Motor vynechává na 2 válce

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Ro0x
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 19, 2013 20:47
Bydliště: Čáslav

Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Ro0x »

Zdravím, potřeboval bych radu, motor mi vynechává. Začalo to tím, že jsem ujel cca. 1 km - auto jelo v pořádku. Po nákupu a následném nastartování jelo auto na 2 válce. Toto se opakovalo asi 3x, poté jsem zjistil že mi nejde půlka modulu zapalování, což vedlo k výměně modulu za nový. Po výměně jsem ujel asi 50 metrů a motor zase vyskočil jen na 2 válce. Kabely jsem jeden po druhém vytáhl z cívky a dal zpátky a auto jelo ale po chvíli motor znovu vysadil. Toto se mi teď stává pravidleně.... někdy motor chytne krásně a po chvilce jízdy vynechá, někdy jde na 2 válce hned po nastartování... Cívka háže jiskru normálně, do svíček jde jiskra taky... kabely jsou nové asi 2 měsíce, svíčky asi 2 týdny. Zjistil jsem, že když jede na 2 válce a povytáhnu kabel na cívce, motor se jakoby vrátí zpátky na 4 válce ale pořád svítí kontrolka "check"... už nevím co s tím .. Díky za každou radu :)
Nubira 1.6 16v 2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

Měnil jsi modul zapalování, některé moduly (prý Champion) způsobují rozvícení kontrolky CHECK. Fakt to vypadá na ten modul, ale nic mezi modulem není, jen řídící jednotka, od ní jdou impulzy k zapalování do modulu a v něm je jakési tyristorové nebo jaké zapalování a cívky.
- Máš pořádně zastrčený zapalovací kabely do cívky?
- máš kabely pořádně na svíčkách?
- co jsi koupil za kabely?
- co máš za modul zapalování ?
Zkusil bych od někoho si půjčit opavdu funkční zapalovací modul a vyzkoušet ..... uvidíš..... pokud to bude dělat furt mohla byto být i řídící jednotka....


já mám dobré zkušenosti s kabely Senteh mám je asi 3 roky jezdím na LPG a v poho (www.zapalovacikabely.cz) modul mám za 850,- z Aukra tuším od Energy díly a maká v pohodě CHECK nesvítí, i když mě svítí furt jak jedu na plyn.... takže to neřeším, jakmile přepnu na benzín okamžitě zhasne. Svíčky mám úplně obyčejný Brisky asi za 40,- kus a měním je tak po 10000km
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ro0x
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 19, 2013 20:47
Bydliště: Čáslav

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Ro0x »

Modul mám tento : http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-54 ... -piny.html
a kabely tyto : http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... ovani.html

Kabely jsou na svíčkách i na cívce nastrčené co to jde, popř. když je po jednom vytahuju, tak jednotlivé válce vynechávají.

Po dnešním šťourání v autě jsem zjistil toto: po nastartování a asi po půl minutě na volnoběh motor zase vysadil na 2 válce, když trochu povytáhnu z cívky kabel z 3. válce motor se vrátí do normálu ale svítí check, ale během chvilky zase vysadí. Potom jsem zkoušel hýbat s tím 4pinovým konektorem - a v tom bude asi problém. Když jsem s ním trochu pohl, motor skoro chcípl, pohl jsem jinak a motor jel normálně. Takže to bude buď cívkou nebo tím konektorem. Budu muset někde sehnat funkční modul a zkoušet :?
Nubira 1.6 16v 2000
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

tak to vypadá na ten konektor zkus nějakou špičkou jakoby napružit ty dutinky v konektoru, teda jestli to půjde, nastříkej to nějakým kontaktolem prostě zkus to spojení nějak zlepšit...... z řídicí jednotky jdou jen impulzy , žádnej velkej proud, tak je naprosto dokonalá vodivost nutnost
dále ještě zkontroluj kostřící body v motorovém prostoru, povolit očistit a utáhnout, tím určitě nic nezkazíš
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

jinak tě asi nepotěším, na kvalitu kabelů Tesla jsem slyšel docela dost negativnch ohlasů, ale ono je to podstatou vyjadřování na netu, píše se většinou jen že něco je špatný, ale málokdo napíše že mu něco funguje a že je spokojen ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ro0x
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 19, 2013 20:47
Bydliště: Čáslav

