kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

Lanos 1,5 r.v.2002.
To EGR vôbec netuším, či to môže byť dorábka, podľa mňa to vyzerá originál. Po víkende dám foto.
Lambda aj podľa diagnostiky funguje, otázka môže byť, že či úplne správne, ale je funkčná. V opačnom prípade by som predpokladal trvalé svietenie kontrolky motora (to spraví aj keď ju odpojím). To blikanie bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať to, čo tu spomínal kolega - problém v zapaľovaní.
Predtým, ako som išiel na diagnostiku, som skúšal odpájať postupne všetko a vždy som sa išiel previezť. Čidlo teploty, spodnú lambdu, hornú lambdu, EGR, snímač teploty nasávaného vzduchu, dokonca aj snímač polohy klapky, ventil na saní... proste všetko, čo sa odpojiť dalo. V niektorých prípadoch sa rozsvietila kontrolka CHECK, v iných prípadoch auto začalo ísť nepravidelne, prípadne úplne lenivo, ale evidentnú zmenu, ktorá by mi objasnila problém (že auto po pridaní plynu nejde poriadne do výkonu a dusí ho) som nezbadal.
Čo sa vstrekovačov týka, rozmýšľal som aj nad nimi, no keďže motor ide pravidelne aj na voľnobehu aj v otáčkach, nezdalo sa mi to príliš pravdepodobné, všetky štyri by predsa neboli "chytené" rovnako, bol by zlý jeden, alebo dva a to by sa malo prejaviť na nepravidelnosti chodu, či nie?
Kdesi v recenziách som čítal aj niečo o tom, že na tomto aute zvykne robiť problémy aj riadiaca jednotka, proste že zblbne a treba ju vymeniť (priamo v autorizovanom servise Daewoo mi povedali, že soft sa údajne v týchto jednotkách prepísať nedá, že je to uložené v neprepisovateľnej pamäti.. neviem, či je to fakt, alebo sa ma chceli len zbaviť).
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od johns »

Lambda sa naozaj tazko kontroluje, udajne vekom straca svoju meraciu schopnost a niekedy sa sice javi akoze pracuje, ale hodnoty su mimo toleranciu. Chyba jedneho vstrekovaca sa moze ale aj nemusi prejavit na chode motora, staci ze je netesny a obohacuje zmes ktoru lambda vyhodnoti ako bohatu... Vstrekovace by sa mali dat vytiahnut s celou listou, ak by slo pozriet ci pod tlakom neslzia, alebo vyskusat dat pod vstrekovace nejake nadobky a porovnat kolko ktory "nastrieka". Moc neverim "elixirom" ale v zufalstve by som hadam aj skusil nejaky cistic palivovej sustavy... Chyba v RJ sa tiez asi tazko zistuje, jedine vyskusat zamenu za inu, neviem... (kam chodis do toho autorizovaneho daewoo servisu? odkial si? ak to nieje tajne)
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

S tým servisom (v Nitre) som komunikoval len po telefóne, chcel som dohodnúť termín návštevy na kontrolu riadiacej jednotky a prípadné prehratie softvéru, boli relatívne ochotní, akurát to čo som sa dozvedel, ma príliš nepotešilo - že sa to vraj prehrať nedá (je to tak? potvrdí mi to niekto aj tu?).
Inak zatiaľ som nemal žiadny taký problém, aby som musel ísť do autorizovaného servisu, až na tento teraz. Ale povedzme si na rovinu, mám dosť skúseností s autorizovanými servismi aj iných značiek a hoci nechcem nikomu ubližovať, skončilo by to lotériou - vymieňali by do radu kus po kuse, čo by považovali za problém a skončil by som s cenou za opravu niekde v oblakoch. Môj rozpočet je dosť obmedzený :-)
Neviem, hádať sa nebudem, ale čo sa týka prívodu paliva (čerpadlo, filter, vstreky...) čo som sa doteraz stretol s takýmto problémom, vždy bola jedným z príznakov poruchy nepravidelnosť chodu motora, či v zábere, či na voľnobeh, ale vždy sa tam vyskytovali nepravidelnosti. Toto pradie ako mača v každých otáčkach, akurát je to lenivé a teda - tá blikajúca kontrolka...
mr.mio
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 23, 2011 09:00
Bydliště: Trnava,SR

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od mr.mio »

