Palivový filtr - výměna

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Palivový filtr - výměna

Příspěvek od Richard »

Kluci, chci se zeptat na výměnu palivového filtru. Podle pohledu jednoduchá záležitost. Filtr jsem už koupil a tak mám dotaz: není to při vypnutém motoru ještě pod tlakem? Jak moc z toho teče při výměně benzin? Určitě je lepší to měnit u studenýho auta. A na Petra či Palikxe: není tam nějaká zrada, na co si dát pozor?
Díky za odpověď ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Co ja vim tak tam tlak neni, ale muzes si to jednoduse vyskouset. Nahore na konzoli vstriku je cerna cepicka a pod ni odvzdusnovaci ventilek (jako autoventilek) kdyz ho zamacknes a nic nepotece jako ze nepotece tak tam tlak neni. Tusim ze kdyz budes menit ten filtr tak ten ventilek stejne budes muset pouzit k odvzdusneni potrubi. Jinak na videnou v utery :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No nějaký tlak tam je , trošku vyteče . Nedávno jsem ho měnil, prevence.
Zmáčkneš ty pastový sponky a normálně odpojíš. Pozor na směr , na filtru je vylisovaná šipka.

Pánové, vy máte osobní srazík..... :?: :shock: :cry:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Karel
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 03, 2004 11:18
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Karel »

Bacha tlak tam je, měnil jsem to nedávno. I když jsem vyndal pojistku od palivovýho čerpadla, asi dvakrát nastartoval a nechal bublat až do chcípnutí, tak po odpojení hadičky benzín ještě vystříkl.
DAEWOO Nubira 1.6 SX
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tomáš píše:No nějaký tlak tam je , trošku vyteče . Nedávno jsem ho měnil, prevence.
Zmáčkneš ty pastový sponky a normálně odpojíš. Pozor na směr , na filtru je vylisovaná šipka.

Pánové, vy máte osobní srazík..... :?: :shock: :cry:
Jo dohodli jsme se a zítra mě Brainman objednal na servisní prohlídku
Z A D A R M O do KTK Kladno. Tak tam jdeme oba a budeme šířit informace a dezinformace o našem foru i v tak dalekých Spojených státech Kladenských jak nám přikázal Milosh :lol: :lol: :lol: :roll: :oops: :roll: :o)

Jinak dík za info o filtru -i
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Pánové, tak to se může stát asi jenom mně ( kutil - teoretik). Zrovna o minulém víkendu jsem taky měnil filtry (vzduchový a palivový) bez nějakých předchozích dotazů. Výměna proběhla celkem v pohodě, až na to, že na originálním Daewoo filtru nebyl vyznačen směr, jak ho zapojit. V neděli to jelo dobře, ale dnes, když mládá jela z práce, tak jí to škubalo jako prase. Samozřejmě jsem nic neovzdušňoval :( Dnes večer, chytrejší o poznatky z fóra jsem hledal ten ventilek na ovzdušnění a nebyl jsem schopný jej najít. Mohu vás poprosit o přesnější popis, kde ho najdu nebo jak to mám ovzdušnit, aby to zase jelo pořádně. Díky
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Žádný odvzdušnění není třeba je to otevřený okruh který se sám "odvzdušní" a pokud se nemílím tak tam není ani žádná šipka ale spíš nápis OUT teda ven ;) jinak ten ventilek bývá na liště vstřiků je to jakoby ventilek na pneumatice ;)
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Pokud se to samo ovzdušní, proč to tak cuká?
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

To teda nevím nemáš ho tam opačně nebo třeba shoda náhod třeba nějaká svíčka nebo kabel to se stává a teď to vysvětluj zákazníkovi náhoda je blbec
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

petrm píše:Žádný odvzdušnění není třeba je to otevřený okruh který se sám "odvzdušní" a pokud se nemílím tak tam není ani žádná šipka ale spíš nápis OUT teda ven ;) jinak ten ventilek bývá na liště vstřiků je to jakoby ventilek na pneumatice ;)
sem taky psal :D
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

petrm píše:To teda nevím nemáš ho tam opačně nebo třeba shoda náhod třeba nějaká svíčka nebo kabel to se stává a teď to vysvětluj zákazníkovi náhoda je blbec
Brachovi se neco podobneho stalo na Nexii, dosel mu benzin a pak to takhle blblo. Ale myslim ze se mu zavzdusnilo cerpadlo, videl a slysel jsem to osobne. Jen ted nevim co s tim udelal, ale snad odpovi?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo tak to už sem taky slyšel ale tam už většinou nepomohlo nic než výměna čerpadla(došlo k zadření než došel úplně všechen benzín ) ale po výměně filtru sem se s tím ještě nesetkal ;)
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Ja skoro stopro vim ze cerpadlo nemenil, ze jenom rozpojoval trubky u cerpadla a pak to odvzdusnoval tak ze odpojil privod ke vstrikovaci konzoli. Jinak cau Petre
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo taky zdravím :lol: :lol:
misaaa
Příspěvky: 86
Registrován: pon bře 21, 2005 15:10
Bydliště: Praha

Příspěvek od misaaa »

Ahoj ahoj,
když už se tady bavíte o palivovém filtru, tak jak často by se tak asi měl měnit?
Nubira HB 2.0 CDX, r.v.98, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“