Zadní náprava

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Zadní náprava

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, něco mi na Matízu na zadní nápravě něco bouchá, jako když nějaký plech bouchá o karosérii? Ale je to jenom na nerovnostech, když je pěkná silnice bez dír a nerovnostech, tak to nic nedělá! Netušíte, co by to mohlo být? Díky všem....... :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Je to určitě náprava? Mě takhle bouchal nový výfuk,stačilo přihnout úchyty a vše bylo OK.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Zadní náprava

Příspěvek od 32jaja »

Je to možný, že to dělá výfuk,ale proč? Dal jsem akorát nový silentbloky na úchyty, zlepšilo se to bouchání,ale není to ještě ono. To mám ty úchyty ohnout směrem dolů?
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Přišel jsem zadara k nové zadní nápravě včetně ramen. Ve středu mi ji kámoš v dílně osadí do Matýzka,včetně nových zadních ložisek SFK. Tak až bude hotovo dám vědět jaká je to změna vyměnit 12 let starou nápravu a zadní ložiska :D :D .
A když bude auto na zvedáku ,tak ještě proběhne výměna palivového filtru.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Kristian_PM »

32jaja: Zdravím, ja sa pridávam k názoru, že je to len výfuk. Zvuk "Plech búchajúci o karosériu" zrejme nie je náprava. Na našom Matizovi je bezproblémová aj po extrémnych nákladoch... Nám tiež výfuk buchotal, stašilo ho trošku vyhnúť z montážnej jamy. To bude búchať po nejakom čochnutí podvozku.

MATIZ 1999: Mne píšeš, že do Matiza vkladám veľa času a nákladov a ty si dáš vymeniť nápravu? Veď tá vydrží večne a ložiská si si aj sám mohol nalisovať.
Přílohy
Havarovaný vrak Matiza.
Havarovaný vrak Matiza.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Kristian_PM píše:32jaja: Zdravím, ja sa pridávam k názoru, že je to len výfuk. Zvuk "Plech búchajúci o karosériu" zrejme nie je náprava. Na našom Matizovi je bezproblémová aj po extrémnych nákladoch... Nám tiež výfuk buchotal, stašilo ho trošku vyhnúť z montážnej jamy. To bude búchať po nejakom čochnutí podvozku.

MATIZ 1999: Mne píšeš, že do Matiza vkladám veľa času a nákladov a ty si dáš vymeniť nápravu? Veď tá vydrží večne a ložiská si si aj sám mohol nalisovať.

Nápravu jsem dostal zadara včetně ramen . Oprava bude od kámoše za láhev slivovice. Rozhodně ramena s novými silentbloky a nové ložiska budou jen přínosem. Při tom se provede debordelizace brzd čistícím sprejem.
Celkové náklady budou spočívat ve společné konzumaci lahodné slivky a nějákou protislužbou z mého oboru kámošovi co mi dělá auto. Tak proč do toho nejít? :D :D :D :PP:
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Náprava je vyměněna včetně ramen. Auto se v zatáčce tolik nenaklání,celkový jízdní konfort je lepší. Matez už se nechová jako janek,ale sedí a drží bezva stopu.
Také se zklidnil,zřejmě původní ložiska v zadní nápravě už měly své lepší roky zasebou.
Vyměněn byl i palivový filtr ,zvuk motoru se změnil,je klidnější a auto jde líp za plynem.

Celkově tuto akci hodnotím jako prospěšnou. Původní ramena byla dost napadena korozí a silentbloky v nich byly nic moc.
Jen při demontáži to chtělo flexu ,protože o povolení šroubů ,které drží původní ramena si můžete nechat zdát.

Tak a teď už do Matesa budu lít jen benzín a občas jednou ročně olej a jinak jen jezdit a jezdit. :D 8) -i
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Kristian_PM »

MATIZ 1999 píše: Vyměněn byl i palivový filtr ,zvuk motoru se změnil,je klidnější a auto jde líp za plynem. -i
Tvoj palivový filter je fakt čarovný. Stačilo ho vymeniť a hneď sa zlepšil výkon? No ja idem očistiť handrou puklice, možno sa mi pridá pár kiloWattov. :D :D :D
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Docent II. »

MATIZ 1999 píše:Vyměněn byl i palivový filtr ,zvuk motoru se změnil,je klidnější a auto jde líp za plynem.
Tak zkus ten starý filtr vykuchat... Patrně v něm budou nějaké vzácné archeologické skvosty :twisted: .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Mikeš »

Na paliváku mám už 80tis. km a svíčky už se blíží k padesátce....
Mám strach to vyměnit :D .Při představě,že by to jelo ještě víc... :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Kristian_PM píše:
MATIZ 1999 píše: Vyměněn byl i palivový filtr ,zvuk motoru se změnil,je klidnější a auto jde líp za plynem. -i
Tvoj palivový filter je fakt čarovný. Stačilo ho vymeniť a hneď sa zlepšil výkon? No ja idem očistiť handrou puklice, možno sa mi pridá pár kiloWattov. :D :D :D
Já o zvýšení výkonu nenapsal ani slovo,jen to ,že auto jde líp za plynem.Pokud tě užírá,že mi kámoš dal novou zadní nápravu včetně ramen zadara a za pusu vyměnil,no tomu se asi říká závist,tak nekousej.
Rozhodně po ujetí 100 tkm vyměnit filtr nepovažuji za blbost. Jo kdybych viděl vaši dichtivost, moh sem sem dát foto co bordelu ve filtru bylo,když jsme ho kuchli.Jo benzínky prodávaj různěj benzínovej humus :D :D :D A jestli vadí,že se mi zklidnil zvuk motoru při volnoběhu,tak si ty poklice klidně přelešti :D :D :D :D :D ,snad ti pak autí pojede za 4 litry a můžeš to uložit do tvých tabulek. :lol:
Jo on výrobce je asi blbej,když doporučuje výměnu filtru po 40000 a jen tak buzeruje majitele aut.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Kristian_PM »

