Problem s rozvodom vzduchu v lanose. Pomozte prosim!!!

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Pedro123
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 03, 2008 10:16

Problem s rozvodom vzduchu v lanose. Pomozte prosim!!!

Příspěvek od Pedro123 »

Zdravim Vas.

Mam problem s prepinanim prudenia vzduchu v aute. Zostalo mi v polohe kde vzduch fuka priamo na mna. Gombik smerovania vzduchu funguje OK - je spojeny cez hreben a ozubene koleso s lankom, kotre funguje a tento pohyb prenasa na biely plastovy segment pri nohach sofera. A prave tu je zavada.

Aj pri rucnom pootoceny tohto segmentu vzduch stale prudi cez otvory v pristrojovke smerovane na posadku.

Otazka: Akym sposobom sa da tato velmi nedostupna cast rozobrat pripadne opravit. Predpokladam ze je tam radiator + ventilator a + nejaky rozvadzac vzduchu, ktory je v mojom pripade nefunkcny.

Je nutne demontovat celu pristrojovku? Dufam ze nie:-(

Prosim poradte kto stym mate nejake skusenosti.

Velmi pekne DAKUJEM za vsetky rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

jaaj ..tazka to zaavada...

ale mozno jednoduche riesenie..
otvor kapotu a vymen vcetky tie ten gumenne hadicky co idu do sania...
klapky v kureni su totizto ovladane podtlakom...so sania...

a 10 rocne hadicku uz buduu urcite taaahet..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Pedro123
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 03, 2008 10:16

Příspěvek od Pedro123 »

Problem je ze ide o mechanicky ovladany rozvod vzduchu.
Nexie mali ovladanie podtlakom.

Aj tak vdaka.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Zrejme mas odlomene na druhom konci take plastove "usko" Je to vlastne bowden ale ma taky plast chatrny na konci a ten ked sa odlomi to sposobi, ze ty sice tocit tocis ale na druhom konci ti to neprehadzuje. Neviem ako to inak popisat ale na sto pro treba kupit alebo vymontovat ten bowden a ked tak pokusit sa to zalepit ale moc to asi dlho nevydrzi....
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Pedro123
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 03, 2008 10:16

Příspěvek od Pedro123 »

Presne tak ako pises. Vymontoval som lanko s bohdenom a na konci ta subtilna umelina bola odlomena. A zistil som ze mi nefunguje ani klapka vonkajsi - vnutorny vzduch. Tiez sa na ovladacom lanku odlomili spomynane umele hmoty. Jedno lanko vide na 300 SK v Nitrianskom DAEWE. Ale som velmi rad ze nemusim vymontovat celu pristrojovku.

Takze problem vyrieseny!!! :-))
DAKUJEM!
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

To je super ze si to vyriesil! Tak nech to sluzi ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Snajo
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 25, 2009 09:56
Bydliště: Bratislava

Ako na to?

Příspěvek od Snajo »

Zdravim, mam podobny problem a kedze s tym nemam skusenosti chel by som sa spytat ako a co treba rozobrat. Bojim sa, ze tie plasty polamem :o)))
Nejaky navod ako demotovat ten panel alebo kde mam co hladat by sa nenasiel? Dakujem
Pedro123
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 03, 2008 10:16

Příspěvek od Pedro123 »

Nazdar.

Takze presne ako pises nahradne diely kupis v Chevrolete nitra - byvale daewoo.

Jedno lanko stoji okolo 150 SK. Dohromady su tan lanka 3.

1 - na ovladanie prudenia vzduchy v interiery auta
2 - na ovladanie prepinania vonkajsi-vnutorny obeh vzduchu
3 - na ovladanie kurenia

Po rozobrati som zistil ze mam poskodene lanka vsetky try.

Ako nato:

Najsko musis odstranit cierny plast ktory sa tiahne zospodu okolo odkladacieho priestoru pod autoradiom a konci v urovni autoradia.

Ten je tam len narazeny takze opatrne vypacit - nemusis sa bat nic tam nezlomis - ide to trochu tazko

potom tesne pri autoradiu najdes pod spomynanym plastovym krytom dva srobiky na krizovy srobovak, ktore odkrutis a cely panel ovladania vzduchu a kurenia sa ti uvolni. Hore nieje priskrutkovany iba zacvaknuty do hornej casti pristrojovky. Potom povytahujes vsetky koncovky s elektrickymi kablami a opatrne!!! odklopis panel. Najdes tam spomynane ukoncenie 3 laniek. Urcite ten panel netahaj von nasilu pretoze spomynane 3 lanka su dost kratke a moze sa stat ze im odlomys umelohmotne uchyty, ktorymy su prichytene a budes muset kupit vsetky tri.

Co sa tyka lanka kurenia jeho ukoncenie najdes pri soferovych nohach. Jednoducho ho odkvacis a vymenis za nove.

Keby si mal nejake problemi ozvy sa ale nieje to nic hrozne za 15 min to mas hotove. Ak mas problem stym ze sa ti lanko odtrhlo v nejakej inej polohe ako je poloha fukania na skla - dost blbo sa jazdi so zahmlenym prednym sklom da sa to rukou prehodit - pri soferovych nohach pod pristrojovkou na pravej strane od sofera taky biely plast - bacha je cely mastny.
Snajo
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 25, 2009 09:56
Bydliště: Bratislava

Super

Příspěvek od Snajo »

Dakujem za super navod, horko tazko sa mi to podarilo vymenit kedze ten pristup je tam uzasny. nastastie bolo odlomene len to jedno lanko. Popri vymene sa mi ale podarilo odlomit vnutorne spatne zrkadlo(hlavou som don buchol a akosi nevydrzalo :? ) tak som musel kupit aj to. Konecne mam vsetko v plnej prevadzke.Trvalo to trosku dlhsie kym som sa k vymene dostal, v Nitre mali inventuru nedalo sa kupit, nakoniec som zohnal v BA v Car-maxe. Dakujem este raz.
Hadzi
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 17, 2013 22:24

Re: Problem s rozvodom vzduchu v lanose. Pomozte prosim!!!

Příspěvek od Hadzi »

Pánové jak se to lanko přesně jmenuje? Potřebuji si ho dojít koupit jen nevím jak se to přesně jmenuje. Jde o to,že to foukání jde všude krom na sklo...díky
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Problem s rozvodom vzduchu v lanose. Pomozte prosim!!!

Příspěvek od mino22 »

Na predajni im to vysvetlis , pochopia , povedz ze zhanas lanko ovladania prudenia vzduchu.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“