Tico nestartuje - jenom blafne

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Tico nestartuje - jenom blafne

Příspěvek od soooc »

Čau,

mám takový problém - jsme s autem v cizině a nechce jet. Bylo v servise, tam na 70 km obživlo a teďka zase umřelo.

O co jde - auto během jízdy přestalo táhnout (nešlo za plynem, dusilo se, když jsem šlápl na plyn). Při sjíždění z dálnice zdechlo a už nešlo nastartovat. Při pokusu o start škytne do výfuku a jakoby v karburátoru, při pokusu o roztlačení chytne ale chvilinku se malinko točí (minimum otáček) a zdechne.

V servisu (jsme ve Švédsku) pohýbali s karburátorem a pak to jelo asi těch 70 km.

Údaje, co vím:

jiskru to dává (to ověřovali i tom servise a říkali, že je to ok)
svíčky jsou suché
pumpa benzín dává (zkusím teďka ještě ověřit, ale předtím dávala a i servisák to říkal)
z karburátoru nic nelezlo (a asi tedka teda asi neleze)


Poradí někdo, kde hledat chybu? Prosím prosím :)
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Reklama
 

soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: Tico nestartuje - jenom blafne

Příspěvek od soooc »

Tak včera a dneska jsem se v tom vrtal a následující zjištění -

pumpa dává palivo a benzín jde i z vracáku
po neúspěšném startování je v sání mokro od benzínu (takže karburátor asi palivo dává)
při startování bez karburátoru je cítit tah ze sání (takže si to asi chce cucnout)
při startování jsou to takové štěky, které občas vyjdou z karburátoru

Ještě seženu klíč na svíčky a podívám se, jestli jsou mokré.

Má někdo nějakou radu, co by mohlo být špatně?

Moc dík
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Valsorim
Příspěvky: 12
Registrován: ned led 06, 2013 19:15

Re: Tico nestartuje - jenom blafne

Příspěvek od Valsorim »

Rozhodující je jestli svíčky háží jiskru.Podle toho budeme hledat závadu.
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: Tico nestartuje - jenom blafne

Příspěvek od soooc »

Valsorim píše:Rozhodující je jestli svíčky háží jiskru.Podle toho budeme hledat závadu.

Trochu opožděně - ze Švédska jsme nakonec domů dojeli. Po prověření toho, že jiskra je, jsme se jali hledat dál. Karburátor do sání palivo dával, takže zde byl problém vyloučen. Mimochodem oddělat karburátor je díky hadičkám práce na hodinu, podruhé bych to měl za 10 minut :-D. Již to vypadalo smutně - jiskra je, palivo taky. Po zakoupení ořechu na svíčky jsem zjistil, že svíčky mokré jsou -> ze sání se to do motoru dostane, ale nespálí. Mohlo to být taky ta vysokonapěťová kostka, co je vedle motoru stěračů, z toho jsem měl celkem strach, tu bych ve Švédsku nesehnal.

Opět jsem se tedy vrhnul na zapalování, dodělal jsem jednu upadnutou zem -> tím to nebylo. Rozdělal jsem tedy rozdělovač (po zakoupení klíče velikosti 7, kombinačkama to rozdělat nejde ...) a přišlo překvapení - zcela zauhlíkovaný palec a v palci kapky vody! Kontakty taky nebyly žádná sláva, takže karbon jsem oškrábal, vodu vysušil, vše omyl benzínem, kontakty očistil od nejhoršího. Auto chytlo na 1. brnknutí. A pak jsme dojeli 2000 km až domů :)

Nejzvláštnější je, že svíčka nějakou jiskru házela a celkem mě i kabely při odpojení dokopaly, ale asi byla nějaká slabá, jak tam byla voda a všude karbon.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Valsorim
Příspěvky: 12
Registrován: ned led 06, 2013 19:15

Re: Tico nestartuje - jenom blafne

Příspěvek od Valsorim »

Jet Ticem za 63 stupeň do Švédska ,za to si zasloužíš medaili za chrabrost. -i
Měl jsem na mysli třeba srážku s tím parohatým koněm co tam běhá ale ono by se vlastně nic nestalo ,podjel bys ho... :lol:
Odpovědět

Zpět na „TICO“