Spotreba

Nový model

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Spotreba

Příspěvek od ChevyEpica »

Já mam 2.5 v automatu a ve městě mám spotřebu tak 12 - 13L ale mimo město jedu i za 9L
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Spotreba

Příspěvek od Patrick »

Jj díky, tak na to, že to ja 2.5 V6 navíc v automatu, tak si myslím, že to ještě jde..ale 2.5 je pro mě docela zbytečné a zatím dávám přednost tomu 2.0.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Spotreba

Příspěvek od mzprx »

Rozdiel vo vykone medzi 2.0 a 2.5 nie je az taky velky, ale 2.5 l jema lepsi priebeh krutiaceho momentu, nerobi mu problem akcelerovat od velmi nizkych otacok. Bezne jazdim okolo 1300-1400 otacok v meste. Proste pri normalnej plynulej jazde si tam ten automat zaradi 5-ku a uzamkne menic. Tym sa vyrazne znizi spotreba.
Cize finta s nizkou spotrebou pri automate je pri konstantnom zosliapnuti plynu nechat auto dosiahnut pozadovanu rychlost + nieco malo navyse (2-3%) a potom o milimeter ubrat plyn. Vtedy prevodovka zamkne menic a spotreba je rovnaka ako u manualu. A samozrejme predvidat a tym padom zbytocne nebrzdit.
Obcas sa moze stat, ze prevodovka neuzamyka menic (niekde to tam zatuhne) , vtedy je dobre par krat pri jazde tam rucne dat neutral, pripadne pritiahnut paku k sebe a par krat rucne preradit v manualnom rezime.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Odpovědět

Zpět na „EPICA“