Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od solda »

Orlando Tour píše:Těžko posoudit čí to může být a sám jsem byl překvapen. Ale zatím jsem tankoval teprve 4 * ,takže na nějaké dlouhodobé závěry je brzo. Docela mě překvapuje,že máš téměř stejnou spotřebu i s vozíkem. Mám ještě VW Caddy 1,4 na LPG . Tam už mám naježděno přes 300 000 km na lpg a vždy když jsem jel s vozíkem ,který měl výšku plachty vyšší než auto o cca 20 cm ,šla spotřeba z 10 na 13-15 l. Stejně tak ,když jedu po dálnici přes 130 . Spotřeba přes 12 l. Ale jinak při rychlostech do 100 bez vozíku je jedno zda město ,mimo město, prázdný nebo plný do 500 kg. Spotřeba stále 9-10 lpg. Ale jak jsem říkal.Může to být stylem jízdy. Jezdím téměř stále podle pravidel max o 10 % navíc ,co se rychlosti týče . Při dojezdech ke křižovatce dojíždím vždy se zařazenou rychlostí ( spotřeba 0 ) ne na neutrál ( spotřeba cca 0,8 l ) a pochopitelně při rozjezdech nezávodím . Zato mimo město si rychlost užívám ,ale opět postupně zrychluji a využívám setrvačnosti. Jinak moje rekordní spotřeba u prvního nového auta Fabia 2.0 SDI byla 8,88 l na 300 lm 100 km město 150 km mimo a 50 dálnice max 110 za h. Což vyšlo 2,96 l na 100 km. Tankování bylo max.přesné . Stejná benzinka a vždy do max. A dlouhodobá průměrná spotřeba byla 4,1 l. Ale to už jsem odbočil . Zatím
jj, když jezdím s vozíkem (vozím na něm okna), tak mě to vychází na těch 11l - 11.5 max. Ale snažil jsem se i jezdit jak jsi psal, lehká noha atd. abych zkusil, za kolik bych jezdil nejméně a fakt, jestli to bylo 9.8l tak je to moc :o) Teď jedu po 20t na prohlídku, tak je požádám, ať to zkusí nějak doladit, ale asi z toho nic nebude. Mám 23500km a auto je už na této spotřebě. Jinak budu doufat, že se to ještě časem ustálí…. 8)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od ReWegar »

Ja kdyz se hodne snazim tak mam 7,3 jinak mam ted prumer 8,0 to se hlidam tak na pul, kdyz se vubec nehlidam a jezdim trosku svizneji tak se to ustali na 8,4.
Jen beda kdyz je zacpa a dokopce :D to se to posune na 9,0 (PRAHA)
Jinak tento tejden sem protnul 10.000km
Obrázek
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

Jedna pripominka k te spotrebe s LPG. Ten pomer LPG/benzin je hrozne promenlivy samozrejme jednak podle teploty venku, ale nemene i podle vzdalenosti ktere kdo jezdi...pokud je venku pod nulou, jedu na benzin i pres 3 km nez se to prepne na plyn, takze je pak dost zasadni rozdil jestli jezdim zrovna 30-ti a vicekilometrove useky nebo treba jen sestikilometrove... nema tedy smysl resit spotrebu LPG po par kilometrech a jeste v zime, ale spis si zaznamenavat tankovani LPG i benzinu a pak to vyhodnotit treba po roce...a i pri stejnem stylu jizdy dvou lidi se to stejne muze hodne lisit prave kvuli typicke ujete vzdalenosti po nastartovani...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od solda »

ReWegar píše:Ja kdyz se hodne snazim tak mam 7,3 jinak mam ted prumer 8,0 to se hlidam tak na pul, kdyz se vubec nehlidam a jezdim trosku svizneji tak se to ustali na 8,4.
Jen beda kdyz je zacpa a dokopce :D to se to posune na 9,0 (PRAHA)
Jinak tento tejden sem protnul 10.000km
a to máš benzin nebo plyn? ;)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

Po meste do tých 8 ( v zime ), túto sobotu chalupa a späť 6,4...benzín...
skoro 17000km
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od ReWegar »

solda: mam cistej benzinek :), ale na zacatku sem sem se nemohl dostat pod 9l asi zvyk z fabie to tam tlacit :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od tomask »

To máš dobrou spotřebu na Orla, já s Cruzem 8,5 ale nekoukám na spotřebu.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

zdarec Orlandaci!

teraz vikend vyletik kosice :arrow: tatranska strba smer tam dost silny protivietor a viacmenej hore kopcom do hor :D priemer 7l, cestu s5 som meral tiez a to uz bolo krajsie cislo 6,2 :) inac niesom ziaden slimak cize rychlost po okreskach 90-110 dialnica 120-150 ... podla moznosti... ale je pravda ze cestou s5 som sa snazil ist na spotrebu (no moc aut ma nepredbehlo :D) asi v tom bude zohravat urcity faktor aj to ze je vela usekov dole kopcom od tatier smerom do KE ... a este mi nevypaloval filter ten by to urcite pokazil :D inac auto bolo plne nalozene (2 dospelaci, 2 miminka, dvojkocik, vlcák, a koopec batoziny pozastrkovanej kade to len slo)

jeden postreh v tatrach sa pohybovala nocna teplota okolo -18 stupnov a rano som skoro nenastartoval a to rano bolo uz iba -11 cca ... tankoval som na OMV a do nadrze pridavam v zime 3-4 odmerky VIFu ... neviem co to malo nzamenat ale kym nastartoval tak cca 5s tak divne kaslal ...

najazdene zatial cca 6000km tak si myslim ze ono to trochu este klesne ale o moc asi nie ... no v lete to bude urcite menej ako teraz :) Inac auto taha jak salene a zatial ziaden problem :o)

Inac na tom dizly strasne citit kratsie trate ( myslim tak okolo 15-20 km ) teraz v zime ked mam este k tomu tazku nohu ... priemer 8l aj podla palubaku aj podla vypoctov od plnej do plnej. Ale musim povedat ze ho vooobec nesetrim.

