Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
belaty
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 16:54

Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od belaty »

Zdravím, potřeboval bych poradit,jak zamezit zamrzání dveří a zámků při mrazech Na Nubiře r.v.99
Nepomáhají mi většinou ani rozmrazovače.
Dík za rady :)
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od ppp »

Treba zabranit vode aby sa tostala do mechanizmu zamkov, cize vycisitti a namazat nejakym tukom, pripadne neviem rpesne ako je to u nubiry, ale ja som si u espera spravil este z kusku plastu z pet flasky zabranu vode aby tiekla z ramu okna rovno na zamok.
A dvere nezamrnu ak vode zabranis ostat a zamrznut na gumenom tesneni, takze gumene tesnenie namazat bud glycerinom alebo po novom sa pouzivaju nejake somariny so silikonovym olejom, akurat ten sa v pripade potreby tazsie odstranuje ako glycerin, ale mozno vydrzi v tesneni dlhsie.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od LordMMX »

u mňa to vyriešila WD40 . Ja tupec som nexiu večer umyl na samoobslužnej umyvárke a ráno som sa do nej nevedel dostať. na 15 pokus sa central rozhýbal a povolili zadné dvere, tak som sa dostal dnu, naštartoval, nechal ju nech sa zohreje, zakúril v nej a čakal kým bude vo vnútri tak teplo, že sa dvere z vnútra rozmrazia (musel som mať zapnutý vnútorný okruh, za 40 minút bolo v aute ako v pekle) , potom povolili aj predné dvere, takže WD40 na zámky a do zámkov a od tej doby no problem, akurát raz za čas to bude zrejme treba prestreknúť pre istotu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Jujing
Příspěvky: 84
Registrován: pon pro 24, 2007 22:59
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od Jujing »

Ahoj já osobně to řešil v zimě tak že sem těsnění u dveří namazal indulonou a auto přes zimu prostě nezamykal byl to věčnej boj. Bral sem to tak, že tohle auto už asi nikdo ukract nebude chcít a pokud někdo bude chtít něco ve vnitř stejně pujde oknem a dostane se tam... Jinak bacha na to kolik máš v nádrži benzínu. Stalo se mi v mrazech loni když bylo kolem -10°C dlouhodobě a v noci ještě víc že mi zamrz palivoměr, ukazoval stále cca 1/4 nádrže a najednou auto zaškytalo... (byl sem hold zvyklej když se rozsvítilo haldový oko vzít zase plnou...)
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od sandruš »

Ještě pořádně nemrzne a už vám zamrzaj zámky? :D :D V zimně je dobré auto nenamáčet raději ať je špinavé.Ja u nesí mazala před zimou zámky Silikonem.A nikdy jsem je neměla zamrzlé.A u Tacumy taky ne :)
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od paul08 »

To WD-40 pomaha,ale kto vie dat dole tapacire,tak moze namazat vsetky pohyblive casti vodeodolnou vazelinou A 00.Musi to byt na nej napisane,ze je vhodna na mazanie vodnych pump automobilov.Ten kto mal Skodovky 100 az 120 tak to pozna.
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrzání dveří při mrazech u Nubiry

Příspěvek od Love.death66 »

ja mam ten samej problem vubec nevim co s tim,, dneska jsem se poprve nedostal do auta, a to jsem to vsechno promazal,, nevim jestli to mam rozebrat kdyz je zima prez den a promazat jeste jednou,, docela hukot nevim jak se dostanu v pondeli do auta,,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“