Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

celtikus píše:Jestli v tom chces mit jasno, kdo za poskozeni muze, budes si muset vzit znalce, ktery urci, zda jde o poruchu motoru zpusobenou vyrobni vadou nebo zpusobenou provozem na LPG. Pak muzes teprve zacit nejaky spor (prip. Soudni). Nevim vsak, jak mas sepsanou smlouvu s dodavatelem zarizeni LPG. Navic je tu ta moznost, ze to budou vsichni hazet na nekvalitni plyn, ktery jsi treba tankoval. Zkratka, bez znalecaku jsi v koncich. To je duvod nechat si montovat LPG primo u dodavatele auta.
Plyn bol montovaný v spoločnosti, ktorá mi bola doporučená priamo predajcom, s tým, že pokiaľ ho nechám namontovať tam tak nebude problém so zárukou. Samozrejme dohoda bola len ústna, ale so svedkami.
Samotný predajca sa ani tej záruke nebránil, len nebolo ju možné uplatniť v plnom rozsahu, nakoľko by mohol nastať problém pri preverovaní oprávnenej reklamácie zo strany importéra - tak mi to bolo vysvetlené. Koniec koncov robotu mi vôbec nepočítali, platil som "len" za nové ventily a výbrus hlavy ventilov.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

68 tis.km za rok je veru dost .. boli robene prehliadky LPG vzdy po doporucenych 10 tis.km (t.j. 5-6x) ? .. ak hej, nic pri nich nebolo zistene ?
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

ta3s píše:68 tis.km za rok je veru dost .. boli robene prehliadky LPG vzdy po doporucenych 10 tis.km (t.j. 5-6x) ? .. ak hej, nic pri nich nebolo zistene ?
Všetky servisné prehliadky tak ako u predajcu, tak aj v servise LPG boli robené presne podľa predpísaných termínov. Nebola pri nich zistená žiadna závada.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Aldv
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 31, 2012 23:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Aldv »

Dobra zprava pro slovenske majitele Orlanda, kteri uvazuji o LPG prestavbe. Zilinsky prodejce Chevroletu, pracuje na uzavreni smlouvy s jednou nejmenovanou montazni firmou na LPG instalace. Momentalne je to ve fazy dohadovani podminek ale cca za mesic by melo byt moznou zakoupit Orlando s LPG instalaci. Take by melo by mozna i montaz LPG do jiz zakoupenych vozu i u jinych prodejcu Chevrolet.
Predpokladam, ze rovnez tento prodejce Chevrolet podrzi zaruku na vozidlo.

S pozdavem Aldv
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

ati píše:
ta3s píše:68 tis.km za rok je veru dost .. boli robene prehliadky LPG vzdy po doporucenych 10 tis.km (t.j. 5-6x) ? .. ak hej, nic pri nich nebolo zistene ?
Všetky servisné prehliadky tak ako u predajcu, tak aj v servise LPG boli robené presne podľa predpísaných termínov. Nebola pri nich zistená žiadna závada.
tuto prevláda názor že primazávanie LPG pre tento motor nie je potrebné, tvoj predajca a servis LPG sa zhodli na potrebe primazávania obecne alebo pre tých čo najazdia hodne km ročne ? Čo ideš robiť aby sa situácia nezopakovala o rok, budeš dorábať primazávanie ?
Mohol by si dať skúsenosti zo svojho ročného jazdenia ? Spotreba, obvyklé maximálky, miesta tankovania LPG... Zhruba mi vychádza že ak máš spotrebu 10L a 50L LPG nádrž tak tankuješ doplna tak každý druhý deň .. -i
Inak zázraky sa asi nedejú .. pri jazde "za polovicu" sa ti prerábka na LPG vrátila za pol roka a druhý pol rok si si už "našporil" aj na nejakú tú údržbu :PP:
Mne pri prerábke na LPG doporučili primazávanie tak ho tam mám..
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

Aldv píše:Dobra zprava pro slovenske majitele Orlanda, kteri uvazuji o LPG prestavbe. Zilinsky prodejce Chevroletu, pracuje na uzavreni smlouvy s jednou nejmenovanou montazni firmou na LPG instalace. Momentalne je to ve fazy dohadovani podminek ale cca za mesic by melo byt moznou zakoupit Orlando s LPG instalaci. Take by melo by mozna i montaz LPG do jiz zakoupenych vozu i u jinych prodejcu Chevrolet.
Predpokladam, ze rovnez tento prodejce Chevrolet podrzi zaruku na vozidlo.