Ja len k tým EGR. Do 2001 sa montoval starší typ. Viedla s neho hadička do elmag. ventilu a s neho do kolektora sania. Od roku 2002 sa montovali novšie,ktoré mali elektromagnet priamo v sebe a na svoju činnosť už nepotrebovali podtlak zo sacieho kolektora. Každopádne,oba typy sú ovládané pomocou ECU. Tá vyhodnotí teplotu,pomer zmesi,polohu škrtiacej klapky a otáčky motora. Podľa toho rozhodne či otvorí alebo zavrie EGR.
Hyundai Matrix 1.5 CRDI VGT 130kkm
Lanos 1.6 16V 2003 čistokrvný korejčan 140 kkm
Lanos 1.5 2001 5door HB BRIGHTON GOLG + KYB -predaný pri 208kkm
185/60 R14 Dunlop SP + PLW B700 na lanoska na predaj http://www.autobazar.eu/sk/plw-b700-id7307585.html
stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

johns: tu je EGR
Přílohy
IMG_20131012_113435.jpg
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od johns »

Vdaka! Nedavno som kdesi cital o lanosoch a o zmenach po facelifte, o tom egr som doposial nevedel :)
Mimochodom pokrocilo sa nejako v rieseni tej blikajucej kontrolky?
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od Vypravca »

Skus EGR vycistit. Urcite bude zasrate alebo aj zalepene karbonom.
Na krajne kontakty daj 12V a pozeraj ci cvaka. A ak to bude dokladne vycistene, tak striekackou strekni na piest EGR a pocvakaj s nim. Bud rucne alebo elektricky.
Zober tesnenie z EGR obkresli si ho na plech a vyrob si zaslepku bez tych dvoch stredovych dier.
Poskladaj to tak, ze das EGR, original tesnenie a zaslepku.
Pri zaslepeni musi byt EGR funkcne!
Motor bude dychat cisty vzduch.
A emisie? Tak ja mam lepsie hodnoty zo zaslepenym EGR ako z nezaslepenym. Mam protokoly o emisnej kontrole.
Na zaslepenom uz mam 35tisic km a teraz som menil tesnenie pod vikom ventilov a to bolo pekne ciste, ziadny cierny zajrajt.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

johns: Nepohol som sa ďalej, čo sa dalo vyskúšať , je s bežným vybavením vyskúšané a s najväčšou pravdepodobnosťou funkčné. Snímač kluky vyzerá byť OK, ozubenie je pravidelné a čisté, cievky dávajú pravidelné a silné iskry do všetkých 4 káblov rovnako, len taký fukot. Otázka zostáva, či v správnom okamihu.
Vybavujem cez známeho návštevu Daewoo servisu, už hľadám len skúsenosti, pretože aplikácia vedomostí je v tomto okamihu vyčerpaná.
Vypravca: EGR bolo čistené niekedy na začiatku. Keď som to zhodil, bolo prakticky čisté, minimum sadzí na okraji prívodného otvoru. Je čisté a funkčné.
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od johns »

Ano pisal si ze EGR je vycisteny a funkcny, mozno by ale stalo za pokus zaslepit ho na skusku, co ak je predsalen vadny, zaseknuty alebo prepusta spaliny neustale do sania cim v podstate motor dusi, co by mohlo mat za nasledok to znizenie vykonu a signalizaciu poruchy (lambda)? Este som si teraz vsimol ze na zaciatku bol kontrolovany katalizator, vyskusali ste aj priechodnost vyfuku? ci nieje rozsypany a pripchaty tlmic napr, ale to by servis isto odhalil, nuz potom pockat co odhali odbornik. Drzim palce nech je to len nejaka prkotinka :)
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

Nuž, ani po návšteve autorizovaného servisu sa veci nepohli ďalej. Po napojení diagnostiky bola hlásená len jedna chyba - imobilizér. Mechanik popozeral a popočúval motor, ale neobjavil žiadnu Ameriku. Kontrolka motora si stále bliká svojim tempom. Keď som mu povedal, čo všetko s tým bolo robené, povedal len to, čo som vedel aj sám - zostáva už len zapaľovacia cievka, potom vstrekovací systém (nepravidelnosti môžu spôsobovať tak vstrekovače, ako aj čerpadlo) a na záver - už len počítač :-/ Takže meniť kus po kuse, pokým sa nedopracujeme k tomu, aby ten motor chodil tak ako má. Mať tak známeho s Lanosom niekde poblíž (NR, ZM), aspoň tú cievku, prípadne počítač na vyskúšanie by som potreboval, aby som nemusel za to vyhodiť prachy, pretože to vôbec nie je isté, že sa tým problém odstráni.
stovka
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:07

Re: kontrolka CHECK Daewoo Lanos 1.5

Příspěvek od stovka »

Cievka kúpená, vymenená, situácia sa k lepšiemu nezmenila. Vlastne skôr ešte k horšiemu (ale to robilo už pred výmenou cievky) - kontrolka motora už svieti stále, aj po naštartovaní a po tých pár km sa rozbliká. Blikanie je chyba zapaľovania, ako povedali v autorizovanom servise, ale to trvalé svietenie znamená, že je tam už niečo aj trvalo poškodené.. Takže budem musieť ísť opäť na počítač a zistiť, čo odišlo.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“