Autoradio Pioneer

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Habron píše:
Mareman píše:
Autorádia jsou klasická B třída, jiná nemá smysl.........je to furt jen auto (hluk, špatná akustika, vibrace atd.) ;) Transistorový koncák v B třídě má asi 50 procent, integrovaný je na tom líp.......alevíc jak 70 to nebude 8)
Tak třeba obvod TPA3005 od TI pracuje ve třídě D a jeho účinnost je přes 90%, fakt, dělám s tím v práci :-)


(... ale tohle už je OT)
Já ale myslel integrovaný zesilovač, který se používá v naší třídě. To znamená H-H (hezky hraje :lol: ) S Hi-Fi (High fidelity) ty naše chrastítka nemají nic společnýho a ať se propadnu jestli tam použili jinou než B třídu :roll: Navíc u autorádia je jim vcelku jedno kolik to žere, protože se počítá s tím, že když to budeš túrovat, tak leda při jízdě ;) A podle toho odběru naprázdno to vypadá na to, že ten koncovej stupeň je navrženej, aby byl co nejjednodušší, takže ty koncový transistory budou hodně otevřený. Jinak nevím co by tam bralo naprázdno pomalu ampéru :)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Reklama
 

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Habron píše:
Mareman píše:Navíc ať se vám to líbí nebo ne, tak v cena za kterou máme naše autorádia je zlomek ceny opravdu kvalitního STEREO zesilovače. To HI-FI na ty rádia píše nějkej vtipálek :mrgreen:
Jo, za to, co mi stojí v obýváku jsem dal něco přes 40 a to to není nic zázračnýho :-)
No vidíš to, měl sis koupit autorádio za 4 a měl bys 4x100 a Hi-Fi. Si vyhodil peníze do kanálu :lol: :mrgreen: :lol:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“