S pozdavem Aldv
paráda..úplne super by bolo keby sa môj žilinský predajca Chevrolet dohodol ale s montážnou firmou v ktorej LPG montovali mne 8) .. v tej dobe samozrejme so stratou záruky -P .. možno by mi záruku obnovili :PP:
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

ati píše:.... V servise samozrejme neuznali reklamáciu a tak som nemalé peniaze za to musel cvakať sám......
Zajimalo by me kolik ty nemale penize v tomto pripade znamenaly?
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
enday
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 07, 2013 21:56

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od enday »

Aldv píše:Dobra zprava pro slovenske majitele Orlanda, kteri uvazuji o LPG prestavbe. Zilinsky prodejce Chevroletu, pracuje na uzavreni smlouvy s jednou nejmenovanou montazni firmou na LPG instalace. Momentalne je to ve fazy dohadovani podminek ale cca za mesic by melo byt moznou zakoupit Orlando s LPG instalaci. Take by melo by mozna i montaz LPG do jiz zakoupenych vozu i u jinych prodejcu Chevrolet.
Predpokladam, ze rovnez tento prodejce Chevrolet podrzi zaruku na vozidlo.

S pozdavem Aldv
Bodaj by ich bolo aj viac. navstivil som PP(Poprad) a taktiez som neobisiel na prazdno.Cize ja sa tam urcite vratim. A kedze cez cestu je Firma ktora montuje LPG, a s ktorou som spokojny, niet co dodat. Ale predsa nieco. Terminovane Loove.
Možno raz Orlando 1,8 LT+ LPG a guľa
Roadrunner
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 22, 2011 22:19
Bydliště: okres Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Roadrunner »

Zdravím všechny, u motoru 1,8 při přestavbě na LPG by mělo být vždy namontováno přimazávání ventilů a pokud možno, tak typ s rozdělovačem pro každý válec zvlášť. Motor je konstrukčně z roku 1994 a jedinou změnou hlavy je nastavování vaček. Tudíž provoz na LPG bez přimazávání skončí katastrofou. Je pravda, že je odolnější než ve Zafiře a Vektře, tam hlava skolabovala už po 10.000km, ale i tak materiál ventilových sedel nestojí za moc :D
Orlando 1,8 LTZ AT Bílá Summit
LPG BRC SQ24 + Flashlube


BMW R1100S
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

ta3s píše:
ati píše:
ta3s píše:68 tis.km za rok je veru dost .. boli robene prehliadky LPG vzdy po doporucenych 10 tis.km (t.j. 5-6x) ? .. ak hej, nic pri nich nebolo zistene ?
Všetky servisné prehliadky tak ako u predajcu, tak aj v servise LPG boli robené presne podľa predpísaných termínov. Nebola pri nich zistená žiadna závada.
1. tuto prevláda názor že primazávanie LPG pre tento motor nie je potrebné, tvoj predajca a servis LPG sa zhodli na potrebe primazávania obecne alebo pre tých čo najazdia hodne km ročne ?
2.Čo ideš robiť aby sa situácia nezopakovala o rok, budeš dorábať primazávanie ?
3. Mohol by si dať skúsenosti zo svojho ročného jazdenia ? Spotreba, obvyklé maximálky, miesta tankovania LPG... Zhruba mi vychádza že ak máš spotrebu 10L a 50L LPG nádrž tak tankuješ doplna tak každý druhý deň .. -i
4. Inak zázraky sa asi nedejú .. pri jazde "za polovicu" sa ti prerábka na LPG vrátila za pol roka a druhý pol rok si si už "našporil" aj na nejakú tú údržbu :PP: -
5. Mne pri prerábke na LPG doporučili primazávanie tak ho tam mám..


