Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

solda píše:
chevychevy píše:Asi zkusit seřídit-máme 4500km ,LPG.Spotřeba dle tankování(ne PP) je 8,1l LPG + asi 0,8l benzin. A to se jezdí spíše kratší trasy + město,případně dálnice 120km/hod. Tankování u hrdla na benzin-zatím bez problémů-jen jednou měli krátkou hadici na plyn a vzhledem k páce bylo lepší ji trochu přidržet......
8,1l plynu je teda krutý -i Je tu ještě někdo takový? Já to nechával seřídit a pořád stejné. Kamoš je na tom s Orlíkem tay stejně. Asi to bude i systémem LPG...
No vydavat 8,1l plynu u Orlanda za normu je samozrejme kravina... k takove spotrebe nezbyva nez gratulovat, ale je to vyjimka protoze napr. na spritmonitor.de je z 42 Orland benzinovych prumerna spotreba 8.91 litru a z 6-ti LPG co tam jsou pak 10 litru na 100km (obecne se udava, ze LPG auto zere o cca litr vice nez na benal).
Ja mam najeto na LPG aktualne pres 18 000 km a mam spotrebu 9,4l LPG + 0,8l benzinu a to jezdim spise slusne...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

luke1 píše:
solda píše:
chevychevy píše:Asi zkusit seřídit-máme 4500km ,LPG.Spotřeba dle tankování(ne PP) je 8,1l LPG + asi 0,8l benzin. A to se jezdí spíše kratší trasy + město,případně dálnice 120km/hod. Tankování u hrdla na benzin-zatím bez problémů-jen jednou měli krátkou hadici na plyn a vzhledem k páce bylo lepší ji trochu přidržet......
8,1l plynu je teda krutý -i Je tu ještě někdo takový? Já to nechával seřídit a pořád stejné. Kamoš je na tom s Orlíkem tay stejně. Asi to bude i systémem LPG...
No vydavat 8,1l plynu u Orlanda za normu je samozrejme kravina... k takove spotrebe nezbyva nez gratulovat, ale je to vyjimka protoze napr. na spritmonitor.de je z 42 Orland benzinovych prumerna spotreba 8.91 litru a z 6-ti LPG co tam jsou pak 10 litru na 100km (obecne se udava, ze LPG auto zere o cca litr vice nez na benal).
Ja mam najeto na LPG aktualne pres 18 000 km a mam spotrebu 9,4l LPG + 0,8l benzinu a to jezdim spise slusne...
Tak k tomuto průměru se přikláním, mě se to motá na 10l + ten bentin.. Ani jsem nevěděl, že si to vezmě těch 0,8l benzinu /100km :shock: Je pravda, že benzin mi mizí pomalu i v létě...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
roklseky
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 16, 2013 15:06
Bydliště: Holomóc

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od roklseky »

Se mi s tou spotrebou skoro 12l/100km vubec nechce jezdit. -P Muzu se zeptat co tam teda kdo mate za system LPG? Ja tam mam Landirenzo - souprava Omegas. Vic jsem z tech papiru nevycetl. Kdyby mel nekdo stejnej s vyrazne nizsi spotrebou, muzete doporucit servis kde vam to montovali? Asi bych tam zajel na kontrolu a serizeni. Mam pocit, ze se snad dostanu i na 15l, protoze do ted jsem to celkem setril. Jak na to slapnu, to bude pruvan... :evil: :) Spotreba kolem 10l by byla fajn.
Orlando 1.8 LT+ AT
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

roklseky píše:Se mi s tou spotrebou skoro 12l/100km vubec nechce jezdit. -P Muzu se zeptat co tam teda kdo mate za system LPG? Ja tam mam Landirenzo - souprava Omegas. Vic jsem z tech papiru nevycetl. Kdyby mel nekdo stejnej s vyrazne nizsi spotrebou, muzete doporucit servis kde vam to montovali? Asi bych tam zajel na kontrolu a serizeni. Mam pocit, ze se snad dostanu i na 15l, protoze do ted jsem to celkem setril. Jak na to slapnu, to bude pruvan... :evil: :) Spotreba kolem 10l by byla fajn.
Nojo, ale Ty zas mas automat a to je rozdil minimalne litr navic...z 6-ti aut benzinu automatu na spritmonitor je prumer 9.8 litru benalu.... takze pod 11 litru LPG na 100 to asi moc nepujde...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
roklseky
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 16, 2013 15:06
Bydliště: Holomóc

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od roklseky »