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Ro0x »

Tak jsem zjistil, že to je jen tím konektorem. Už nedává vůbec impulsy do půlky cívky (1 - 4). Jen když s ním šikovně pohýbu tak se chytne ale jinak nic. Konektor jsem prostříkal, přimáčkl jsem ty kontakty v něm ale žádná reakce. Potřeboval bych vědět který drátek je k této půlce cívky (1 - 4)...někde jsem to tu viděl ale nemůžu to najít. Ještě zkusím to ukostření ale myslím že bude vadný jeden z drátků
Nubira 1.6 16v 2000
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

možná zlomenej kabel, mám pocit, že jsou tam 4 dráty, přičemž jeden je + jeden kostra a pak 2x datový kablík ale který je který fakt nevím, ale vede přímo z řídící jednotky, někde se tu vyskytuje elektrický schéma v angličtině, já ten ang. servisní manuaál mám taky ale přeinstalovával jsem jsem noťas a odešlo mi navíc PC tak to mám na nějakém disku, ale nevím kde :-(
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ro0x
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 19, 2013 20:47
Bydliště: Čáslav

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Ro0x »

Musí tam být někde zkrat nebo něco... dneska jsem hýbal s konektorem a nic, ale povytáhl jsem kabel z cívky z 3. válce a naskočila druhá půlka cívky... už jsem z toho jelen, asi nezbývá nic jiného než servis :?
Nubira 1.6 16v 2000
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

No ještě mi napadlo, nepřehodil jsi ty kabely?????? to by ti totiž pálila svíčka ve válci kde není nic k zapálení na těch vývodech na modulu je značení čísla válce která svíčka na to má být napojena...... válce se vždy číslujou od rozvodů tedy když stojíš před autem a koukáš na motor zleva jak jsou řemenice tam je válec 1 a válec 4 je u toho modulu
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ro0x
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 19, 2013 20:47
Bydliště: Čáslav

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Ro0x »

Na to jsem si dával pozor, mám to správně. Jen prostě nechápu čím to je že když mi vysadí půlka cívky (1 - 4) a já povytáhnu kabel na cívce z 3. válce tak se ta druhá půlka chytne a jede to. Ale pořád svítí check a za chvíli to zase tu půlku vypne ... Zítra to odvezu do servisu, ať se na to podívají... už na to nemám nervy :)
Nubira 1.6 16v 2000
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím,
včera som kúpil nové sviečky a založil do motora: Brisk DR17YC SUPER 1326. Motor po výmene sviečok ide na 3 valvce, pred výmenou sviečok išiel na 2 valce.
Nejde valec číslo 2. Po vytiahnutí kábla od sviečky, tak iskrý kábel.
Odhadujem 3 možné závady:
1 – sviečkové káble,
2 – modul zapalovania ( ale dáva iskru tak neviem)
3 – vstrek na 2 valci, lebo auto dlhodobo sa používalo len na LPG. Poradte, je možné skontrolovať a vyčistiť len jeden konkrérny vstrek k valcu č.2 aby som nepoškodil tesniace gumičky na ostatných valcoch ktoré bežia dobre??
Poradte, čo to asi môže byť? Prípadne ako odskúšam a vylúčim možné závady? Dajú sa káble ku sviečkam, či modul zapalovania premerať?

Na kábli k sviečke 2 valca mám na vonkajšej gume kábla nasadenú objímku a od nej vedie kábel asi do zvezku káblov na LPG, neviet načo to slúži? LPG mám LOVATO LOVECO01. Zatial chcem spojazdniť auto na Benzín a až potom riešiť LPG.
Ozaj ako hodnotíte kvalitu káblov ku sviečkam výrobcov: KAP Korea autoparts, Janmar a Marco Mirelli?? Sú v porovnateľnej cene 19 až 24 Eur.
Ďakujem za rady.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Motor vynechává na 2 válce

Příspěvek od Richard »

odeslal jsem ti SZ, tak jen k těm kabelům. Já mám kabely Senteh ( www.zapalovacikabely.cz ) a mám je asi 3 roky a v pohodě. Ještě k té objímce na vysokonapěťovém kabelu. Já ho nemám ale jednotka je napojena na jeden vstřik což je dle mě podstatnější.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“