Audio upgrade

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
majko11293
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 07, 2012 11:58

Audio upgrade

Příspěvek od majko11293 »

Zdravim,

doma vlastnime Daewoo Kalos Sedan, som jeho častym šoferom a tak by som bol rad keby som mal aky-taky zažitok z počuvania hudby. Neviem prečo mam taky pocit ale asi budem potrebovat vsetko vymenit :D Reproduktory su zakladne a vobec nehraju dobre, viem ze od nich nemozem ocakavat zazraky no napriklad taka škoda ma v zaklade celkom slušne repro. Radio tam je nejake Sony z rady Xplod, nepametam presne ake a vonku sa mi ist nechce :D viem ze vykon je asi 4x45w, no realny tipujem na takych 4x20. Mam pocit že vela zlého mi robí prave autoradio, akoby bol zvuk velmi skresleny. Autoradio je ale ročne, nieje to nejaky stary shit. Prezatial by som asi vymenil predne repro+utesnil dvere, čo poviete? Hodil by som tam nejake 16,5cm Helixy komponentne, viem ze otvor je na 13cm no ja by som to spravil nejako :D + dopredu vyškove repro niekde na stlpiky dveri, čo poviete? Bojim sa len toho, že mi vo vnutri začne všetko rezonovat, predsa len tie materialy použite v interieri su na zaplakanie. Ak by mi to rezonovalo tak to mi je to zbytočne vobec menit. Menil niekto? Ak by mi to nerezonovalo bolo by to super, potom by som zrejme dozadu dal nejake 6x9" reproduktory, nejake trojpasmo a myslim ze by to bolo v pohode, nie?
Tak prezatial tolko, dakujem za akekolvek odpovede.

S Pozdravom
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Audio upgrade

Příspěvek od ladinek »

Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
majko11293
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 07, 2012 11:58

Re: Audio upgrade

Příspěvek od majko11293 »

toto mi ako malo pomoct? :)

Ja viem ze mam dvere vytlmit, ze ich musim rozobrat. Mam predstavu o mojich buducich reproduktoroch. Niesom v tom ziaden novacik. Ja proste potrebujem vediet či sa to vobec oplati, hlavne sa bojim toho interieru. Ked mi to zacne rezonovat tak je to proste zbytocne. To autoradio je inak Sony CDX GT24.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Audio upgrade

Příspěvek od lomngi »

ked chceš dobrú muziku tak do 1500eur dokážeš. ináč sa do toho nepúštaj
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Audio upgrade

Příspěvek od ladinek »

majko11293 píše:toto mi ako malo pomoct? :)

Ja viem ze mam dvere vytlmit, ze ich musim rozobrat. Mam predstavu o mojich buducich reproduktoroch. Niesom v tom ziaden novacik. Ja proste potrebujem vediet či sa to vobec oplati, hlavne sa bojim toho interieru. Ked mi to zacne rezonovat tak je to proste zbytocne. To autoradio je inak Sony CDX GT24.
Nějak mi uniká s čím teda chceš pomoct? Tak to rezonování odstraň, pokud nejsi nováček tak to není problém, tak nechápu opřoč se vůbec ptáš :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
majko11293
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 07, 2012 11:58

Re: Audio upgrade

Příspěvek od majko11293 »

jezis, idete z extremov do extremov. Je tak tazke niekomu normalne pomoct? sice som audiofil ale v aute nieco maximalne super nepotrebujem. Jednoducho chcem aby to aspon trochu verne hralo, malo slusnejsie bassy. Reproduktory si viem vybrat aj sam, viem ako mam vyplnit dvere. Ja potrebujem ale vediet ci to bude rezonovat alebo nie. Nerad do niecoho investujem ked je to zbytocne.

za chyby sa ospravedlnujem, pisem z mobilu

//ako by som asi rezonovanie odstranil? to mam vymenit cely interier? to su mi ale rady
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Audio upgrade

Příspěvek od ladinek »

Koukej mám Aveo, to je Kalos a nerezonuje nic, na fotkách co jsem ti dal v oddkazech jsou podlepený tapecy/plasty/ Damp Absorbs, nic nevrže, dveře jsou STP, repro je v MDF, nic nedrnčí. Vyšlo to asi na 3000kč a to je dělaný jen tak hladově.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
majko11293
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 07, 2012 11:58

Re: Audio upgrade

Příspěvek od majko11293 »

super, toto som potreboval vediet ;) dakujem
Inak, momentalne tam su originalne 13cm reproduktory, mam na mysli predne dvere. Ak by som tam dal 16,5cm čo aj dam, je potrebne ten tapec ci ako tomu hovorite nejak upravovat? Totizto ten by mal ostat v originalnom stave.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“