MATIZ 1999 píše: Já o zvýšení výkonu nenapsal ani slovo,jen to ,že auto jde líp za plynem.Pokud tě užírá,že mi kámoš dal novou zadní nápravu včetně ramen zadara a za pusu vyměnil,no tomu se asi říká závist,tak nekousej.
Rozhodně po ujetí 100 tkm vyměnit filtr nepovažuji za blbost. Jo kdybych viděl vaši dichtivost, moh sem sem dát foto co bordelu ve filtru bylo,když jsme ho kuchli.Jo benzínky prodávaj různěj benzínovej humus :D :D :D A jestli vadí,že se mi zklidnil zvuk motoru při volnoběhu,tak si ty poklice klidně přelešti :D :D :D :D :D ,snad ti pak autí pojede za 4 litry a můžeš to uložit do tvých tabulek. :lol:
Jo on výrobce je asi blbej,když doporučuje výměnu filtru po 40000 a jen tak buzeruje majitele aut.
Yeah, riadne si sa na mne "vyřádil", ale úprimne kto tu začal s tým, že mám auto za 500€??? A ozaj, máme tabuľky aj na výmeny filtrov, oleja, remeňov... V auguste sme vymenili filtre, nastavili sme ventily, prečistili škrtiacu klapku a sacie potrubie, menili ložiská a absolútne žiadna výrazná zmena, preto je mi to také nepochopiteľné. :? Týmto zakopávam vojnovú sekeru :PP: a radšej sa porozprávame osobne na nejakom zraze.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Zadní náprava

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Kristian_PM píše:
MATIZ 1999 píše: Já o zvýšení výkonu nenapsal ani slovo,jen to ,že auto jde líp za plynem.Pokud tě užírá,že mi kámoš dal novou zadní nápravu včetně ramen zadara a za pusu vyměnil,no tomu se asi říká závist,tak nekousej.
Rozhodně po ujetí 100 tkm vyměnit filtr nepovažuji za blbost. Jo kdybych viděl vaši dichtivost, moh sem sem dát foto co bordelu ve filtru bylo,když jsme ho kuchli.Jo benzínky prodávaj různěj benzínovej humus :D :D :D A jestli vadí,že se mi zklidnil zvuk motoru při volnoběhu,tak si ty poklice klidně přelešti :D :D :D :D :D ,snad ti pak autí pojede za 4 litry a můžeš to uložit do tvých tabulek. :lol:
Jo on výrobce je asi blbej,když doporučuje výměnu filtru po 40000 a jen tak buzeruje majitele aut.
Yeah, riadne si sa na mne "vyřádil", ale úprimne kto tu začal s tým, že mám auto za 500€??? A ozaj, máme tabuľky aj na výmeny filtrov, oleja, remeňov... V auguste sme vymenili filtre, nastavili sme ventily, prečistili škrtiacu klapku a sacie potrubie, menili ložiská a absolútne žiadna výrazná zmena, preto je mi to také nepochopiteľné. :? Týmto zakopávam vojnovú sekeru :PP: a radšej sa porozprávame osobne na nejakom zraze.
Howg přijímá se, :D :D :D S těma 500éčkama to byla taková nadsázka,když jsi popisoval co vše jsi na matesovi už musel řešit za závady.Prodejní cena nového Matese prý byla okolo 200t ,ale to bych za to nikdy nedal.Za ty peníze se dá pořídit solidní ojetina v úplně jiné třídě. Mě stál mates s přepisem,evidenční STK , ekolog. poplatkem a povinným ručením 30t,což považuji za solidní cenu,protože byl v plné výbavě a dovezen z Německa.Manželka si ho pochvaluje,přesně takovýho drobka na provoz po městě chtěla a já si jezdím Toyotou což je jiná liga.Já jsem rád ,dyž auto jezdí,dám mu to co potřebuje,ale žádnej tuning nebo ležení pod autem.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Docent II. »

MATIZ 1999 píše: Jo on výrobce je asi blbej,když doporučuje výměnu filtru po 40000 a jen tak buzeruje majitele aut.
Mám matný dojem, že palivový filtr se má měnit po 60 000 km.... A pokud jsi ho tam nechal 100 000, tak jsi čuně.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Skodovak »

Vono pokud má člověk možnosti si na autě udělat cokoli, pak i stará felda s menší korozií za 5000kč nemusí být špatné auto. Já mám Matese taky 500-ojrovýho, a až na poslední problémy se startama po delším stání (asi špatný benzín podle všeho nakonec, kabely jsou nové, vše vyčištěné, takže kdoví, zkusím natankovat plnou nádrž nového, a ještě přidat nějakou tu čistící srágoru) si nemůžu stěžovat. Pro mě, zvyklého na starou škodu 105 je to velký krok k výkonu i komfortu, a taky bezva mazlíček na utišení věčné touhy něco vylepšovat, něco upravovat, někam cpát ledky, někam plyšáky, a podobně. Zadní nápravu možná taky časem budu řešit, ale zatím drží v pohodě. Spíš budu muset řešit začínající korozi v zadní části pravého prahu. No a palivové filtr? Docela dobrý nápad, hned kouknu kdy byl naposled měněn -i
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“