Zdar a vela stastnych km. :mrgreen:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Tsoenami »

L :PP: epší to už nebude počitej že pruměr budeš mít kolem 7 litru.Startování mam bez potíží ale ta nafta je pravděpodobná ahoj
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Orlando Tour »

Zdravím Orlíky,
mám rád různé soutěže a na všech auto fórech je řešena spotřeba aut. A tak mě napadlo, že by možná byl zájem o soutěž v eko jízdě na spotřebu pro různé druhy vozidel. To znamená ne pouze zaměřené na jedinou značku jak tyto soutěže většinou probíhají. Sám bych se rád podobné soutěže zúčastnil a nikde na webu jsem nic nenašel. Zatím jsem nerozvíjel žádné návrhy ani podmínky . Klidně může jít například o setkání pár majitelů se stejným zájmem. Pokud by bylo lépe dát nové téma pak žádám admina o přeřazení. Jde mi o krátký průzkum.
Takže můj dotaz k diskuzi zní zda :
1- byl by zájem o účast ?
2- už jste se někdy podobné akce zúčastnili ?
3- máte někdo zkušenosti s organizací něčeho podobného popř by jste byli ochotni pomoct při pořádání?
4- jaké otázky vzniknou před začátkem a v průběhu soutěže ?
díky za názory
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
jorvik
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 25, 2013 19:25

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od jorvik »

Chevrolet orlando diesel 120kw,15000 km a priemerna spotreba 6.7 litra,to uz ujde....cesty do Nemecka....
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od nahox »

Joztar píše:zdarec Orlandaci!

teraz vikend vyletik kosice :arrow: tatranska strba smer tam dost silny protivietor a viacmenej hore kopcom do hor :D priemer 7l, cestu s5 som meral tiez a to uz bolo krajsie cislo 6,2 :) inac niesom ziaden slimak cize rychlost po okreskach 90-110 dialnica 120-150 ... podla moznosti... ale je pravda ze cestou s5 som sa snazil ist na spotrebu (no moc aut ma nepredbehlo :D) asi v tom bude zohravat urcity faktor aj to ze je vela usekov dole kopcom od tatier smerom do KE ... a este mi nevypaloval filter ten by to urcite pokazil :D inac auto bolo plne nalozene (2 dospelaci, 2 miminka, dvojkocik, vlcák, a koopec batoziny pozastrkovanej kade to len slo)

jeden postreh v tatrach sa pohybovala nocna teplota okolo -18 stupnov a rano som skoro nenastartoval a to rano bolo uz iba -11 cca ... tankoval som na OMV a do nadrze pridavam v zime 3-4 odmerky VIFu ... neviem co to malo nzamenat ale kym nastartoval tak cca 5s tak divne kaslal ...

najazdene zatial cca 6000km tak si myslim ze ono to trochu este klesne ale o moc asi nie ... no v lete to bude urcite menej ako teraz :) Inac auto taha jak salene a zatial ziaden problem :o)

Inac na tom dizly strasne citit kratsie trate ( myslim tak okolo 15-20 km ) teraz v zime ked mam este k tomu tazku nohu ... priemer 8l aj podla palubaku aj podla vypoctov od plnej do plnej. Ale musim povedat ze ho vooobec nesetrim.

Zdar a vela stastnych km. :mrgreen:
Zima je zima ja mam spotrebu taktiež okolo 7,5-8l
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Orel »

tak mému ještě není ani rok a má najeto 65tis km, spotřeba je už dlouho 7,4l ale šlo by to určitě i méně , vím že když jsem se hodně snažil dalo se jet za 6l a na dovolenou k moři jsem jel za 6.5l . Já jezdím celkem rychle a nebojím se na to šlápnout tak si myslím že jde o dobrou spotřebu . U nás je to hodně hmotností , větší auto si prostě veme víc krmiva . Jo a ten pitomej filtr pevných částic který nakonec nemá moc velký efekt co se týká ekologie, u stejného motoru u Škodovek to je 1až1,5l rozdíl a počkejte až se to začne srát to bude ještě víc.
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

vcera cesta ke :arrow: Rzeszow a s5 spotreba 6.6 kde sa dalo tam som isiel kolko dalo ... ale to moc usekov nebolo .. inac poliaci maju lepsie cesty ako my Slovaci povedal by som ze ovela lepsie ... u nas katastrooofa ... obcas som mal pocit ze podvozok ostal v nejakej diere a ja letim dalej :D
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj lidi,

aktualizace spotřeby:

benzín, necelý rok, aktuálně zimní pneu, 16", auto spíš prázdné než plné.

Během posledních pár dní jsem najel dvě nádrže a můžu porovnat při stejných podmínkách:

první nádrž: Praha +- 90 procent, ostatní mimo obec a dálnice, spotřeba 9,1l/100 km
druhá nádrž: Praha - Bratislava a zpět, 7,74l/100 km

Už aby tu bylo teplo a letní pneu.

Mějte se.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“