Jj koukal jsem na spritmonitor.de a dosel jsem ke stejnemu zaveru. Neni tam sice nikdo s AT a LPG ale podle te prumerne spotreby AT-benzin to nakonec neni tak hrozne, tak uvidime. Jak najedu 5000km tak podam hlaseni. :PP:
Orlando 1.8 LT+ AT
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od 357 »

Od tý doby co jezdím na plyn, tak Orla vůbec nešetřím. Jezdím po Praze s těžkou nohou, furt ho držím v otáčkách min. kolem 3.000, teď i puštěná klima a v pohodě se vejdu do 10 litrů! Mám manuál a Lovato.
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

Páni, na LPG mám najazdených takmer 70.000 km a moja spotreba sa pohybuje od 9,5 do 10,5 l plynu na 100km. Tankujem v priemere 46 litrov a urobím na to cca 440 km. Jazdím prevážne dlhé trasy po diaľniciach a samozrejme aj ráno na nákup do obchodu. Spotreba 8,1 l plynu na 100km je podľa mňa nereálna. Toľko som neurobil ani s veľmi ľahkou nohou pri benzíne.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Orlando Tour »

To ati,
myslím si ,že psát 9,5 do 10,5 l, priemere 46 litrov ,priemere 46 litrov ,po diaľniciach a samozrejme aj ráno na nákup do obchodu o ničem nevypovídá. Stejně jako Spotreba 8,1 l plynu na 100km je podľa mňa nereálna.
Jediná možnost jak se dobrat adekvátních čísel je zapisovat si přesně dle tankování. Jak jsem psal, mám najeto 7777 km LTZ manual a aktuální spotřeba 8,18 LPG a k tomu 0,96 L benzin. V létě se spotřeba benzinu snižuje do cca 0,5 l na 100 km v závislosti na vzdálenosti , kterou ten den najedeš. Doporučení. Zkus si přesně zapisovat na spritmonitor nebo někam podobně a pošli to po projetí aspoň 10 nádrží k porovnání. Samozřejmě vůbec netvrdím ,že se s Orlem nedá jezdit za 10,5 a více ,protože nejvíc to ovlivňuje styl jízdy řidiče.
Aktuálně jsme na http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/547386.html již dva se spotřebou do 8,5 LPG a to jsou nové auta .
Vždy vycházím z údajů výrobce. Kombinovaná spotřeba je udávána na 7,2 benzin . Přičti reálnou + 5-10% a 10% zvyš spotřebu LPG.
Vychází 8,4-9 l LPG. Takže podle mě vše nad 10 l bych se snažit řešit. Ještě dodám ,že systém mám Lovato a servis v Brně.
mnoho šťastných km
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Orlando Tour píše:...Samozřejmě vůbec netvrdím ,že se s Orlem nedá jezdit za 10,5 a více ,protože nejvíc to ovlivňuje styl jízdy řidiče.....
Krome stylu jizdy ridice nejvice dela to, kdo jake trasy jezdi....pokud clovek jezdi hlavne po dalnici a nejezdi 100 km/hod a mene, tak se na 8l LPG samozrejme dostat nemuze.. druhy extrem je velky podil mesta - jak furt stojis na cervene a furt se rozjizdis, tak spotreba leti nahoru jako hrom...
Dalsi diference asi muze byt to, jak kdo ma kvalitne udelanou prestavbu a kdo cepuje jaky plyn..
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Orlando Tour »

K tomu není co dodat,
snad jen taková kuriozita z letošní zimy. Pár jedinců v Moskvě dosáhlo stejné spotřeby a průměrné rychlosti.
Konkrétně 16 L na 100 km a 16 km za hod. V zimě při -30 a v Moskevských zácpách. Ještě že u nás je teplo.
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
aldv1
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 26, 2013 08:25

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od aldv1 »

Zdravím, měl bych dotaz na majitele LPG Orlanda kteří si nechali LPG instalovat přes Žílinského prodejce Chevrolet ,Autoklinika Holčík, jaké mají s LPG zařízením zkušnosti.
Dle informací od pana Holčíka montuji polský Techgas což mě moc neláká. Nicméně nerad bých přišel o možnost záruký kterou v případě montáže LPG v tomto servise bude Žílinský Autotip držet.

Navíc jsem z okresu Malacky a montáž v Puchově s nasledným servisem každých 10 000 km je dost od věci. Jsem na vážkách zda-li nechat namontovat polský Gas tech a mýt záruku na auto a jezdit na každý
servis z Malacek do Puchova nebo namontovat LPG někde poblíž system BRC, Solaris, Lovato prostě něco kvalitnejšího než poslký Techgas, ale zároveň přijít o záruku na Auto.

