej zákruty. Keby neexistovali pravotočivé zákruty, tak by mi to nevadilo :) :)
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od johns »

Ja by som to vzal naspat "servisakovi" pokial to predtym nerobilo a po jeho zasahu to vydava nejake zvuky nech sa na to pozrie. Mozno nieco zle poskladal, nedotiahol, poskodil... ktovie... Ak sa mu nezdalo nejake lozisko, mohol ho hned vymenit ak to mal rozobrate. Ak ste menili misky na pruzinach, staci to zle poskladat a pruzina sa moze v miske pretacat a napr aj sposobovat suchanie. Tie zvuky to vydava len pri jazde, alebo aj tocenim volantu pri stojacom aute, pri naklanani napravy?
To prvotne zasuchanie brzd je bezny jav, brzdove kotuce pri parkovani koroduju, pri prvom zabrzdeni sa vsak osuchaju a viac uz ich nepocut.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od pekrtek »

Podívej se, jestli ti nedrhne o brzdové kotouče ten plech u kotoučů, Něco podobného se mi stalo v minulosti u Racera. V určitém otočení volantu šly kovové zvuky od brzd a při kontrole to bylo jasně vidět. Plech jsem odehnul a vše bylo OK. Netvrdím, že je to ono, ale zkusit to můžeš.
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od Galileo »

Ono to práveže začalo robiť už pred výmenov misky tlmiča. Tak som myslel, že to bude určite tou miskou. Pred tým mi občas pískali brzdy po odbrzdení, musel som stlačiť brzdu ešte raz aby prestali pískať (za jazdy). Ale bolo to slabé pískanie tak som to neriešil a nevadilo mi to. Raz keď som išiel asi 400 km, tak pred príjazdom domov po odbočení do prava (na križovatke) som započul prvý krát ten zvuk - šúchanie kovu. Pri stojacom aute a otočení volantom som nič nezaregistroval, ale priznám sa nemal som úplne vytočený volant - môžem zajtra pre istotu skúsiť. Dnes som sa len na rýchlo pozeral pod kolesá, nemal som auto na hevery a nič zvláštne som si nevšimol, s čím som aj počítal, ale človek nikdy nevie :)
Ďakujem zatiaľ za rady.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od ozzman »

nemôžu byť povolené brzdové strmene?
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od Galileo »

Ahojte, tak nakoniec ten zvuk vydavala lava brzdova dosticka. Nic z nej pomaly neostalo. Tak mi jeden sikovny pan v servise vymenil vsetky 4 a uz nepiskam. Rano ked som isiel do prace, tak pri brzdeni som znova pocul ten zvuk. Bolo mi jasne, ze to budu brzdy.
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: šúchavý zvuk pri točení volantom doprava

Příspěvek od johns »

Servisak co ti robil ten tlmic, uz k nemu viac nechod... A tiez sa snaz dodrziavat nejake srvisne intervaly a vymeny spotrebnych veci na aute, vyhnes sa vacsine podobnych problemov...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“