Matiz nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Petr-TP
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 25, 2013 15:36

Matiz nestartuje

Příspěvek od Petr-TP »

Zdravím,
máme cca rok Matize, poslední dobou (cca 2 měsíce) zlobí startování. Stává se to cca 1x - 2x týdně, nezávisle na teplotě motoru a venkovní teplotě. Starter točí normálně, čeradlo při zapnutí klíčku je slyšet. Zkoušeno i druhým klíčem, výsledek stejný. Většinou za jednu nebo dvě hodiny nastartuje. Po natočení motor běží normálně, nekolísají otáčky, nezhasíná, není žádný problém. Pokud motor nastartuje, tak okamžitě, žádné dlouhé startování. Prozatím měněny jen kontakty spínací skříňky ale beze změny. Pokud má někdo zkušenost, tak díky za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Kristian_PM »

No takýto problém sme zatiaľ neriešili na našom Matizovi, ale mohla by to byť zapaľovacia cievka, už to bolo spomínané v https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... tejto téme. (príznaky sú trošku iné - len odhadujem) :?
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
_luky_
Příspěvky: 54
Registrován: pát říj 22, 2010 20:40
Bydliště: okres Kladno

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od _luky_ »

Máš tam imobilizér? Ten to totiž vypíná jenom zapalování, jinak všechno ostatní funguje. Sleduj chování kontrolky "security" na středovém panelu. Když po otočení klíčkem nezhasne, nenastartuješ.
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Robert08 »

Také bych rád připomněl rozdělovač rozebrat zkontrolovat zda tam není vlhkost, zkorodovaný, chybí uhlík, vypálená cestička - svod.
Mě Mates vždicky vypekl mokrým víčkem rozdělovače jak sem déle stál motorem nad louží (3 dny) tak sem povětšinou nenastartoval nebo sem startoval hrozně dlouho.
Musel sem vyndat baterku a vzduchový filtr rozdělat utřít zkondenzovanou vodu na víčku a mates zas jezdí jak novej. Taky mě jednou zradil kabel od cívky.

Nemusí to být ono, ale Matesové sou tímhle problémem známí.

Čau Robert
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Skodovak »

Tohle mi Mates taky dělal. Projevovalo se to tak, že jak bylo vlhko, prostě jsi točil jak vůl, a nic. Kabely jsem vyměnil, rozdělovač vyčistil, a furt. Nakonec to byla vlhkost na indučce, a z té si skákala jiskra až na ten plech nad ní (cca 3cm). Strčil jsem mezi to kus izolace, ale vydrželo to 20km. Pak pomohlo, když jsem se už se zpožděním chystal do školy, a nechtěl chytit, tak mamku ke klíčku, a toč, a já poslouchal. Uslyšel jsem tam zas jiskru, tak jsem šroubovákem indučku trochu odpáčil od toho plechu nad ní, takže už tam je větší mezera, a jiskry nedoskočí. Od té doby jsem nastartoval vždy, i při dešti, mokrotě, nebo mrazu. Strč někoho ke klíčku, a ať ti potočí motorem, a ty koukej a poslouchej. Pokud je to jiskra na víčku rozdělovače, nebo u kabelů, buď ji uvidíš, nebo uslyšíš. Já jakožto VN masochista jsem ty kabely ještě projížděl prstama, indučku i rozdělovač taky, a když moje nervy zaznamenaly průtok proudu mým tělem, věděl jsem, že jsem našel správné místo :lol: Držím palce, pak poreferuj, co to bylo, aby zas byla zkušenost navíc. :PP:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Petr-TP
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 25, 2013 15:36

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Petr-TP »

Díky za tipy, vyzkouším, hned jak přestane startovat.

Luky: imobilizér to má, chápu to správně, že při zapnutém zapalování (při rozsvícených kontrolkách) má přestat blikat a zhasnout? A co má dělat kontrolka přímo
při startování. Díky.
_luky_
Příspěvky: 54
Registrován: pát říj 22, 2010 20:40
Bydliště: okres Kladno

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od _luky_ »

Já rozdělovač nemam, tak tyhle problémy neznam.
Immobilizér bliká = zabezpečeno. Když otočíš klíčkem a rozsvítí se kontrolky, imobilizér zhasne = odblokováno. Víc stavů to nemá, co bys chtěl, za ty peníze :)
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, pokud si ještě závadu ještě neosdtranil, hodit to jedině na diagnostiku a uvidíš.
Lumpino
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 12, 2013 13:09

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Lumpino »

Tentýž problém. Matiz občas nestartoval. Když chytil, jel normálně. Zastavil jsem, šel do obchodu, pak matiz opět nestartoval. Počkal jsem asi 10 minut až vychladl motor, pak nastartoval. Teď přestal startovat úplně. Ještě štěstí že doma.

Zvláštní, po dvou hodinách zase normálně nastartoval. Zrovna když jsem jej chtěl nechat odtáhnout do servisu.
Je to takové jo a ne. Kdyby nestartoval za tepla, prosím, kdyby nestartoval za studena. Prosím.
Ale proč při stejné teplotě x krát nenastartuje, nechám pár hodin a nastartuje. :?:

Oprava. Immoblizér -čip. Na druhý klíček už normálně startuje, ale musel se na diagnostice vymazat záznam v řídící jednotce.
Naposledy upravil(a) Lumpino dne čtv dub 18, 2013 07:22, celkem upraveno 3 x.
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, tohle může dělat zapalovací cívka. Jednou hodí jiskru a pak né. Jinak nevím, je to divný? Zkus si půjčit od někoho cívku a zkusit jí. :)
Uživatelský avatar
apophys
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 12, 2012 17:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od apophys »

Zdravím!

Matiz mi startuje pouze na jeden ze dvou klíčů. Ani jsem netušil, že má imobilizér :-)
Jednou už mi resetovali řídící jednotku. Máte nějaké levnější řešení, než novou jednotku? Nestačilo by třeba udělat další klíč?

Děkuju

Poznámka: Tak žádná kontrolka SECUTITY mi tam ani jedním klíčem neproblikne, takže imobilizér možná opravdu nemám :-) Ale jedním klíčem se jenom roztočí startér a motor nenaběhne.
Matiz Hatchback 1998

Powerisery fungujou i bez ropy. Takže sedmimílové boty do každé rodiny :-)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“