Předem děkuji všem za vaše rady a doporučení.

Pěkný den
Chevrolet Orlando r.v. 2012, 104 KW, 1,8 LPG LT+, Slovensko okres Malacky
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od smire666 »

Ahoj, v tomto ti neporadím, no v každom prípade ťa tu vítam a želám veľa šťastných kilometrov :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

aldv1 píše:Zdravím, měl bych dotaz na majitele LPG Orlanda kteří si nechali LPG instalovat přes Žílinského prodejce Chevrolet ,Autoklinika Holčík, jaké mají s LPG zařízením zkušnosti.
Dle informací od pana Holčíka montuji polský Techgas což mě moc neláká. Nicméně nerad bých přišel o možnost záruký kterou v případě montáže LPG v tomto servise bude Žílinský Autotip držet.

Navíc jsem z okresu Malacky a montáž v Puchově s nasledným servisem každých 10 000 km je dost od věci. Jsem na vážkách zda-li nechat namontovat polský Gas tech a mýt záruku na auto a jezdit na každý
servis z Malacek do Puchova nebo namontovat LPG někde poblíž system BRC, Solaris, Lovato prostě něco kvalitnejšího než poslký Techgas, ale zároveň přijít o záruku na Auto.

Předem děkuji všem za vaše rady a doporučení.

Pěkný den
Je těžké radit, každý tu má na toto jiný názor, já to riskl a mám plyn o 10t levnější, nemusím jezdit na drahé prohlídky po 10t kma zatím ok. Ale je to i o firmě, co ti tam dají a hlavně jak to udělají... Nikde není psané, že když si to uděláš u prodejce Chevrolet, že to bude 100% ;)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
aldv1
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 26, 2013 08:25

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od aldv1 »

Díky za info. Mohu se ještě jedenkrát zeptat na váš názor ohledně Tech Gas LPG systemu?
Zatím jsem vícemeně rozhodnutý pro tu přestavbu pod Chevrolet Źilina záštitou. Přecejen auto je
nove a zaruka na 5 let je záruka 5 let. Proto jsem kupoval nové auto.

Na jejich strankách http://www.technologygaz.sk/sk/ tvrdí že je to třetí nejvíce montovaný systém v ČR.
Co jsem četl tak vetšínou bylo dopručováno BRC, Solaris nebo Lovato.
Co se týče servisu na LPG tak směr Źilina jezdíme často a je to jen na 2 roky po dobu záruky na LPG.
Pak už to budu holt servisovat někde poblíž.

Jinak ta cena 1500 eur je včetně elektronického přimazávaní a poplatku za zkušebnu v Žilině, STK, emise atd.
Je to pořád individuálni přestavba a ta je holt držší než Hromadná, čí Retrofit.
Chevrolet Orlando r.v. 2012, 104 KW, 1,8 LPG LT+, Slovensko okres Malacky
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

si viacmenej rozhodnuty tak do toho chod
ja mam LPG od Holcika v Cruze 1,8 - motor ako Orlando, moje skusenosti:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=99&t=20172
auto mam tiez zo Ziliny a prestavbu u Holcika som riskol v dobe ked tato dohoda so Zilinou este neexistovala
Holcik je ok, do LPG som isiel s tym ze budem unho robit aj servis auta a ze ho mam nedaleko, PB je medzi Zilinou a Holcikom..
Neviem ako to medzi nimi funguje teraz, ci das auto do Ziliny a Zilina da robit LPG u Holcika alebo mas ist k Holcikovi sam
Kazdopadne LPG prestavba u Holcika trva 2-3 dni a treba este pocitat s tym ze k nemu bude nutne zajst po nabehani 2 tis km na doladenie instalacie, ja som bol unho dokonca viackrat ale mam to blizko..
Co sa tyka LPG systemu mam len problem s rychlym vystartovanim pri studenom starte, po nastartovani nechavam motor na volnobehu 10-15 sek a potom mozem vyrazit, pri okamzitom zosliapnuti pedalu dusi motor
Inak Zilina drzi zaruku za podmienky ich servisovania auta, zrejme bude casom robit aj servis LPG aby neposielala auta k Holcikovi
Ja som urobil 2.servisku u Holcika (spolu s LPG) tak mam zatial problem s dopracovanim sa k uznaniu LPG prestavby Zilinou -P
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“