AD1. Predajca a servis LPG ma utvrdili v tom, že primazávanie nie je potrebné.
AD2. Po dohode s montážnou firmou LPG idem domontovať primazávanie s vlastnou riadiacou jednotkou.
AD3. Spotreba sa pohybovala v rozmedzí od 9,5 až 10,5 litra v závislosti od toho kde som tankoval. Tankoval som len FLAGA a Slovnaft. Maximálky - pokiaľ máš na mysli rýchlosť, tak nie som žiaden pretekár, takže v zmysle štandardu 50-60, 90-100, 130-140. Tankovanie do plna (cca 46-47 l) vychádza v priemere každý 2-3 deň, nakoľko dochádzam za prácou z východu na západ + všetky cesty vrátane zamestanania.
AD4. že irónia?!? :lol:
AD5. Ja som pri prerábke domazávanie chcel, len ma od toho odhovorili, že to nie je nutné a uviedli aj niekoľko príkladov prestavieb orlanda a cruza bez domazávania.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Roadrunner
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 22, 2011 22:19
Bydliště: okres Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Roadrunner »

Je zajímavé, jak jsou některé firmy dělající přestavby na LPG nepoučitelní s historie :lol: Bohužel to odnese majitel vozu :?
Orlando 1,8 LTZ AT Bílá Summit
LPG BRC SQ24 + Flashlube


BMW R1100S
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ta3s »

určite poučná story, hlavne pre potencionálnych záujemcov..
.. tá troška irónie tuto myslím neuškodí :PP:
Prajem noproblema do ďalších kilometrov -i
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

Roadrunner:kapku mně vyvádíš z teorie že dřív se dělaly lepší motory než dneska. Na Nubiře mam přes 160 tis km bez domazávání. Rok 2003, konstrukčně nevim ze kdy. Tak jsem věřil že cokoliv na tý a starší technologický úrovni vydrží bež přimazávání v pohodě. Hodně šetřit a vojebávat začaly automobilky až někdy po roce 2005, během "krize" 08 už tuplovaně :x
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Roadrunner
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 22, 2011 22:19
Bydliště: okres Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Roadrunner »

Ne všechny starší motory byly zákonitě dobré (napříč fabrikama). Je také rozdíl v motorech GM v Korei a v Německu. Korejské vozy (ačkoliv mají stejné motorizace) jsou odolnější. Nicméně pořád je to jeden a tentýž motor a pokud má konstrukční skulinu, tak se projeví pouze později. A taky pokud byl nějaký motor špatný třeba v roce 1994, tak v roce 2012 lepší nebude, pořád to bude ten samý šmejd :P Myslím, že Ecotec 1,8 není vůbec špatný motor (narozdíl od mnoha jiných z GM) - má své silné i slabé stránky, ale silné převažují. Je pravda, 2,0 je lepší (objem ničím nenahradíš), ale zase proti 2,2 je 1,8-čka zlatá. Je pravda, že vidím spoustu věcí dílenským pohledem, ale zas je fajn, když člověk ví, kam šáhnout a co kde koho tíží :D Omlouvám se moderátorovi za off-topic připomínky ;)
Orlando 1,8 LTZ AT Bílá Summit
LPG BRC SQ24 + Flashlube


BMW R1100S
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Roadrunner píše:Je pravda, že je odolnější než ve Zafiře a Vektře, tam hlava skolabovala už po 10.000km, ale i tak materiál ventilových sedel nestojí za moc :D
Chodim aj na Opel forum, sledujem temy LPG.
Ale nik tam nepisal, ze mu odisla hlava po 10 000km.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“